Жауынқұрт эстафетасы

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Жауынқұрт эстафетасы

Материал туралы қысқаша түсінік
ұстазға көмек
Материалдың қысқаша нұсқасы


«Арқалық қаласы әкімдігі білім бөлімі»

4 жалпы орта білім беретін мектебі»ММ




Shape1



Shape2




Тақырыбы: Жауынқұрт эстафетасы





4 «Б»сынып



Дене шынықтыру пәнінің мұғалімі :Ауезбеков Ералхан Темирханович



2018-2019 оқу жылы

Өткізілетін күні:12.03.2019ж

Сабақтың тақырыбы: Жауынқұрт эстафетасы

Сабақтың түрі: аралас

Сабақтың мақсаты: Оқушыларды жылдамдыққа, шапшаңдылыққа, икемділікке үйрету.

Сабақтың міндеті:

а)сабақта жасалатын жаттығулар негізінде оқушыларды салауатты өмір салтына тәрбиелеу.

б)оқушыларды жаттығу жасауда, ойын ойнауда белсенділікке, тиянақтылық қасиеттерін дамыту.

Өткізілетін орны: спорт зал

Сынып: 4 «Б»

Көрнекі құрал жабдықтар: Секіргіш, таяқшалар, баскетбол,волейбол,футбол доптары, ысқырғыш.


Сабақтың мазмұны

Уақыты

Әдістемелік құралдар


Кіріспе бөлімі

1) Сапқа тұрғызу

2) Сәлемдесу.

3) Сабақтың тақырыбымен таныстыру.

4) Саптағы жаттығулар:

5) Оңға, солға, айналып бұрылу.

Жүру:

  • Қол жоғары, аяқтың ұшымен жүру;

  • Қол белде өкшемен жүру;

  • Қол белде аяқтың ішкі сыртқы жағымен жүру;

  • Қол белде тізені жартылай бүгіп, кеудені тік ұстап жүру;

  • Спорттық жүріс

Спорттық жүгіріс:

  • Түзу қолды алға айналдырып жүгіру.

  • Түзу қолды артқа айналдырып жүгіру.

  • Түзу қолды тізеге тигізіп жүгіру

  • қол белде аяқты алға серпіп жүгіру.

  • Қол желкеде аяқты артқа лақтырып жүгіру

  • Түзу аяқты жан-жаққа лақтырып жүгіру.

  • Оң жағымен қолды алдыға айналдырып жүгіру

  • Сол жағымен қолды артқа айналдырып жүгіру.

  • Оң аяқпен секіру.

  • Сол аяқпен секіру.

  • Теріс қарап жүгіру.

Терен тыныс алу жаттығулары

15 мин












































Оқушылардың түзу сызық бойымен тұруларын және тыныштығын қадағалау.







Саптан шықпай жүгіру


Қолды белге қойып

Қол желкеде

Жиі жиі жасау

Денені тік ұстау



Қолды белге ұстау

Терең тыныс алу





Тепе теңдікті ұстау




Саптан шықпай жүгіру




Қолды жоғары түзу ұстау






Денені тік ұстау



Қолды желкеге ұстау




Терең тыныс алу




Негізгі бөлім:


Оқушыларды үш топқа бөлу, ойын ережесін түсіндіру.

а)Доппен орнында жаттығулар

б)Эстафеталық ойын

1)Кедергілер арасынан жүгіріп отіп жүгіріп келу

2) Секіргішпен секіріп барып, қайтарда секіргішті аяққа буып секіріп келу

3) Әтештер сайысы

4) Баскетбол добын жерде соға себетке лақтыру.

5) Аяқтан арасынан допты өткізіп жүру қайтарда допты аяқтын арасына қысып жүгіріп келу.

6)Аяқты ұстап жүгіру



Қортынды бөлім:

Сапқа тұрғызу

Терең тыныс алу

А) жеңген топты марапаттау.

Б) белсенді қатысқан оқушыны атап өту

В) оқушыларды киім ауыстыруға жіберу.

20мин
























5 мин











Оқушыларды 1ші 2ші 3ші санақ бойынша бөлу.


Жаттығулар жылдам әрі ептілікпен жасалуы тиіс.





Ойын барысында таяқшаларды берілген сызық бойына қолмен қою керек.

Ойын барысында допты жерден көтермеуді қадағалау.

Аяқты жерге тигізбеуін және аяқтарды ауыстыруын қадағалау.

Бір бірлеріне кедергі жасамауларын және барлығы қатысуы керек.








Түзу сызық бойымен тұрғызу.

Сабақта өткен жаттығулады үйде қайталау.























































Оқу ісінің меңгерушісі:











Сабақты өзіндік талдау

Наурыз айының 12-сі күні он күндік аясында 4 «б» сыныбына «Жауынқұрт эстафетасы» тақырыбында ашық сабақ өткіздім.Сабағымның негізгі мақсаты оқушыларды жылдамдыққа, шапшаңдылыққа, икемділікке үйрету. Сабақ барысында дайындық бөлімінде жүру жаттығулары қол жоғары, аяқтың ұшымен жүру; қол белде өкшемен жүру; қол белде аяқтың ішкі сыртқы жағымен жүру; қол белде тізені жартылай бүгіп, кеудені тік ұстап жүру және жалпы дамыту жаттығулары жасатылды.Негізгі бөлімде оқушыларды үш топқа бөліп, ойын ережесі түсіндірілді. Доппен орнында жаттығулар жасалып эстафеталық ойын ойнатылды.Сабақ соңында оқушыларды сапқа тұрғызып залды айналдырып бой жазу жаттығулары жасатылды. жеңген топты марапаттап, белсенді қатысқан оқушыны бағалап үйге тапсырма берілді.Менің ойымша оқушылардың алдынғы сыныптан келе жатқан дағдысын жетілдіріп,ептілігі мен шапшаңдықтарының артуына өз үлесімді қоса алдым деген ойдамын.Оқушыларда өздерін жақсы қырларынан көрсете білді.Осы сөзімді жалғай отырып,бүгінгі сабақ мақсатыма жеттім деген сенімдемін.









Дене тәрбиесі мұғалімі: Ауезбеков Е.Т







Сабақты өзіндік талдау

Наурыз айының 27-сі күні 3 «б» сыныбына «Жұптық және топтық жұмыстар» тақырыбында ашық сабақ өткіздім. Сабағымның негізгі мақсаты оқушылардың көшбасшылық рөлдермен кезектесіп алмасып,әрекет мақсаттарына қол жеткізу үшін өз бетінше және топта жұмыс істей білу және ұйымшылдыққа тәрбиелеу.

Сабақ барысында дайындық бөлімінде жүру жаттығулары қол жоғары, аяқтың ұшымен жүру; қол белде өкшемен жүру; қол белде аяқтың ішкі сыртқы жағымен жүру; қол белде тізені жартылай бүгіп, кеудені тік ұстап жүру және жалпы дамыту жаттығулары жасатылды. Оқушыларды шеңбер бойына тұрғызып жүректен – жүрекке дегендей бүгінгі сабағымызға бір бірлеріне тілек айтқызылды.Негізгі бөлімде оқушыларды топқа бөліп, қауіпсіздік ережесі түсіндірілді. Бекеттегі жаттығуларды айналмалы әдіспен барлық топ орындап шығу. Жұптық жұмыс. Ептілік, шапшаңдыққа арналған қимылды ойындар ойнады.

Сабақ соңында оқушыларды сапқа тұрғызып қозғалысты есте сақтау ойыны ойнатылды белсенді қатысқан оқушыны бағалап үйге тапсырма берілді.Менің ойымша оқушылардың алдынғы сыныптан келе жатқан дағдысын жетілдіріп,ептілігі мен шапшаңдықтарының артуына өз үлесімді қоса алдым деген ойдамын.Оқушыларда өздерін жақсы қырларынан көрсете білді.Осы сөзімді жалғай отырып,бүгінгі сабақ мақсатыма жеттім деген сенімдемін.







Дене тәрбиесі мұғалімі: Ауезбеков Е.Т













Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
26.10.2020
777
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі