Сабақ жоспары
|
Пән: Қазақ тілі (екінші) Бөлім: Тамақ және сусын. ТАҚЫРЫБЫ: Жеміс – жидек және көкөністер – идеяларды есте сақтау |
Мұғалім: Есекеева Мадина Конакбаевна |
|||||||
|
СЫНЫП: 1 |
ҚАТЫСҚАНДАР САНЫ: |
ҚАТЫСПАҒАНДАР САНЫ: |
||||||
|
ОҚУ МАҚСАТТТАРЫ: |
Т 5 Тындаған мәтінді түсінеді, түсінгенін пікір, сұрақтар немесе қимыл арқылы білдіреді. А 6 Қарапайым айтылымдарды қайталайды. Ж 5 Жай сөйлемдерді жазуда бас әріптер мен нүктені саналықпен қолданады. |
|||||||
|
САБАҚ МАҚСАТЫ: |
Барлық оқушылар: |
|||||||
|
Жемістер мен жидек, көкөністердің атауларын айта алады. Сипаттау сөздерін қолданып, жемістерді ажырата алады. Диалогқа мұғалімнің көмегі арқылы қатыса алады. Мәтінді буынға бөліп оқи алады. |
||||||||
|
Оқушылардың көбі: |
||||||||
|
Жеміс- жидек атауларын ажырата алады. Сурет орнына тиісті сөздерді қолданып оқи алады. Зат пен атауды сәйкестендіре алады. Диалогта белсенділік танытып, сөйлей алады. |
||||||||
|
Оқушылардың кейбірі: |
||||||||
|
Жеміс – жидек туралы өлеңді жатқа айта алады. Мәтінде берілген сөздерді шапшаң оқи алады. Диалогқа қатысып, өз ойын анық, нақты жеткізе алады. Бірлесе оқу мен жазуда дұрыс жауап береді. |
||||||||
|
СӨЗДІК ҚОР: |
Негізгі терминдер мен сөз тіркестері: Асқабақ, көкөніс, қарбыз, жүзім, қияр, орамжапырақ, қызылша, бұрыш, пияз, шие, шалқан, қызыл, үлкен, сопақ, дөңгелек, ащы т.б |
|||||||
|
Алдыңғы білімдер |
Жемістер мен көкөністер-оқылым |
|||||||
|
Жоспар |
||||||||
|
Іс- әрекет кезеңдері |
Жоспарланған іс-әрекет |
Ресурс |
||||||
|
Сабақтың басы |
Ертеңгілік шеңбері Қарбыздай дөңгелек боламыз, (Екі қолын біріктіріп, дөңгелек шар жасайды) Қиярдай сопақ боламыз, (Екі қолын алдына қарай біріктіріп созады) Өріктей кішкентай боламыз, (Саусақтармымен кішкентайды көрсетеді) Жүзімдей көп боламыз. (Балалар бірігіп ортаға отыра қалады) |
|
||||||
|
Сабақтың ортасы |
(МК) Себетке салынған жемістер мен көкөністер, жидектердің атауларын атай отырып топтап салу. Сөйлеу үлгісін мұғалім ұсынады. Мысалы: Мынау-банан. Бұл-жеміс. (Ө) Оқушылар алдын ала жасалған тәждерден жемістер мен көкөністерді таңдай отырып, қорғап айту. Жіктік жалғаудың бірінші жақта сөйлеуге дағдыландыру. Үлгі: Мен-құлпынаймын. Мен-қызылмын. Мен-тәттімін. Сергіту сәті «Қамажай» бейнематериал арқылы сергіту сәтін өткізу. (Ұ) Тыңдалым. Жемістер мен көкөністерді сипаттап айту.
Үлгі: Мынау –жүзім. Жүзім дәмді, жасыл әрі жұмсақ.
Бейнежазбада болған жемістер мен көкөністерге сұрақ қою. Сұрақ формасын тақтаға жазу. Үлгі: Ол не? Ол қандай?
(Қ) Оқушыларға карточкалар таратылады. Мұғалім бір үлгіні оқушыларға көрсетеді. Үлгі:
Жай сөйлемді жазуда сипаттау сөздерін қолданып, тыныс белгілер мен бас әріптерді қолдана алады. № 1
№ 2
№ 3
№ 4
№ 5
№ 6
№ 7
№ 8
№ 9
№ 10
|
http://www.youtube.com/watch?v=6pQle_FNkDM http://www.youtube.com/watch?v=yzT0efaO0OM
Презентациямен жұмыс |
||||||
|
Сабақтың соңы |
Менің ойымша, қандай жеміс тәтті? Менің ойымша, қарбыз тәтті. Өйткені..... Кері байланыс «Пайыздық көрсеткіш» |
|
||||||
|
Қосымша ақпарат |
||||||||
|
Дифференциация – Балаларға қалай көмектесесіз? Қабілетті балаларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – оқушылардың білімдерін қадағалауды қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс |
||||||
|
|
|
||||||
|
Бақылау Сабақтың мақсатына жеттім бе? Оқушылар не үйренді? Ынтымақтастық атмосферасы қандай болды? Оқушылар арасындағы дифференциациялау бойынша іс-әрекеттер ұтымды болды ма? Жоспарланған уақытты ұстандым ба? Жоспардан қандай шегіністер жасадым және неліктен? |
|
|||||||
|
|
||||||||
|
Қорытынды бағалау Сабақтың ең ұтымды кезеңдері:
1: 2: Сабақты жақсартуға септігін тигізген екі сәтті кезең:
1: 2: Осы сабақтан келесі сабақты өткізуге септігін тигізетін сынып және жеке оқушылар жайлы не білдім? |
||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жеміс – жидек және көкөністер – идеяларды есте сақтау
Жеміс – жидек және көкөністер – идеяларды есте сақтау
Сабақ жоспары
|
Пән: Қазақ тілі (екінші) Бөлім: Тамақ және сусын. ТАҚЫРЫБЫ: Жеміс – жидек және көкөністер – идеяларды есте сақтау |
Мұғалім: Есекеева Мадина Конакбаевна |
|||||||
|
СЫНЫП: 1 |
ҚАТЫСҚАНДАР САНЫ: |
ҚАТЫСПАҒАНДАР САНЫ: |
||||||
|
ОҚУ МАҚСАТТТАРЫ: |
Т 5 Тындаған мәтінді түсінеді, түсінгенін пікір, сұрақтар немесе қимыл арқылы білдіреді. А 6 Қарапайым айтылымдарды қайталайды. Ж 5 Жай сөйлемдерді жазуда бас әріптер мен нүктені саналықпен қолданады. |
|||||||
|
САБАҚ МАҚСАТЫ: |
Барлық оқушылар: |
|||||||
|
Жемістер мен жидек, көкөністердің атауларын айта алады. Сипаттау сөздерін қолданып, жемістерді ажырата алады. Диалогқа мұғалімнің көмегі арқылы қатыса алады. Мәтінді буынға бөліп оқи алады. |
||||||||
|
Оқушылардың көбі: |
||||||||
|
Жеміс- жидек атауларын ажырата алады. Сурет орнына тиісті сөздерді қолданып оқи алады. Зат пен атауды сәйкестендіре алады. Диалогта белсенділік танытып, сөйлей алады. |
||||||||
|
Оқушылардың кейбірі: |
||||||||
|
Жеміс – жидек туралы өлеңді жатқа айта алады. Мәтінде берілген сөздерді шапшаң оқи алады. Диалогқа қатысып, өз ойын анық, нақты жеткізе алады. Бірлесе оқу мен жазуда дұрыс жауап береді. |
||||||||
|
СӨЗДІК ҚОР: |
Негізгі терминдер мен сөз тіркестері: Асқабақ, көкөніс, қарбыз, жүзім, қияр, орамжапырақ, қызылша, бұрыш, пияз, шие, шалқан, қызыл, үлкен, сопақ, дөңгелек, ащы т.б |
|||||||
|
Алдыңғы білімдер |
Жемістер мен көкөністер-оқылым |
|||||||
|
Жоспар |
||||||||
|
Іс- әрекет кезеңдері |
Жоспарланған іс-әрекет |
Ресурс |
||||||
|
Сабақтың басы |
Ертеңгілік шеңбері Қарбыздай дөңгелек боламыз, (Екі қолын біріктіріп, дөңгелек шар жасайды) Қиярдай сопақ боламыз, (Екі қолын алдына қарай біріктіріп созады) Өріктей кішкентай боламыз, (Саусақтармымен кішкентайды көрсетеді) Жүзімдей көп боламыз. (Балалар бірігіп ортаға отыра қалады) |
|
||||||
|
Сабақтың ортасы |
(МК) Себетке салынған жемістер мен көкөністер, жидектердің атауларын атай отырып топтап салу. Сөйлеу үлгісін мұғалім ұсынады. Мысалы: Мынау-банан. Бұл-жеміс. (Ө) Оқушылар алдын ала жасалған тәждерден жемістер мен көкөністерді таңдай отырып, қорғап айту. Жіктік жалғаудың бірінші жақта сөйлеуге дағдыландыру. Үлгі: Мен-құлпынаймын. Мен-қызылмын. Мен-тәттімін. Сергіту сәті «Қамажай» бейнематериал арқылы сергіту сәтін өткізу. (Ұ) Тыңдалым. Жемістер мен көкөністерді сипаттап айту.
Үлгі: Мынау –жүзім. Жүзім дәмді, жасыл әрі жұмсақ.
Бейнежазбада болған жемістер мен көкөністерге сұрақ қою. Сұрақ формасын тақтаға жазу. Үлгі: Ол не? Ол қандай?
(Қ) Оқушыларға карточкалар таратылады. Мұғалім бір үлгіні оқушыларға көрсетеді. Үлгі:
Жай сөйлемді жазуда сипаттау сөздерін қолданып, тыныс белгілер мен бас әріптерді қолдана алады. № 1
№ 2
№ 3
№ 4
№ 5
№ 6
№ 7
№ 8
№ 9
№ 10
|
http://www.youtube.com/watch?v=6pQle_FNkDM http://www.youtube.com/watch?v=yzT0efaO0OM
Презентациямен жұмыс |
||||||
|
Сабақтың соңы |
Менің ойымша, қандай жеміс тәтті? Менің ойымша, қарбыз тәтті. Өйткені..... Кері байланыс «Пайыздық көрсеткіш» |
|
||||||
|
Қосымша ақпарат |
||||||||
|
Дифференциация – Балаларға қалай көмектесесіз? Қабілетті балаларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – оқушылардың білімдерін қадағалауды қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс |
||||||
|
|
|
||||||
|
Бақылау Сабақтың мақсатына жеттім бе? Оқушылар не үйренді? Ынтымақтастық атмосферасы қандай болды? Оқушылар арасындағы дифференциациялау бойынша іс-әрекеттер ұтымды болды ма? Жоспарланған уақытты ұстандым ба? Жоспардан қандай шегіністер жасадым және неліктен? |
|
|||||||
|
|
||||||||
|
Қорытынды бағалау Сабақтың ең ұтымды кезеңдері:
1: 2: Сабақты жақсартуға септігін тигізген екі сәтті кезең:
1: 2: Осы сабақтан келесі сабақты өткізуге септігін тигізетін сынып және жеке оқушылар жайлы не білдім? |
||||||||
шағым қалдыра аласыз















