Сабақтың
тақырыбы:
Жер асты
сулары
|
Мұғалімнің
аты-жөні: Бекбосынова У
Күні:
23,01,2018ж
|
СЫНЫП:
8
|
Қатысқан оқушылар
саны:
|
Қатыспаған оқушылар
саны:
|
Сабақ негізделген оқу
мақсаттары
|
Қазақстанның
жер асты сулары туралы білу,
сулардың
типтерін,
қасиетін ажыратып түсіну,
сулардың
таралған
аймақтарын анықтау үшін физикалық
карталарды қолдану
|
Сабақ
нәтижесі:
|
Оқушылардың
барлығы мынаны орындай алады: Оқулықта берілген және қосымша
тапсырмаларды орындайды. Жазба жұмыс жасайды. Сұраққа жауап
береді.
Оқушылардың
көбісі мынаны орындай алады: Топтық жұмысты брлесе
орындайды.Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Қосымша
үлестірме ресурстармен жұмыс
жасайды.
Оқушылардың
кейбіреуі мынаны орындай алады:
Оқулықтан тыс берілген қосымша
тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен
дәлелдер келтіре алады.
|
Бағалау
критерийі
|
Жеке, жұптық, топтық
тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын
өзіне аудара алады.
|
Тілдік
құзіреттілік
|
Қазақстанның
жер асты суларын,
олардың
типтерін,емдік бұлақ
суларының
алаптарын,таралған
аймақтары мен қолданылуы,
маңыздылығы
туралы оқып
біледі
|
Ресурстар
|
Оқулық, суреттер, топқа бөлуге
арналған кеспе қағаздар және әртүрлі заттар,
топтық тапсырмалар, кері байланыс,
стикер.
|
Әдіс-тәсілдер
|
Сұрақ-жауап, әңгімелеу,
түсіндіру, ойын, көрнекілік.
Рефлексия.
|
Пәнаралық
байланыс
|
Жаратылыстану, әдебиет,
биология
|
Алдыңғы
оқу
|
Жалпы өзендер мен көлдер
туралы түсінік қалыптасқан.
|
Сабақтың
жоспары
|
Жоспарланғануақыт
|
Сабақ барысы
:
|
Бағалау
түрлері
|
Басталуы
5
минут
|
Ұйымдастыру
кезеңі 2 минут
Топтарға
бөлу.
Оқушыларды 1,2,3
сандары арқылы топқа бөлу. Оқушылар атаған сандары бойынша топтарға
бөлінеді.
Психологиялық
ахуал қалыптастыру: 3
минут
«Балалық шақтан
қызықты оқиға»
Мақсаты: эмпатияны
дамыту.
Нұсқаулық:
«Сіздердің алдарыңызда қорапша тұр. Сол қорапшадан билет алуларыңыз
қажет. Ол билеттерде «Балалық шақтан қызықты оқиға» , «Досыңнан
тосын сый» «Ата-анаңды қуандырған кезің», «Өз сыныбыңда болған
қызықты жағдай» «Мектепте болған қуанышты жағдай» туралы ой қозғау
мақсатында оқушылар өзінің балалық шақтан басынан өткізген қызықты
оқиғасын айтып береді.
Талдау:
Өздеріңізді қалай
сезінудесіз?
|
1-топ:
Грунт
тобы
2-топ:
Артезиан
3-топ:
Минералдар
«Балалық шақтан
қызықты оқиға»
Тренинг.
|
Үй жұмысын
пысықтау
5
минут
|
Картамен
жұмыс.
Гидросфера бөліміне
арналған сұрақтар
-
Гидросфера деген
не?
-
Өзен дегеніміз
не?
-
Көл дегеніміз
не?
-
Мұздықтар деген
не?
-
Тоңдар деген
не?
-
Жер бетіндегі судың көлемі
(Слайд)
|
Дүние жүзінің саяси картасы,
Қазақстан Республикасының физикалық
картасы
|
Жаңа
білім
10
минут
|
Білу және
түсіну
Топқа берілген су аттарын
қорғап шығады. «Жариялау»
әдісі
(Әрбір топ берілген тапсырма
бойынша өз позициясын жариялау керек. Бұл үшін топ ішінен спикер
берілген уақыт ішінде басқа қатысушылар алдында сөйлеп, топтың
ортақ шешімін
жеткізеді.)
1-топ:
Грунт
2-топ:
Артезиан
3-топ:
Минералдар
|
Оқулық, интернет
материалдары,
мәтіндер.
|
Ортасы
15
минут
|
Қолдану
Оқулықтағы
тапсырмаларды орындау
Жер асты суларына
толығымен мәлімет беру
(Жер асты сулары )
БІЛІМДАНД слайды
Талдау
«Қол жазба
күнделігі» стратегиясы
Оқушылардың шығармашылық
жұмыстарымен танысу
|
Сыныптағы белсенді оқушы
басқаларға бағыт беріп отырады. Топтық талқыға салады,ойланады.
Өзгелерді тыңдай отырып , өз білімін
толықтырады.
|
Сергіту
сәті
2
минут
|
«Қара жорға»
биі
|
видеожазба
|
Аяқталуы
Сабақты
бекіту
5
минут
|
Жалпыға арналған
тапсырма:
«Кластер»
әдісі
Оқушылар жаңа білімге сай
оқулықты қолдана отырып өз түсінгендерін постерге түсіреді.
Гидросфера бөліміне ассасоциялық талдау
жасау.
|
Постер
қорғау
|
Бағалау
5
минут
Кері
байланыс
3
минут
|
Бағалау парақшасы
Дұрыс жауапқа балл.
Оқушының
аты-жөні
|
Үй жұмы-сын
пысық-тау
|
«Жария-лау»
әдісі
|
«Қол жазба
күнде-лігі»
|
«Клас-тер»
әдісі
|
Барлық
ұпайы
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
«Белгілер»
әдісі
|
Бағалау
парақшасы
«Белгілер» әдісі. Рефлексия
парағы.
|
Қосымша
ақпарат
|
Саралау
–
|
Бағалау
-
|
Пəнаралық
байланыс
|
Рефлексия
Сабақ / оқу
мақсаттары
шынайы ма? Бүгін
оқушылар
не білді? Сыныптағы
ахуал
қандай болды? Мен
жоспарлаған
саралау шаралары
тиімді болды ма? Мен берілген уақыт
ішінде
үлгердім бе? Мен өз
жоспарыма
қандай түзетулер
енгіздім жəне
неліктен?
|
|
Қорытынды
бағамдау
Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды
да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды
(оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
|