Қысқа мерзімді жоспар
Жаратылыстану 291екке баулу,табиғатты қорғау,өсімдіктерді ы1 төленедітеңгеге арзан екені белгілі болса, онда плац-сабақ
|
Мектеп |
Шоқан Уәлиханов атындағы орта мектебі |
|||||
|
Бөлім |
Ауа мен су |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Л.Бектасова |
|||||
|
Күні: |
17.12.2024ж |
|||||
|
Сынып:4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
№29 Жауын-шашынға не жатады? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.3.3.2 атмосферада жауын-шашын түзілу процесін сипаттау; 4.3.3.3 судың ластану көздерін анықтау; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Атмосферада жауын-шашын түзілу процесін сипаттайды Судың ластану көздерін анықтайды |
|||||
|
Құндылықты дарыту |
«Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық бірлік және ынтымақ |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 мин |
Психологиялық дайындық Күн жарығын алақанға саламын Жүрегіме басып ұстай қаламын Ізгі, әрі нәзік, жарық мейірімді Болып кетер сонда менің жан-жағым Өткен сабақты пысықтау. Мәтінді түсініп оқу. 1. Су табиғатта қайда және қандай күйде кездеседі? 2.Оның қандай қасиеттерін білесің? 3.Су айналымы дегеніміз не?
|
Білім алушылар сұраққа жауап беріп көреді. |
Бағалау: Әр алған балдың тұсын қызылмен бояп отырады.
Сұраққа жауап беріп, өз ойларын айтады.2балл |
|
||
|
Сабақтың ортасы 15 мин |
Оқу мақсатын таныстырамын. ҚБ 1-тапсырма ОДД:білу,түсіну,қолдану Жаңа тақырыпты ашу. «Маршрут» әдісі Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық бірлік және ынтымақ Сен - жауын-шашын туралы білесің. Жедел жауап Күн райы деген не? Су айналымы деген не? Су айналымында су қандай күйлерде кездеседі? Жауын-шашын түрлері Эврика теледидардан күн райы болжамын тыңдап, жауын-шашын болатынын естіді. Сонда жауын-шашын деген не? Эврика жауын-шашын туралы ақпарат іздеді. Оның ғаламтордан тапқан ақпараттарын зерделе. Жауын-шашын түрлеріне берілген сипаттамаларды фотосуреттерімен сәйкестендір.
Неліктен Негеш жауын-шашынның түзілу жолы бірдей болса, онда неге кейде қар, кейде жаңбыр түрінде жауады деп ойлады. Бұл сұраққа жауап беру үшін ол кластер жасады. Оны аяқтауға көмектес.
Сұрақтарға жауап береді |
Сұраққа жауап береді. Эврика ғаламтордан тапқан ақпараттарды зерделейді. Жауын-шашын түрлеріне берілген сипаттамаларды фотосуреттерімен сәйкестендірі
. |
Бағалау критерийі: Атмосферада жауын-шашын түзілу процесін сипаттайды Дескриптор: Сұраққа жауап береді.1балл Эврика ғаламтордан тапқан ақпараттарды зерделейді.1балл Жауын-шашын түрлеріне берілген сипаттамаларды фотосуреттерімен сәйкестендірі.1балл Сұраққа жауап беру үшін Негеш кластер жасады. Оны аяқтауға көмектеседі.1балл
|
оқулық |
||
|
5 мин |
Сергіту сәті |
Балалар бірге орындайды |
Жарайсыңдар |
|
||
|
15 мин |
ҚБ 2-тапсырма Топтық жұмыс ОДД:білу,түсіну,қолдану «Күбірлеп оқу » әдісі Нұсқау Оқулықпен жұмыс. Мәтінді оқиды Ойлан Шөлде жауын жауа ма? Сен білесің бе? Жер бетіне түсетін жауын - шашын мөлшерін арнайы құралмен өлшейді.
Есте сақта! Бұлттан жер бетіне түсетін сұйық немесе қатты күйдегі ылғалды жауын-шашын деп атайды. |
Мәтінді түсініп оқиды. Сұрақтарға жауап беріп, өз ойларын айтады . |
Дескриптор: Мәтінді түсініп оқиды.2 балл Сұрақтарға жауап беріп, өз ойларын айтады 2 балл
|
Оқулық,
|
||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Рефлексия: «Термометр» 1. Күн райы деген не? 2.Су айналымы деген не? 3. Су айналымында су қандай күйлерде кездеседі? 4. Жауын-шашын деген не? 5.Тұман неден пайда болады? Үйге тапсырма: Мәтінді оқы
|
|
ҚБ қойылады. |
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жауын-шашынға не жатады? 29 сабақ Жаратылыстану 4 сынып
Жауын-шашынға не жатады? 29 сабақ Жаратылыстану 4 сынып
Қысқа мерзімді жоспар
Жаратылыстану 291екке баулу,табиғатты қорғау,өсімдіктерді ы1 төленедітеңгеге арзан екені белгілі болса, онда плац-сабақ
|
Мектеп |
Шоқан Уәлиханов атындағы орта мектебі |
|||||
|
Бөлім |
Ауа мен су |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Л.Бектасова |
|||||
|
Күні: |
17.12.2024ж |
|||||
|
Сынып:4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
№29 Жауын-шашынға не жатады? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.3.3.2 атмосферада жауын-шашын түзілу процесін сипаттау; 4.3.3.3 судың ластану көздерін анықтау; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Атмосферада жауын-шашын түзілу процесін сипаттайды Судың ластану көздерін анықтайды |
|||||
|
Құндылықты дарыту |
«Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық бірлік және ынтымақ |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 мин |
Психологиялық дайындық Күн жарығын алақанға саламын Жүрегіме басып ұстай қаламын Ізгі, әрі нәзік, жарық мейірімді Болып кетер сонда менің жан-жағым Өткен сабақты пысықтау. Мәтінді түсініп оқу. 1. Су табиғатта қайда және қандай күйде кездеседі? 2.Оның қандай қасиеттерін білесің? 3.Су айналымы дегеніміз не?
|
Білім алушылар сұраққа жауап беріп көреді. |
Бағалау: Әр алған балдың тұсын қызылмен бояп отырады.
Сұраққа жауап беріп, өз ойларын айтады.2балл |
|
||
|
Сабақтың ортасы 15 мин |
Оқу мақсатын таныстырамын. ҚБ 1-тапсырма ОДД:білу,түсіну,қолдану Жаңа тақырыпты ашу. «Маршрут» әдісі Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық бірлік және ынтымақ Сен - жауын-шашын туралы білесің. Жедел жауап Күн райы деген не? Су айналымы деген не? Су айналымында су қандай күйлерде кездеседі? Жауын-шашын түрлері Эврика теледидардан күн райы болжамын тыңдап, жауын-шашын болатынын естіді. Сонда жауын-шашын деген не? Эврика жауын-шашын туралы ақпарат іздеді. Оның ғаламтордан тапқан ақпараттарын зерделе. Жауын-шашын түрлеріне берілген сипаттамаларды фотосуреттерімен сәйкестендір.
Неліктен Негеш жауын-шашынның түзілу жолы бірдей болса, онда неге кейде қар, кейде жаңбыр түрінде жауады деп ойлады. Бұл сұраққа жауап беру үшін ол кластер жасады. Оны аяқтауға көмектес.
Сұрақтарға жауап береді |
Сұраққа жауап береді. Эврика ғаламтордан тапқан ақпараттарды зерделейді. Жауын-шашын түрлеріне берілген сипаттамаларды фотосуреттерімен сәйкестендірі
. |
Бағалау критерийі: Атмосферада жауын-шашын түзілу процесін сипаттайды Дескриптор: Сұраққа жауап береді.1балл Эврика ғаламтордан тапқан ақпараттарды зерделейді.1балл Жауын-шашын түрлеріне берілген сипаттамаларды фотосуреттерімен сәйкестендірі.1балл Сұраққа жауап беру үшін Негеш кластер жасады. Оны аяқтауға көмектеседі.1балл
|
оқулық |
||
|
5 мин |
Сергіту сәті |
Балалар бірге орындайды |
Жарайсыңдар |
|
||
|
15 мин |
ҚБ 2-тапсырма Топтық жұмыс ОДД:білу,түсіну,қолдану «Күбірлеп оқу » әдісі Нұсқау Оқулықпен жұмыс. Мәтінді оқиды Ойлан Шөлде жауын жауа ма? Сен білесің бе? Жер бетіне түсетін жауын - шашын мөлшерін арнайы құралмен өлшейді.
Есте сақта! Бұлттан жер бетіне түсетін сұйық немесе қатты күйдегі ылғалды жауын-шашын деп атайды. |
Мәтінді түсініп оқиды. Сұрақтарға жауап беріп, өз ойларын айтады . |
Дескриптор: Мәтінді түсініп оқиды.2 балл Сұрақтарға жауап беріп, өз ойларын айтады 2 балл
|
Оқулық,
|
||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Рефлексия: «Термометр» 1. Күн райы деген не? 2.Су айналымы деген не? 3. Су айналымында су қандай күйлерде кездеседі? 4. Жауын-шашын деген не? 5.Тұман неден пайда болады? Үйге тапсырма: Мәтінді оқы
|
|
ҚБ қойылады. |
|
||
шағым қалдыра аласыз

















