Материалдар / "Жемістер мен көкөністер"
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

"Жемістер мен көкөністер"

Материал туралы қысқаша түсінік
1 сыныпқа арналған ашық сабақ
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
17 Желтоқсан 2017
1078
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Государственное учреждение

«Отдел образования» Шемонаихинского района

КГУ «Общеобразовательная средняя школа №3 им. Ю.А. Гагарина»

отдела образования Шемонаихинского района»









Қазақ тілі пәнінен 1- сыныпқа арналған

ашық сабақ жоспары.

Жемістер мен көкөністер



Қазақ тілі мен әдебиеті пәні мұғалімі: Нургазиева Гульнур Черьяздановна





2016-2017 оқу жылы.





Қысқа мерзімді жоспар

САБАҚ:

Жемістер мен көкөністер


Мектеп: «Ю.А. Гагарин атындағы №3 жалпы білім беретін орта мектебі»КММ


Күні:

Мұғалімнің аты – жөні:

Сынып: 1 «Б»

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

1.1.2.1 Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің

мағынасын түсіну

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар орындай алады

«Жемістер мен көкөністер» тақырыбы бойынша таныс сөздердің мағынасын түсінеді.


Оқушылардың көпшілігі орындай алады

Жемістер мен көкөністерді сипаттай алады.


Кейбір оқушылар орындай алады:

Сурет бойынша мұғалімнің көмегімен сөз тіркестерін, сөйлемдер құрастырады;


Тілдік мақсат

Оқушылар орындай алады:

Берілген суретке қатысты сипаттау сөздерін жазады;Жемістер мен көкөністерді ажыратады. Дауысты дыбыстарды ажыратып жазады. Сөйлем мен сөз тіркестерін құрастырады. Жемістер мен көкөністерді салыстырады;

Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:

Алма, алмұрт, жүзім, сәбіз, картоп, өрік,бұрыш, қызыл,дәмді,сары, жұмсақ,жасыл,пайдалы, тәтті, ащы, дәмді,қышқыл....









Дискрипторлар

1 Сұрақтарға жауап береді.

2. Берілген тапсырма бойынша сәйкес суретті таңдайды.

3.Жемістер мен көкөністерге сипаттама береді,салыстырады.

4. Жемістер мен көкөністерді ажыратады.

5.Дауысты дыбыстарды ажыратады.

6.Сөз тіркесін,сөйлем құрастырады.


Талқылауға арналған сұрақтар:

Жемістерге не жатады?

Көкөністерге не жатады?

Алма қандай?

Алмұрт қандай?

Жүзім қандай?

Сәбіз қандай?

Жемістер мен көкөністердің қандай пайдасы бар?

Алдыңғы оқу



ЖОСПАР

Жоспарлан

ған уақыт

Жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурс

тар

Баға

лау


Сабақтың басы

5 минут








Мағынаны тану.

қойылған сұрақтарға жауап береді. (барлық оқушылар)

Жемістерге не жатады?

Көкөністерге не жатады?

Алма қандай?

Алмұрт қандай?

Жүзім қандай?

Сәбіз қандай?

Жемістер мен көкөністердің қандай пайдасы бар?





















Сабақтың ортасы

5 минут

2-тапсырма Ж

«Сәйкесін тап» (барлық оқушылар)


Жасыл

Дәмді

Пайдалы

Ащы

Үш

Қызыл


Үлестірме қағаз

Оқушылар бір-бірін тексереді (дұрыс үлгісі тақтада көрсетіледі)

Бағалау критериі «5»-қатесі жоқ,

«4»-1-2қате,

«3»-3-4 қате


10 минут












Сергіту сәті

2 минут



10минут












8 минут

3-тапсырма ЖЖ

Сурет бойынша сөз тіркесін немесе сөйлем құрастырып, дауысты дыбыстарды ажырат. (көпшілігі,кейбірі)


Сурет бойын

ша

тамаша

жақсы

нашар


Оқушылар видео роликтегі қимылдарды қайталайды

Видео

ролик


4-тапсырма Т

Жемістер мен көкөністерге сипаттама беріп жаз. (барлық оқушылар)

Алма-қызыл,дәмді.

Алмұрт-жасыл,жұмсақ.

Картоп-қоңыр,дәмді

Сәбіз-сарғыш,қатты

Әр топ өз жемісін себетіне жинайды.

Жемістер Көкөністер

Алма Картоп

Алмұрт Орамжапырақ

Анар Сәбіз

Жеміс

тер мен көкөніс

тердің суретте

рі

Рисунок 1


5-тапсырма. Т (кейбір оқушылар)

Жемістер мен көкөністердің айырмашылықтары мен ұқсастықтарын жаз.

Овал 1 Овал 2 Овал 3 Овал 4 Овал 5 Овал 6 Овал 7

Жеміс



Овал 8 Овал 9 Овал 10

Көкөніс

тер



Овал 11 Овал 12 Овал 13 Овал 14 Овал 15 Прямая со стрелкой 1 Прямая со стрелкой 4 Прямая со стрелкой 5 Прямая со стрелкой 6 Прямая со стрелкой 7 Прямая со стрелкой 8 Прямая со стрелкой 9 Прямая со стрелкой 10 Прямая со стрелкой 11 Прямая со стрелкой 12 Прямая со стрелкой 13 Прямая со стрелкой 14 Прямая со стрелкой 15 Прямая со стрелкой 16 Прямая со стрелкой 17 Прямая со стрелкой 18

















Қос диаграмма





Сабақтың соңы

5 минут



Рефлексия

«Алма ағашы» әдісі 

Жасыл түсті алма – мен бүгін бәрін жақсы орындадым деп ойлаймын, менің көңіл – күйім көтеріңкі.

Қызыл түсті алма – мен тапсырманы орындай алмадым, көңіл – күйім жоқ.

Ауызша кері байланыс

Қосымша ақпарат



Рефлексия


1.Сабақ мақсаттары мен оқу мақсаттары орындалды ма?

2.Бүгін оқушылар нені үйренді?

3.Сабақ қалай, қай деңгейде өтті?

4.Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма?

5.Уақытты қалай пайдаландым?

6.Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және қандай?

7.Тақырыптың өмірмен байланысы болды ма?


1.Сабақ мақсаттары мен оқу мақсаттары жүзеге асты.


2.Оқушылар жеміс-жидектер туралы білімдерін кеңейтіп, олардың түрлерімен танысты.


3. Сабақ оқу мақсаттарына жетті.

4.Жоспарланған саралау тапсырмаларын іске асыра алдым.

5. Уақытты тиімді пайдалана білдім.


6.Тақырыпты ашу мақсатында оқушыларға көкөністер мен жемістердің айырмашылығы туралы мультфильм көрсеттім.

7. Тақырыптың өмірмен байланысы оқушылар жеміс пен көкөністердің адам ағзасына пайдасы бар екенің айтқан кезде кезде байқалды.


Қорытынды бағалау.

Ең жақсы өткен екі нәрсе: 1.Сабақтың тақырыбын мультфильм көру арқылы анықтаулары; 2.Оқушылардың «Ақушылар көкөніс пен жемістерді әр себетке жинаған » кезде қызықты өтті.

Сабақтың жақсы өтуіне ықпалын тигізетін екі нәрсе: 1.Алдыңғы оқумен жаңа тақырыптың байланысы; 2. Сабақтың мақсатын анықтауға арналған тапсырмалар.












Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!