БҚО Қаратөбе ауданы Жусандой ауылы Жамбыл ЖОББМ-балабақшасы
Биология пән мұғалімі : Бақытжанова Баян Темірханқызы
Сыныбы: 6
|
Күні: |
29.11.2016 жыл. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Жемістер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жемістердің түрлерімен таныстыру, адам үшін маңызын түсіндіру.Жемістер жайында жалпы түсініктерін қалыптастыру. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күтілетін нәтиже: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың типі |
Жаңа материалды меңгерту |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Әдістер |
Сын тұрғысынан ойлау, диалог, ақпараттық коммуникациялық ақпарат, жас ерекшеліктеріне сай оқыту мен оқу, оқыту үшін бағалау, оқу үшін бағалау, оқушы біліміне көшбасшылық. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Дереккөздер |
«Қазақстанда кездесетін жануарлар» энциклопедиясы, Биология 7 сынып оқулығы Қ.Қайым, Р.Сәтімбеков, Ә.Әметов, Ж.Қожантаева, Алматы, «Атамұра» 2012ж. «Биолог анықтамалығы» №1, 2015 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Көрнекіліктер |
Постер, сурет, мәлімет, бағалау парағы, түрлі түсті маркерлер, кластер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша мұғалімнің жазбалары |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кезеңдері |
Мұғалімнің әрекеті |
Тапсырма мазмұны |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
1.Ұйымдастыру кезеңі |
Амандасады, топқа бөліну түрін таныстырады. |
Оқушылар жемістердің түрлерімен 3 топқа бөледі. Әр топ сол жемістің адам ағзасына пайдасын айтады 1 топ: алма 2 топ: алмұрт 3 топ: жүзім |
Жемістер арқылы топтасады (алма, алмұрт, жүзім) |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
2.Психологиялық тренинг |
«Ынтымақтастық атмосферасын орнату» |
Бір- біріне жақсы тілектер айту |
Оқушылар шаттық шеңберіне тұрып, бір- біріне жақсы тілектерін айтады |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Үй тапсырмасын тексеру |
І.«Білім минуты» |
1. Гүлдің құрылысы? 2. Тозаңдану дегеніміз не? 3. Тозаңданудың қандай түрлері бар? 4. Жынысты көбею дегеніміз не? 5. Аталық құрылысы. 6. Аналықтың құрылысы. |
Оқушылар үй тапсырмасы бойынша сұраққа қол көтеріп жауап береді. |
Жауап берген оқушы бағалау парағына белгіленіп отырады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
ІІ. «Ұшқыр ой» |
|
оқушылар берілген сипаттамаларды тозаңдану түріне қарай орналастыру керек
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Миға шабуыл |
Оқушыларға сұрақ қояды |
Өсімдікте гүл орнына не түзіледі? |
Ойланып жауап береді. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жаңа сабақ |
Дұрыс айтасыздар балалар біздің бүгінгі сабағымыздың тақырыбы жемістер деп аталады деп тақырыпты тақтаға жазады «Хан жарлығы» әдісі арқылы жаңа сабақты меңгерту |
Жемістер Жемістер : шырынды, құрғақ |
Жаңа сабақтың тақырыбын тақтаға жазып алады. Тақырыптқа байлансты сызбанұсқаны сызып алады. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жаңа сабақты бекіту |
І. Сәйкестендіру
ІІ.Биологиялық диктант
ІІІ. Сәйкестендіру тест |
1.Жидек 2.Жидек тәрізді 3.Сүйекті шырынды Бұршаққап, бұршаққын, қауашақ, қанатты жеміс, дәнек, тұқымша, жинақталған жемістер.
1._____ ____шырыны мол, жұмсақ болады. 2.Олар ___, ____ ___, ___ ___ деп бөлінеді. 3.Жидек жемістің сыртқы қабығы ___, ___, ___ көп болады. 4.Жидек тәрізді жемістер __, ______. 5.________ ___қабығы қатты, сүректенген, құрғақ болады.
Жауабы: 1.В 2.А 3.Д 4.Б 5.Г |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Рефлексия |
«Жеміс ағашы» |
Жеміс ағашын жемістермен толтыру. |
Сабақтың ұнаған кезеңін жеміс тәрізді стикерлерге жазып, жеміс ағашына ілу, ұнамаған жақтарын жапырақ тәрізді стикерге жазып, ағаш түбіне тастау. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Үйге тапсырма беру |
Үй тапсырмасын мұқият жазып алуын талап етеді, сабаққа жақсы қатысқан оқушыларды мадақтап, бағалайды. |
«Жемістердің маңызы» тақырыбында реферат жазу. |
Күнделікке тапсырманы жазып алады, бағаларын қойғызады. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жемістер
Жемістер
БҚО Қаратөбе ауданы Жусандой ауылы Жамбыл ЖОББМ-балабақшасы
Биология пән мұғалімі : Бақытжанова Баян Темірханқызы
Сыныбы: 6
|
Күні: |
29.11.2016 жыл. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Жемістер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жемістердің түрлерімен таныстыру, адам үшін маңызын түсіндіру.Жемістер жайында жалпы түсініктерін қалыптастыру. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күтілетін нәтиже: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың типі |
Жаңа материалды меңгерту |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Әдістер |
Сын тұрғысынан ойлау, диалог, ақпараттық коммуникациялық ақпарат, жас ерекшеліктеріне сай оқыту мен оқу, оқыту үшін бағалау, оқу үшін бағалау, оқушы біліміне көшбасшылық. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Дереккөздер |
«Қазақстанда кездесетін жануарлар» энциклопедиясы, Биология 7 сынып оқулығы Қ.Қайым, Р.Сәтімбеков, Ә.Әметов, Ж.Қожантаева, Алматы, «Атамұра» 2012ж. «Биолог анықтамалығы» №1, 2015 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Көрнекіліктер |
Постер, сурет, мәлімет, бағалау парағы, түрлі түсті маркерлер, кластер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша мұғалімнің жазбалары |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кезеңдері |
Мұғалімнің әрекеті |
Тапсырма мазмұны |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
1.Ұйымдастыру кезеңі |
Амандасады, топқа бөліну түрін таныстырады. |
Оқушылар жемістердің түрлерімен 3 топқа бөледі. Әр топ сол жемістің адам ағзасына пайдасын айтады 1 топ: алма 2 топ: алмұрт 3 топ: жүзім |
Жемістер арқылы топтасады (алма, алмұрт, жүзім) |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
2.Психологиялық тренинг |
«Ынтымақтастық атмосферасын орнату» |
Бір- біріне жақсы тілектер айту |
Оқушылар шаттық шеңберіне тұрып, бір- біріне жақсы тілектерін айтады |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Үй тапсырмасын тексеру |
І.«Білім минуты» |
1. Гүлдің құрылысы? 2. Тозаңдану дегеніміз не? 3. Тозаңданудың қандай түрлері бар? 4. Жынысты көбею дегеніміз не? 5. Аталық құрылысы. 6. Аналықтың құрылысы. |
Оқушылар үй тапсырмасы бойынша сұраққа қол көтеріп жауап береді. |
Жауап берген оқушы бағалау парағына белгіленіп отырады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
ІІ. «Ұшқыр ой» |
|
оқушылар берілген сипаттамаларды тозаңдану түріне қарай орналастыру керек
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Миға шабуыл |
Оқушыларға сұрақ қояды |
Өсімдікте гүл орнына не түзіледі? |
Ойланып жауап береді. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жаңа сабақ |
Дұрыс айтасыздар балалар біздің бүгінгі сабағымыздың тақырыбы жемістер деп аталады деп тақырыпты тақтаға жазады «Хан жарлығы» әдісі арқылы жаңа сабақты меңгерту |
Жемістер Жемістер : шырынды, құрғақ |
Жаңа сабақтың тақырыбын тақтаға жазып алады. Тақырыптқа байлансты сызбанұсқаны сызып алады. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жаңа сабақты бекіту |
І. Сәйкестендіру
ІІ.Биологиялық диктант
ІІІ. Сәйкестендіру тест |
1.Жидек 2.Жидек тәрізді 3.Сүйекті шырынды Бұршаққап, бұршаққын, қауашақ, қанатты жеміс, дәнек, тұқымша, жинақталған жемістер.
1._____ ____шырыны мол, жұмсақ болады. 2.Олар ___, ____ ___, ___ ___ деп бөлінеді. 3.Жидек жемістің сыртқы қабығы ___, ___, ___ көп болады. 4.Жидек тәрізді жемістер __, ______. 5.________ ___қабығы қатты, сүректенген, құрғақ болады.
Жауабы: 1.В 2.А 3.Д 4.Б 5.Г |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Рефлексия |
«Жеміс ағашы» |
Жеміс ағашын жемістермен толтыру. |
Сабақтың ұнаған кезеңін жеміс тәрізді стикерлерге жазып, жеміс ағашына ілу, ұнамаған жақтарын жапырақ тәрізді стикерге жазып, ағаш түбіне тастау. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Үйге тапсырма беру |
Үй тапсырмасын мұқият жазып алуын талап етеді, сабаққа жақсы қатысқан оқушыларды мадақтап, бағалайды. |
«Жемістердің маңызы» тақырыбында реферат жазу. |
Күнделікке тапсырманы жазып алады, бағаларын қойғызады. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













