Сабақ жоспары
|
Сыныбы: 6-сынып |
Пәні: География |
Мерзімі: 20 қаңтар 2017 жыл |
Аралық байланыс
|
Алд1ыңғы сабақта |
Не сәтсіз болды? |
Топтық жұмысқа ұзақ уақыт бөлінді |
|
Не сәтті болды? |
Жұптық жұмысқа алған «Сематикалық карта» тиімді болды оқушылар қызыға жауап берді |
|
|
Нені өзгер-туге болады |
Оқушыларды топтық жұмыста шапшаңдық танытуға дағдыландыру |
|
|
Бүгін сабақта нені жақсартамын |
Оқушылардан топтық жұмыста шапшаңдықты талап етемін |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жер асты суы |
|||
|
Негізгі идея: |
Жерасты суы жайлы толық мағлұмат алады |
|||
|
Сабақ мақсаты: |
Барлық оқушылар |
Жер асты суы оның пайда болуы ,түрлері жайлы түсіндіру |
||
|
Оқушылардың көпшілігі |
Жерасты суларының пайда болуы,түрлері, маңызы жайлы бағыт беру. |
|||
|
Жекелеген оқушылар |
Жер асты суларының пайда болуы,түрлері, маңызы жайлы бағыт беру арқылы тұщы судың адам өміріндегі маңыздылығын меңгерту |
|||
|
Құндылықтар: |
Су жайлы,судың қадірін ұғынады,ұқыпты пайдалануды оқып үйренеді |
|||
|
Лексика: |
Жер асты суы, грунт,еспе,артезиан, минералды су |
|||
|
Табыс критерилері |
Барлық оқушылар |
Жер асты суы оның пайда болуы ,түрлері жайлы түсінеді |
|
Оқушылардың көпшілігі |
Топтық жұмыс барысында жерасты суы оның пайда болуы,түрлері,артезия еспе суларының айырмашылықтары олардың адам өміріндегі маңыздылығын біледі |
|
|
Жекелеген оқушылар |
Жеке, жұптық, топтық жұмыстар жасау арқылы жерасты суы оның пайда болуы,түрлері,артезия еспе суларының айырмашылықтары олардың адам өміріндегі маңыздылығын түсінеді, қолданады. |
Сабақ кезеңдері
|
кезеңдер |
Мұғалім әрекеті |
Тапсырмалар |
Оқушылар әрекеті |
ресурстар |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақты ұйымдастыру |
|
|
Кезекші сыныпты ұйымдастырады, қажетті құралдарды реттейді |
|
||||||||||||||||||||||||
|
Үй тапсырмасын пысықтау |
Алдыңға тап-сырмаларды еске түсіреді |
Айырмашылығы мен ұқсастығы неде?Оларды салыстыр.
|
Оқушылар тапсырманы орындайды (бағдаршам арқылы бағаланады) |
|
||||||||||||||||||||||||
|
Білімді тиянақтау, жинақтау |
Ортақ сұрақ береді |
«Ең ерекше» ерекше көлдерді картадан тауып сипаттама беру |
Картадан аталған өзендерді көрсетеді (басбармақ арқылы бағаланады) |
|
||||||||||||||||||||||||
|
Жаңа сабаққа бағыттау, сілтемелер |
Жаңа сабаққа кіріспе бағыт береді |
Күнделікті ауыз суды қайдан аламыз? |
Оқушылар өз ойларын ортаға салады |
|
||||||||||||||||||||||||
|
Жаңа білімді игеру |
Топтық тапсырмалар береді |
1.Жер асты суларының пайда болуы
2. Минералды және
жылы жер асты сулары |
Оқушылар тапсырманы оқып,постер қорғайды (екі жұлдыз бір тілек арқылы бағаланады.) |
постер |
||||||||||||||||||||||||
|
Алған түсінік-терін тексеру, нақтылау |
Жұптық тапсырма береді |
«Жұптасып-ойлан-бөліс»
|
Оқушылыр жұптаса отырып тапсырманы орындайды.(бағдаршам арқылы бағаланады) |
кесте |
||||||||||||||||||||||||
|
Жаңа білімді бекіту |
Шығармашылық тапсырма береді |
«Ия-жоқ» ойыны (жеке жұмыс)
|
Оқушылар тапсырманы орындайды (бармақ арқылы бағалайды) |
кесте |
||||||||||||||||||||||||
|
Үй тапсырмасын орындауға нұсқау, шығармашылық бағыт беру |
Қосымша тапсырмалар ұсынады |
Тапсырманы оқу, «Су –тіршілік көзі » тақырыбында эссе жазу |
Оқушылар күнделікпен жұмыс жасайды |
күнделік |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақты қорытындылау (кері байланыс) |
Анкета сұрақтарын таратады |
Кері байланыс: " Анкета" әдісі 1 Сабақта жұмыс жасай білдім 2 Сабақтағы менің жасаған жұмысым 3 Сабақ мен үшін 4 Менің көңіл күйім 5 Мен сабақтан не білдім? 6 Үй тапсырмасы мен үшін
|
Сабақтан алған әсерлерін анкета арқылы бағалайды
|
анкета |
Пән мұғалімі: Байдулла М
-
-
-
-
Сұрақ
Ия
Жоқ
Жер асты суының біраз бөлігі атмосфералық жауын-шашыннан құралады
Су өтуізбейтін қабат саз,құмтас,гранит,сазды тақтатас,темірден тұрады
Грунт суының деңгейі ұдайы бір қалыпта
Грунт суы құдық қазу арқылы алынады
Жер бетіне өте жақын орналасқан су-артезтан суы
Дүние жүзіндегі ең кіші үңгір- Мамонт үңгірі
Арасан-жер астынан шығып жатқан минералды бұлақ
-
-
-
|
Көлдің аты |
Тектоникалық |
жанартаулық |
Қалдық |
Бөген |
|
Курил көлдері |
|
|
|
|
|
Ыстықкөл |
|
|
|
|
|
Каспий |
|
|
|
|
|
Сарез |
|
|
|
|
|
Арал |
|
|
|
|
|
Байкал |
|
|
|
|
|
Зайсан |
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Жер асты сулары"
"Жер асты сулары"
Сабақ жоспары
|
Сыныбы: 6-сынып |
Пәні: География |
Мерзімі: 20 қаңтар 2017 жыл |
Аралық байланыс
|
Алд1ыңғы сабақта |
Не сәтсіз болды? |
Топтық жұмысқа ұзақ уақыт бөлінді |
|
Не сәтті болды? |
Жұптық жұмысқа алған «Сематикалық карта» тиімді болды оқушылар қызыға жауап берді |
|
|
Нені өзгер-туге болады |
Оқушыларды топтық жұмыста шапшаңдық танытуға дағдыландыру |
|
|
Бүгін сабақта нені жақсартамын |
Оқушылардан топтық жұмыста шапшаңдықты талап етемін |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жер асты суы |
|||
|
Негізгі идея: |
Жерасты суы жайлы толық мағлұмат алады |
|||
|
Сабақ мақсаты: |
Барлық оқушылар |
Жер асты суы оның пайда болуы ,түрлері жайлы түсіндіру |
||
|
Оқушылардың көпшілігі |
Жерасты суларының пайда болуы,түрлері, маңызы жайлы бағыт беру. |
|||
|
Жекелеген оқушылар |
Жер асты суларының пайда болуы,түрлері, маңызы жайлы бағыт беру арқылы тұщы судың адам өміріндегі маңыздылығын меңгерту |
|||
|
Құндылықтар: |
Су жайлы,судың қадірін ұғынады,ұқыпты пайдалануды оқып үйренеді |
|||
|
Лексика: |
Жер асты суы, грунт,еспе,артезиан, минералды су |
|||
|
Табыс критерилері |
Барлық оқушылар |
Жер асты суы оның пайда болуы ,түрлері жайлы түсінеді |
|
Оқушылардың көпшілігі |
Топтық жұмыс барысында жерасты суы оның пайда болуы,түрлері,артезия еспе суларының айырмашылықтары олардың адам өміріндегі маңыздылығын біледі |
|
|
Жекелеген оқушылар |
Жеке, жұптық, топтық жұмыстар жасау арқылы жерасты суы оның пайда болуы,түрлері,артезия еспе суларының айырмашылықтары олардың адам өміріндегі маңыздылығын түсінеді, қолданады. |
Сабақ кезеңдері
|
кезеңдер |
Мұғалім әрекеті |
Тапсырмалар |
Оқушылар әрекеті |
ресурстар |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақты ұйымдастыру |
|
|
Кезекші сыныпты ұйымдастырады, қажетті құралдарды реттейді |
|
||||||||||||||||||||||||
|
Үй тапсырмасын пысықтау |
Алдыңға тап-сырмаларды еске түсіреді |
Айырмашылығы мен ұқсастығы неде?Оларды салыстыр.
|
Оқушылар тапсырманы орындайды (бағдаршам арқылы бағаланады) |
|
||||||||||||||||||||||||
|
Білімді тиянақтау, жинақтау |
Ортақ сұрақ береді |
«Ең ерекше» ерекше көлдерді картадан тауып сипаттама беру |
Картадан аталған өзендерді көрсетеді (басбармақ арқылы бағаланады) |
|
||||||||||||||||||||||||
|
Жаңа сабаққа бағыттау, сілтемелер |
Жаңа сабаққа кіріспе бағыт береді |
Күнделікті ауыз суды қайдан аламыз? |
Оқушылар өз ойларын ортаға салады |
|
||||||||||||||||||||||||
|
Жаңа білімді игеру |
Топтық тапсырмалар береді |
1.Жер асты суларының пайда болуы
2. Минералды және
жылы жер асты сулары |
Оқушылар тапсырманы оқып,постер қорғайды (екі жұлдыз бір тілек арқылы бағаланады.) |
постер |
||||||||||||||||||||||||
|
Алған түсінік-терін тексеру, нақтылау |
Жұптық тапсырма береді |
«Жұптасып-ойлан-бөліс»
|
Оқушылыр жұптаса отырып тапсырманы орындайды.(бағдаршам арқылы бағаланады) |
кесте |
||||||||||||||||||||||||
|
Жаңа білімді бекіту |
Шығармашылық тапсырма береді |
«Ия-жоқ» ойыны (жеке жұмыс)
|
Оқушылар тапсырманы орындайды (бармақ арқылы бағалайды) |
кесте |
||||||||||||||||||||||||
|
Үй тапсырмасын орындауға нұсқау, шығармашылық бағыт беру |
Қосымша тапсырмалар ұсынады |
Тапсырманы оқу, «Су –тіршілік көзі » тақырыбында эссе жазу |
Оқушылар күнделікпен жұмыс жасайды |
күнделік |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақты қорытындылау (кері байланыс) |
Анкета сұрақтарын таратады |
Кері байланыс: " Анкета" әдісі 1 Сабақта жұмыс жасай білдім 2 Сабақтағы менің жасаған жұмысым 3 Сабақ мен үшін 4 Менің көңіл күйім 5 Мен сабақтан не білдім? 6 Үй тапсырмасы мен үшін
|
Сабақтан алған әсерлерін анкета арқылы бағалайды
|
анкета |
Пән мұғалімі: Байдулла М
-
-
-
-
Сұрақ
Ия
Жоқ
Жер асты суының біраз бөлігі атмосфералық жауын-шашыннан құралады
Су өтуізбейтін қабат саз,құмтас,гранит,сазды тақтатас,темірден тұрады
Грунт суының деңгейі ұдайы бір қалыпта
Грунт суы құдық қазу арқылы алынады
Жер бетіне өте жақын орналасқан су-артезтан суы
Дүние жүзіндегі ең кіші үңгір- Мамонт үңгірі
Арасан-жер астынан шығып жатқан минералды бұлақ
-
-
-
|
Көлдің аты |
Тектоникалық |
жанартаулық |
Қалдық |
Бөген |
|
Курил көлдері |
|
|
|
|
|
Ыстықкөл |
|
|
|
|
|
Каспий |
|
|
|
|
|
Сарез |
|
|
|
|
|
Арал |
|
|
|
|
|
Байкал |
|
|
|
|
|
Зайсан |
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз
















