|
Мұғалімнің аты-жөні: Жанәділов А.А. |
|||||||||
|
Сынып: 7 Ә |
Оқушылар саны: 16 |
||||||||
|
Пәні |
Математика пәнін ағылшын тілінде кіріктіріп оқыту |
||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Жазықтықта түзулердің өзара орналасуы (Location of lines on the plane) |
||||||||
|
Оқу мақсаттары |
|
||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушыларды: Функция ұғымымен, функционалдылық тәуелділік, аргумент ұғымдарымен таныстыру. Келесі сөздердің аудармасын білу:
|
||||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
||||||||
|
Құндылықтардыдарыту |
Жұптық талқылау барысында сөздік қоры дамиды, академиялық шынайылық қалыптасады. Достық, адамгершілік қасиеттері артады. |
||||||||
|
Пән аралық байланыстар |
Геометрия, сызу |
||||||||
|
Осыған дейін меңгерілген білім |
Түзулердің параллель және перпендикуляр орналасуы |
||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||
|
Сабақтың жоспар-ланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар |
|||||||
|
Сабақтың басы. 5 мин.
Ортасы 33 минут |
Сабақтың жүрісі: І.Ұйымдастыру кезеңі 1.Оқушыларды түгендеу, сабаққа даярлау 2. Өткен тақырып бойынша қосымша сұрақтар қою ІІ. Жаңа сабақ Жаңа сабақ тақырыбын айту. Оқушыларды сабақтың мақсатымен таныстыру. Тақырыпта қолданылатын ағылшын тіліндегі жаңа сөздермен таныстыру.
Үш мысал беру арқылы y=kx+b сызықтық функциясы түсіндіріледі:
3x + y = 5 ⇨ y = -3x + 5
2x – y = -7 ⇨ -y = -2x – 7 ⇨ y = 2x + 7
-4x + 2y = 10 ⇨ 2y = 4x + 10 ⇨ y = 2x + 5
Жаттығулар орындау:
(Перпендикулярлық шарты орындалуы үшін екінші бұрыштық коэффициентті табыңдар):
1) Find y=3x+x²/3 if x= ‒3. A) -3 B) 6 C) 4 D) -6 E) 2
2) Find y= ‒5+x/2 if y=10.
A) 15 B) 40 C) 30 D) 10 E) 20 3) With what argument y=5x-6 function equals 14? A) 2 B) 4 C) -6 D) -3 E) 5
Тест ( көп жауапты) 1) If x= ‒2 find y=3x+2x+5. A) -5 B) 6 C) -10/2 D) 12/2 E) 8 F) -25/5 G) 21/7
2) Find y=0,5x+6 function, if x=4 А) 12 B) 8 C) 18/4 D) 12/3 E) 4*2 F) -20/4 G) 16/2
3) With what argument y= 4x-7 function equals 17? А) -9 B) 6 C) -10/2 D) 12/2 E) 8*3 F) 3*2 G) 20/7
Екі сызықтық функция графиктерінің қиылысу нүктесін олардың графиктерін салып, анықтаңдар:
|
таратпа материалдаринтерактивті тақта, слайд |
|||||||
|
Сабақтың соңы 2 минут |
Рефлексия: Бүгінгі сабақта сендер не білдіңдер? Сендерге ерекше ұнағаны? |
|
|||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жазықтықта түзулердің өзара орналасуы (Location of lines on the plane)
Жазықтықта түзулердің өзара орналасуы (Location of lines on the plane)
|
Мұғалімнің аты-жөні: Жанәділов А.А. |
|||||||||
|
Сынып: 7 Ә |
Оқушылар саны: 16 |
||||||||
|
Пәні |
Математика пәнін ағылшын тілінде кіріктіріп оқыту |
||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Жазықтықта түзулердің өзара орналасуы (Location of lines on the plane) |
||||||||
|
Оқу мақсаттары |
|
||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушыларды: Функция ұғымымен, функционалдылық тәуелділік, аргумент ұғымдарымен таныстыру. Келесі сөздердің аудармасын білу:
|
||||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
||||||||
|
Құндылықтардыдарыту |
Жұптық талқылау барысында сөздік қоры дамиды, академиялық шынайылық қалыптасады. Достық, адамгершілік қасиеттері артады. |
||||||||
|
Пән аралық байланыстар |
Геометрия, сызу |
||||||||
|
Осыған дейін меңгерілген білім |
Түзулердің параллель және перпендикуляр орналасуы |
||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||
|
Сабақтың жоспар-ланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар |
|||||||
|
Сабақтың басы. 5 мин.
Ортасы 33 минут |
Сабақтың жүрісі: І.Ұйымдастыру кезеңі 1.Оқушыларды түгендеу, сабаққа даярлау 2. Өткен тақырып бойынша қосымша сұрақтар қою ІІ. Жаңа сабақ Жаңа сабақ тақырыбын айту. Оқушыларды сабақтың мақсатымен таныстыру. Тақырыпта қолданылатын ағылшын тіліндегі жаңа сөздермен таныстыру.
Үш мысал беру арқылы y=kx+b сызықтық функциясы түсіндіріледі:
3x + y = 5 ⇨ y = -3x + 5
2x – y = -7 ⇨ -y = -2x – 7 ⇨ y = 2x + 7
-4x + 2y = 10 ⇨ 2y = 4x + 10 ⇨ y = 2x + 5
Жаттығулар орындау:
(Перпендикулярлық шарты орындалуы үшін екінші бұрыштық коэффициентті табыңдар):
1) Find y=3x+x²/3 if x= ‒3. A) -3 B) 6 C) 4 D) -6 E) 2
2) Find y= ‒5+x/2 if y=10.
A) 15 B) 40 C) 30 D) 10 E) 20 3) With what argument y=5x-6 function equals 14? A) 2 B) 4 C) -6 D) -3 E) 5
Тест ( көп жауапты) 1) If x= ‒2 find y=3x+2x+5. A) -5 B) 6 C) -10/2 D) 12/2 E) 8 F) -25/5 G) 21/7
2) Find y=0,5x+6 function, if x=4 А) 12 B) 8 C) 18/4 D) 12/3 E) 4*2 F) -20/4 G) 16/2
3) With what argument y= 4x-7 function equals 17? А) -9 B) 6 C) -10/2 D) 12/2 E) 8*3 F) 3*2 G) 20/7
Екі сызықтық функция графиктерінің қиылысу нүктесін олардың графиктерін салып, анықтаңдар:
|
таратпа материалдаринтерактивті тақта, слайд |
|||||||
|
Сабақтың соңы 2 минут |
Рефлексия: Бүгінгі сабақта сендер не білдіңдер? Сендерге ерекше ұнағаны? |
|
|||||||
шағым қалдыра аласыз

























