Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Шағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз
Сіздің сұранысыңыз сәтті жіберілді!
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
1 бонус = 1 теңге
Бонусты сайттағы қызметтерге жұмсай аласыз. Мысалы келесі материалды жеңілдікпен алуға болады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Түсінікті
Материалдар / Жазық және кеңістік фигуралары 1 сынып
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып көруге болады
СЫНЫП:1
Қатысқандар
:27
Қатыспағандар:0
Сабақтың
тақырыбы:
Жазық және кеңістік
фигуралары
Осы сабақта қол
жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына
сілтеме)
1.3.1.2 жазық фигураларды
(үшбұрыш, дөңгелек, шаршы, тіктөртбұрыш) және кеңістік фигураларды
(куб, шар, цилиндр, конус, пирамида, тікбұрышты параллелипипед)
тану және қоршаған ортадағы заттармен
сәйкестендіру
Сабақ
мақсаттары
Барлық
оқушылар:
Жазық және кеңістік
фигураларын таниды
Көптеген
оқушылар:
Жазық және кеңістік
фигураларын қоршаған орта заттарымен
сәйкестендіреді
Кейбір
оқушылар:
Кеңістік фигураларынан жазық
фигураларды шығарады
Тілдік
мақсат
жазық фигуралар (үшбұрыш,
дөңгелек, шаршы, тіктөртбұрыш) және кеңістік фигуралар (куб, шар,
цилиндр, конус, пирамида, тікбұрышты
параллелипипед)
Бағалау
критерийлері
Жазық (үшбұрыш, дөңгелек,
шаршы,тіктөртбұрыш) фигураларды және кеңістік(куб, шар, цилиндр,
конус, пирамида,тікбұрышты параллепипед) денелерін
ажыратады
Геометриялық фигуралар мен
қоршаған ортадағы заттардың пішініне ұқсастығын
анықтайды
Денсаулық сақтау және
қауіпсіздің ережесін
сақтау
АКТ қолдану
барысында электр тоқтарынан абай
болу
Қайшымен жұмыс
ережесі
Сергіту
жаттығуы
Құндылықтарды
дарыту
Сыйластық, жауапкершілік,
ынталы болу, өз Отанына деген құрмет, тазалық, қарым-қатынас
әдебі
Пәнаралық
байланыстар
Бейнелеу өнері – «Кім жылдам?»
тапсырмасы
Дүниетану – «Астана»
бейнебаянын көрсету
АКТ қолдану
дағдылары
Интербелсенді тақтаның
мүмкіндігін пайдаланып видеожазба
көрсету
Алдыңғы
оқу
Ең қарапайым геометриялық
фигуралармен (нүкте, түзу,сəуле, кесінді)
таныс
Сабақ
барысы
Сабақтың жоспарланған
кезеңдері
Сабақтағы жоспарланған
жаттығу түрлері
Ресурстар
Сабақтың
басы
3
мин
1мин
2мин
Ынтымақтастық
атмосферасын құру
Мен атқан таңды
сүйемін,
Шуағын шашқан күнді
сүйемін.
Аялаған табиғатты
сүйемін,
Қоршаған бар әлемді
сүйемін.
Топқа
бөлу
Геометриялық
фигуралар арқылы топтарға
бөлу.
1-топ-
үшбұрыш
2-топ-
шаршы
3-топ
-дөңгелек
Сабақ мақсаттарымен
таныстыру
Жазық және кеңістік
фигураларымен танысамыз;
Жазық және кеңістік
фигураларын қоршаған орта заттарымен
сәйкестендіреміз;
Кеңістік фигураларынан жазық
фигураларды шығарамыз
Фигуралар
Сабақтың
ортасы
25мин
5мин
4
мин
3
мин
3
мин
1
мин
2
мин
6
мин
Тапсырма №1.( Топтық
жұмыс)
Кеңістік фигуралар (куб, шар,
цилиндр, конус, пирамида, тікбұрышты параллелипипед)
үлгілерін(макеттерін)топтарға таратып беріп,
оқушыларға қарап, зерттеп, оны саусақпен ұрып көруге, талдап,
қорытынды шығаруына уақыт
беріледі.
Мұғалім фигураларға фонар
жарығын түсіреді, қандай құбылыс орын алғанын оқушылар анықтай
отырып, өз тұжырымдарын
жасайды.
Оқушылардың тұжырымдары
тыңдалып болған соң, мұғалімнің көмегімен қорытынды ереже
шығарылады.
Бұлар кеңістік фигуралары ,
себебі кеңістікте орын алады, көлеңкесі түседі, іштерінде бос орын
болады.
М.к.
АКТ мүмкіндіктерін
пайдалану арқылы
«Астана» қаласы
туралы бейнебаян көрсетіледі. Оқушылар қандай заттар мен ғимараттар
кеңістік фигураларына ұқсайтындығын анықтап, бас қала туралы және
ЭКСПО көрмесі туралы
әңгімелейді.
ҚБ. Мұғалімнің
мадақтамасы
Тапсырма№2. «Ойлан тап»
әдісі (Жұптық жұмыс)
1. Кеңістік фигураларын
пайдаланып, не құрастыруға болады? (макетін жасап көрсетеді,
модельдеу)
-Балмұздақ, үй, машина, ағаш,
т.б.
2. Кір қыстырғышты
пайдалана отырып жазық фигуралар
құрастыру.(модельдеу)
ҚБ.«Геометриялық
фигуралар»арқылы жұптар бір – бірін
бағалайды.
- түсінгенім
жоқ;
- әлі де практика
қажет/сұрақтар бар;
- барлығы
түсінікті.
Тапсырма№3. Жеке
жұмыс
Кеңістік фигураларынан жазық
фигураларды қалай алуға болады? (көрсету, қырқып
алу)
Кеңістік
фигураларының беттерін қағаз бетіне қарындашпен бастырып сызу
арқылы.
ҚБ. Бармақпен
бағалау
Сергіту
сәті
Домала, доп,
домала,
Балшыққа тек
құлама.
Жек көремін
оныңды
Бүлдіресің
қолыңды.
Секіріп өт ордан
да,
Секіріп өт жолдан
да.
Қуса күшік
жетпесін,
Машина басып
кетпесін.
Тапсырма№ 4. «Кім
жылдам?»(Жеке жұмыс)
Берілген суреттер қандай жазық
фигураға ұқсайды, сол тұсты бояу керек және әртүрлі түстерді
пайдалану қажет.
ҚБ. Жұпта
жұмыстарымен алмасады да, дайын жауабы бойынша тексеріп, жұбының
жұмысын бағалайды.
«Жұдырықтан
бес саусаққа дейін»әдісі арқылы оқушылар
жұмыстарын бағалайды.
Жұдырық–егер тапсырмада көп қателер
болса;
Үш
саусақ-егер тапсырма жақсы жеңгйде
орындалса;
Бес
саусақ-тапсырма жоғары деңгейде
орындалса.
Тапсырма№5. (Жеке
жұмыс)
Куб, шар, цилиндр,
конус, пирамида, тікбұрышты параллелипипед
үлгілері
Фонар
Куб, шар, цилиндр,
конус, пирамида, тікбұрышты параллелипипед
үлгілері
Смайликтер
Фигуралар
макеттері
Үлестріме
қағаздар
770 ₸ - Сатып алу
Материал ұнаса әріптестеріңізбен бөлісіңіз
Ашық сабақ, ҚМЖ, көрнекілік, презентация
жариялап табыс табыңыз!
Материалдарыңызды сатып, ақша табыңыз.
(kaspi Gold, Halyk bank)
Соңғы бір жылда:
45 000 000 ₸
Авторлар тапқан ақша
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Материал іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз