|
|
Маңғыстау облысы Түпқараған ауданы М. Әбдіхалықов атындағы мектеп-гимназиясының Қазақ тілі және әдебиеті пәні мұғалімі Авторы: Олжабаева Динара Кажымовна |
|
|
Пән: Әдебиеттік оқу Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Дені саудың – жаны сау Күні: Сынып: 2 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: 0 |
|
|
Сабақ тақырыбы |
Жемістерде дәруменнің көп екенін білемін. |
|
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
2.2.7.1. Мұғалімнің көмегімен шығармадағы көркемдегіш құралдарды (салыстыру, кейіптеу) табу |
|
|
Сабақ мақсаттары |
Барлығы: Өлең шумақтарын оқып, мазмұндай алады. Көпшілігі: Мәтіннің ішінен көркемдегіш сөздерді таба алады. Кейбірі: Өзіндік ойын білдіріп, мысал келтіре алады. |
|
|
Бағалау критерийлері |
-Мәтін мазмұнын түсінеді, көркемдегіш сөздерді қолданады. |
|
|
Құндылықтарды дарыту |
Ынтымақтастық, сыйластық, күтім жасау, тазалық, денсаулық сақтау, |
|
|
Пәнаралық байланыстар |
Қазақ тілі, дүниетану |
|
|
АКТ қолдану дағдылары |
Мультимедиялық оқу құралы, интербелсенді тақта |
|
|
Бастапқы білім |
Этикет сөздер |
|
|
Сабақ барысы |
||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі Топқа бөлу: Жемістер арқылы топқа бөлу. Психологиялық ахуал қалыптастыру: Денсаулық ол –күлуің, Көңіл күйің жадырай. Денсаулық ол –жүруің, Ешбір жерің ауырмай. Топтарға бөлу. Жемістердің суреттері арқылы 3топқа бөлінеді. 1 топ: Алма 2 топ: Қызанақ 3 топ: Құлпынай |
Суреттер |
|
Сабақтың ортасы |
Өз топтарына атау болған жемістердің адам денсаулығына пайдасы туралы әңгімеле. Оқулықпен жұмыс: ДЖИГСО әдісі арқылы «Аурудың себебі» мәтінін топтарға бөліп беру. Әр топ мәтінді оқып шығып, түсінгенін қарсы топқа түсіндіреді. Мәтін бойынша қойылатын сұрақтар: 1.Теңізшілер неліктен лимон жеуді әдетке айналдырады? 2.Лимонның қандай пайдасы бар? 3.Керқұлақ ауруы туралы естіп пе едің? «Керқұлақ» - «Цинга» - С дәруменінің жетіспеушілігінен пайда болатын ауру. Қолдану Оқулықтағы тапсырмаларды орындау. Өлең шумақтарын оқу. (Әр топқа бір-бірден өлең шумақтары беріледі. Топ мүшелері өлең шумақтарын талдап,жатқа айтады. Көркемдегіш сөздерді табады, топта талқылайды. Дескриптор: -Өлеңді түсініп оқиды. -Көркемдегіш сөзді табады, сөйлем құрайды. -Дәрумені бар тағамдардың атауын жазады. Сергіту сәті. Өзің қандай жеміс-жидектерді ұнатасың ? (Әр топқа себеті бар постерлер беріледі, топ мүшелері өзінің сүйікті жемісінің суретін салады, постерлер талданады). Дәруменге бай 5 жеміс-жидек пен көкөністі ата және оған қатысты 3 сөз жаз. (Топтарға жеміс-жидек немесе көкөністің суреті бар постерлер беріледі, топ мүшелері оларға қатысты 3 сөз жазады. Постерлер 2 спикермен ортада талданады). Бағалау: «Қол соғу» арқылы бағалау |
Интербелсенді тақта Таратпа қағазы Оқулық постерлер |
|
Сабақтың соңы |
Қорытынды:
Кері байланыс: Жұптық, топтық, жеке
жұмыстар бойынша оқушыларға ауызша кері байланыс беріп кету. Жақсы
тұстарын атап өтіп, жетілдіретін тұстарына ұсыныс
білдіру. Рефлексия: Шеңберде тұрып бір-біріне доп лақтыру арқылы дәрумендер туралы өзіне қажетті не алғанын айтады.
«Бүгінгі сабақта өзіме қажетті не алдым?»
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Жемістерде дәруменнің көп екенін білемін"
"Жемістерде дәруменнің көп екенін білемін"
|
|
Маңғыстау облысы Түпқараған ауданы М. Әбдіхалықов атындағы мектеп-гимназиясының Қазақ тілі және әдебиеті пәні мұғалімі Авторы: Олжабаева Динара Кажымовна |
|
|
Пән: Әдебиеттік оқу Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Дені саудың – жаны сау Күні: Сынып: 2 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: 0 |
|
|
Сабақ тақырыбы |
Жемістерде дәруменнің көп екенін білемін. |
|
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
2.2.7.1. Мұғалімнің көмегімен шығармадағы көркемдегіш құралдарды (салыстыру, кейіптеу) табу |
|
|
Сабақ мақсаттары |
Барлығы: Өлең шумақтарын оқып, мазмұндай алады. Көпшілігі: Мәтіннің ішінен көркемдегіш сөздерді таба алады. Кейбірі: Өзіндік ойын білдіріп, мысал келтіре алады. |
|
|
Бағалау критерийлері |
-Мәтін мазмұнын түсінеді, көркемдегіш сөздерді қолданады. |
|
|
Құндылықтарды дарыту |
Ынтымақтастық, сыйластық, күтім жасау, тазалық, денсаулық сақтау, |
|
|
Пәнаралық байланыстар |
Қазақ тілі, дүниетану |
|
|
АКТ қолдану дағдылары |
Мультимедиялық оқу құралы, интербелсенді тақта |
|
|
Бастапқы білім |
Этикет сөздер |
|
|
Сабақ барысы |
||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі Топқа бөлу: Жемістер арқылы топқа бөлу. Психологиялық ахуал қалыптастыру: Денсаулық ол –күлуің, Көңіл күйің жадырай. Денсаулық ол –жүруің, Ешбір жерің ауырмай. Топтарға бөлу. Жемістердің суреттері арқылы 3топқа бөлінеді. 1 топ: Алма 2 топ: Қызанақ 3 топ: Құлпынай |
Суреттер |
|
Сабақтың ортасы |
Өз топтарына атау болған жемістердің адам денсаулығына пайдасы туралы әңгімеле. Оқулықпен жұмыс: ДЖИГСО әдісі арқылы «Аурудың себебі» мәтінін топтарға бөліп беру. Әр топ мәтінді оқып шығып, түсінгенін қарсы топқа түсіндіреді. Мәтін бойынша қойылатын сұрақтар: 1.Теңізшілер неліктен лимон жеуді әдетке айналдырады? 2.Лимонның қандай пайдасы бар? 3.Керқұлақ ауруы туралы естіп пе едің? «Керқұлақ» - «Цинга» - С дәруменінің жетіспеушілігінен пайда болатын ауру. Қолдану Оқулықтағы тапсырмаларды орындау. Өлең шумақтарын оқу. (Әр топқа бір-бірден өлең шумақтары беріледі. Топ мүшелері өлең шумақтарын талдап,жатқа айтады. Көркемдегіш сөздерді табады, топта талқылайды. Дескриптор: -Өлеңді түсініп оқиды. -Көркемдегіш сөзді табады, сөйлем құрайды. -Дәрумені бар тағамдардың атауын жазады. Сергіту сәті. Өзің қандай жеміс-жидектерді ұнатасың ? (Әр топқа себеті бар постерлер беріледі, топ мүшелері өзінің сүйікті жемісінің суретін салады, постерлер талданады). Дәруменге бай 5 жеміс-жидек пен көкөністі ата және оған қатысты 3 сөз жаз. (Топтарға жеміс-жидек немесе көкөністің суреті бар постерлер беріледі, топ мүшелері оларға қатысты 3 сөз жазады. Постерлер 2 спикермен ортада талданады). Бағалау: «Қол соғу» арқылы бағалау |
Интербелсенді тақта Таратпа қағазы Оқулық постерлер |
|
Сабақтың соңы |
Қорытынды:
Кері байланыс: Жұптық, топтық, жеке
жұмыстар бойынша оқушыларға ауызша кері байланыс беріп кету. Жақсы
тұстарын атап өтіп, жетілдіретін тұстарына ұсыныс
білдіру. Рефлексия: Шеңберде тұрып бір-біріне доп лақтыру арқылы дәрумендер туралы өзіне қажетті не алғанын айтады.
«Бүгінгі сабақта өзіме қажетті не алдым?»
|
|
шағым қалдыра аласыз














