Ашық сабақ, ҚМЖ, көрнекілік, презентация жариялап
2 млн. ₸ табыс табыңыз!
0 / 1
Материалға шағымдану
Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Шағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз
Сіздің сұранысыңыз сәтті жіберілді!
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
1 бонус = 1 теңге
Бонусты сайттағы қызметтерге жұмсай аласыз. Мысалы келесі материалды жеңілдікпен алуға болады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Түсінікті
2024-2025 оқу жылына арналған
қысқа мерзімді сабақ жоспарларын
Жүктеп алғыңыз келеді ме?
Жер бедерінің қалыптасу және таралу заңдылықтары 7-сынып
Материал туралы қысқаша түсінік
Жаңартылған білім мазмұны бойынша сабақ жоспарлары
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады.
Толығырақ
25 Қараша 2018
629
0 рет жүктелген
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Сабақ тақырыбы:Жер бедерінің қалыптасу және таралу заңдылықтары | Мектеп: «Қызыл таң» жалпы орта мектебі КММ | |
Уақыты: 10-15.10.2016 ж. | Мұғалімнің аты – жөні: Арыстанбекова М. Т | |
Сынып: 7 | Қатысқан оқушылар саны: | Қатыспағандар: |
Сабақтың мақсаты: | ||
Ойлау дағдыларының деңгейі | Қолдану,Талдау және қорытынды жасау | |
Бағалау критерийлері | Литосфералық плиталардың қозғалысына байланысты болатын жер бедерінің түрлерін анықтай алады, картада көрсетеді.Сурет бойынша сол аймақтың жер бедерінің қалыптасуын талдап, зерттеулер жүргізеді, профилін (қима) бейнелей алады. | |
Тілдік мақсаттар | Оқушылар: Карталарды және мәтіндерді қолдана отырып, Жердің тектоникалық құрылымы мен литосфералық плиталардың және сейсмикалық аймақтарды орналасуын картадан көрсетеді және сипаттайды.Сызбаларды, карталарды және мәтіндерді қолдана отырып, литосфералық плиталардың қозғалыс түрлерін ажырата алады және салдарын түсіндіреді.Жердің геохронологиялық кестесін ауызша сипаттай алады (айтылым, тыңдалым, жазылым дағдылары) дамытады.Пән бойынша сөздер мен терминдер: Геохронологиялық кесте, жер қыртысы, қозғалыс, сейсмикалық аймақтар, субдукцияДиалогқа/жазылымға қажетті тіркестер (айтылым және жазылым дағдылары) Тектоникалық құрылымның таралу заңдылқтары мен Жер бедері арасындағы айырмашылықты анықтаТектоникалық картада .................. орналасқанЛитосфералық плиталар ........................... тұрадыСейсмикалық облыстар ............................... орналасқан | |
Құндылықтарды дарыту | Барлығына тең құқықтар мен мүмкіндіктер туғызу, үздіксіз білім алу.Оқушының бойына құрмет, ынтымақтастық, ашықтық, еңбек және шығармашылық, өмір бойы білім алу құндылықтарын дарыту | |
Пәнаралық байланыстар | Физика, математика , химия, биология | |
АКТ қолдану дағдылары | Интербелсенді тақта, презентация | |
Алдыңғы білім | Оқушылар жер бедерінің қалыптасу заңдылығын білу қажет.Карта, тірек-сызба, фотосуреттермен жұмыс істей алу керек. | |
Жоспар | ||
Сабақ кезеңдері | Жоспарланған іс - әрекеттер | Деректер |
Сабақтың басы01-05 | І. І. Ұйымдастыру кезеңі: А. Оқушыларға «Вlob tree» парағы ұсынылады. «Сіз өзіңізді қай жерден көресіз?» Б. Оқушыларды «Сандар» әдісі арқылы жер бедері бойынша топтарға бөлу /жазықтар, таулар/ | |
Сабақтың ортасы06-12 13-30 31- 46 47-77 | ІІ.Тақырыпқа шығу. Мұғалім жаңа сабақты бастау үшін оқушыларға таулар мен жазықтардың фотосуреттерін береді. Фотосуреттер арқылы не ойлайтындығы сұралады: | Суреттер Презентация Мәтін, сызба-нұсқа 6-7 сынып Атлас Презентация «Таулардың қалыптасуы»/2 минуттық көрсетілім/ Суреттер 7 сынып Атлас Презентация |
Соңы78-80 | IV. Рефлексия Мұғалім оқушыларға сабақтың басында ұсынған «Вlob tree» парағы қайта толтыруды ұсынады. «Сіз өзіңізді қай жерден көресіз?»«Мен үшін бүгінгі сабақта өзімді ...... » | «Вlob tree» парағы |
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
Оқушыларға сабақта бағыт алу үшін алдын ала қозғалыс парағы таратылады. Жеке, жұптық және топтық тапсырмалар оқушылардың қабілеттерін ескере отырып, дайындалды. | Оқушылардың қолдану және талдау дағдыларын қалыптастыру үшін, тірек-сызба арқылы материктер бойынша таралған платформалар (қалқан, плита) және геосинклиналь аймақтарына сай жер бедері түрлерін және жазықтар (ойпат, қырат, үстірт, таулы қырат, таулы үстірт) пен таулар (қатпарлы жақпарлы, жақпарлы қатпарлы) және олардың түрлерін толтыру берілді. Топтық жұмыста «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі арқылы оқушылар бір-бірін бағалауы, ойларын жеткізіп, бір-біріне тілек айтуы және оны шешу жолдарын ұсыну арқылы тақырыпты меңгергенін көрсетеді. Бағалау критерийлері әрбір тапсырма бойынша нақты қадаммен және оқушыларға түсінікті ретінде жасалынған. | АКТ- мен жұмыс жасау бұл сабақта тек мұғалімнің презентациясы пайдаланылған. |
Сабақ бойынша рефлексия | Мақсаттар нақты, түсінікті берілді. Оқушылар осы сабақта алдыңғы сабақтан алған білімдерін қолдана алды. Атлас картаны пайдалана отырып, жер бедері түрлерін, шартты белгілер арқылы сипаттады.Суреттерге қарап таулардың шығу тегін, тау элементтерін, биіктіктеріне талдау жасай алады. Жазықтарды биіктіктеріне қарай гипсометриялық профильге бейнелей алды.Атласпен жұмыс жасады, жеке, жұптық, топтық бағалау жүргізілді.Уақыт жеткілікті болды. | |
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?1: Оқушылар мәтінмен жұмыс жасау арқылы ұжымдық талқылау барысында идеялар тудыра алды. 2: Оқушылар суреттермен жұмыс жасау арқылы жер бедерінің түрлеріне қорытынды жасай алды. Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?1: Топпен жұмыс істеу барысында кейбір топтың оқушылары бір-бірін тыңдамай басқа оқушыларға кедергі жасауы. 2: Оқушылардың жазылым жұмыстарын қадағалау. Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?Жұппен және жеке жұмыс жасау барысында оқушылардың тапсырманы берілген мақсаттарына тез және нақты орындағандары байқалды. Сонымен қатар жұппен талқылау барысында оқушылардың тыңдалым және айтылым дағдылары жақсы қалыптасқаны байқалды. |
Материал ұнаса әріптестеріңізбен бөлісіңіз
Ашық сабақ, ҚМЖ, көрнекілік, презентация
жариялап табыс табыңыз!
Материалдарыңызды сатып, ақша табыңыз.
(kaspi Gold, Halyk bank)