Қысқа мерзімді жоспар
|
Пән: ДҮНИЕТАНУ. Сынып: 1 |
Мектеп: Абай атындағы ШЖЖОМ |
|||||
|
Мұғалімнің аты-жөні : Изтилеуова Н.Қ. |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: Жергілікті белгілер бойынша көкжиек тұстарын анықтау. |
Қатысқандар: Қатыспағандар саны: |
|
||||
|
Ұзақ мерзімдегі оқу мақсаты |
1.2.1.1.Жергілікті белгілер бойынша көкжиек тұстарын анықтау. |
|||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлығы: Жергілікті белгілерді біледі. Көпшілігі: Көкжиек тұстарын анықтай алады. Кейбірі: Жергілікті белгілер бойынша көкжиек тұстарын анықтап, көрсете алады.
|
|||||
|
Бағалау критерилері |
|
|||||
|
Сөздік қор
|
Жергілікті белгілер, көкжиек тұстары |
|||||
|
Құндылықтарды дарыту
|
№3 Мәңгілік ел - Зайырлы қоғам және руханят |
|||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Сауат ашу, математика, музыка. |
|||||
|
АКТ қолдану дағдысы |
Слайд, суреттер, бейнеролик. |
|||||
|
Алдыңғы меңгерілген білім |
Оң жағы мен сол жағын біледі, ажырата алады |
|||||
|
Сабақ барысы |
||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы
|
Психологиялық ахуалды қалыптастыру «Шаттық шеңбері»
Бағдаршам арқылы топқа бөлу (қызыл,сары,жасыл) 1 топ»Қызыл» 2 топ «Жасыл» 3 топ «Сары» |
Кеспе қағаздар |
||||
|
Сабақ ортасы
|
«Белсенді оқу» әдісі бойынша 1-тапсырма Ұ.Ж. «Кім тапқыр?» әдісі. Суреттерге мұқият қараңыз. Белгілері бойынша көкжиектің тұстарын анықтаңыз. Бос торкөзге көкжиектің тұсының бастапқы әрпін жазыңыз.
2-тапсырма Ж.Ж. «Ойлан-жұптас-бөліс» әдісі. Суретке мұқият қараңыз. Сурет бойынша көкжиектің тұстарын анықтаңыз және әріппен белгілеңіз. Әр жұптағы оқушы көкжиек тұстарын ауызша анықтап,екеуі кезектесе отырып тұстарды әріптермен белгілейді
Дескриптор: Білім алушы - суретте бейнеленген белгілердің сипаттамаларын анықтайды; - жергілікті белгілер бойынша көкжиектің тұстарын табады. - сурет бойынша солтүстікті анықтап, С әрпімен белгілейді; - сурет бойынша батысты анықтап, Б әрпімен белгілейді; - сурет бойынша шығысты анықтап, Ш әрпімен белгілейді. Ширату жаттығу «Табиғат құбылыстары»
«Саралау» әдісі бойынша оқушылардың білім деңгейін анықтау мақсатында «Айырмашылығы неде?» әдісін қолданамын. Т.Ж 3-тапсырма: Оқушылар суреттердің айырмашылығын тауып, жергілікті белгілер бойынша көкжиек тұстарын анықтайды Барлығы: Суреттердің айырмашылығын таба алады, Көпшілігі: Суретке қарап тұстарды анықтай алады; Кейбірі: Суретке қарап көкжиек тұстарын анықтап көрсете алады.
О
|
Кеспе қағаздар Сурет Суреттер Суреттер
|
||||
|
Сабақтың соңы |
|
Сурет |
||||
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы |
||||
|
Әр оқушының қабілетіне қарай сараланған тапсырмалар дайындалады. |
Бағалау критериі Дескриптор Кері байланыс |
Денсаулық сақтау технологиялары Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері.
|
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жергілікті белгілер бойынша көкжиек тұстарын анықтау.
Жергілікті белгілер бойынша көкжиек тұстарын анықтау.
Қысқа мерзімді жоспар
|
Пән: ДҮНИЕТАНУ. Сынып: 1 |
Мектеп: Абай атындағы ШЖЖОМ |
|||||
|
Мұғалімнің аты-жөні : Изтилеуова Н.Қ. |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: Жергілікті белгілер бойынша көкжиек тұстарын анықтау. |
Қатысқандар: Қатыспағандар саны: |
|
||||
|
Ұзақ мерзімдегі оқу мақсаты |
1.2.1.1.Жергілікті белгілер бойынша көкжиек тұстарын анықтау. |
|||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлығы: Жергілікті белгілерді біледі. Көпшілігі: Көкжиек тұстарын анықтай алады. Кейбірі: Жергілікті белгілер бойынша көкжиек тұстарын анықтап, көрсете алады.
|
|||||
|
Бағалау критерилері |
|
|||||
|
Сөздік қор
|
Жергілікті белгілер, көкжиек тұстары |
|||||
|
Құндылықтарды дарыту
|
№3 Мәңгілік ел - Зайырлы қоғам және руханят |
|||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Сауат ашу, математика, музыка. |
|||||
|
АКТ қолдану дағдысы |
Слайд, суреттер, бейнеролик. |
|||||
|
Алдыңғы меңгерілген білім |
Оң жағы мен сол жағын біледі, ажырата алады |
|||||
|
Сабақ барысы |
||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы
|
Психологиялық ахуалды қалыптастыру «Шаттық шеңбері»
Бағдаршам арқылы топқа бөлу (қызыл,сары,жасыл) 1 топ»Қызыл» 2 топ «Жасыл» 3 топ «Сары» |
Кеспе қағаздар |
||||
|
Сабақ ортасы
|
«Белсенді оқу» әдісі бойынша 1-тапсырма Ұ.Ж. «Кім тапқыр?» әдісі. Суреттерге мұқият қараңыз. Белгілері бойынша көкжиектің тұстарын анықтаңыз. Бос торкөзге көкжиектің тұсының бастапқы әрпін жазыңыз.
2-тапсырма Ж.Ж. «Ойлан-жұптас-бөліс» әдісі. Суретке мұқият қараңыз. Сурет бойынша көкжиектің тұстарын анықтаңыз және әріппен белгілеңіз. Әр жұптағы оқушы көкжиек тұстарын ауызша анықтап,екеуі кезектесе отырып тұстарды әріптермен белгілейді
Дескриптор: Білім алушы - суретте бейнеленген белгілердің сипаттамаларын анықтайды; - жергілікті белгілер бойынша көкжиектің тұстарын табады. - сурет бойынша солтүстікті анықтап, С әрпімен белгілейді; - сурет бойынша батысты анықтап, Б әрпімен белгілейді; - сурет бойынша шығысты анықтап, Ш әрпімен белгілейді. Ширату жаттығу «Табиғат құбылыстары»
«Саралау» әдісі бойынша оқушылардың білім деңгейін анықтау мақсатында «Айырмашылығы неде?» әдісін қолданамын. Т.Ж 3-тапсырма: Оқушылар суреттердің айырмашылығын тауып, жергілікті белгілер бойынша көкжиек тұстарын анықтайды Барлығы: Суреттердің айырмашылығын таба алады, Көпшілігі: Суретке қарап тұстарды анықтай алады; Кейбірі: Суретке қарап көкжиек тұстарын анықтап көрсете алады.
О
|
Кеспе қағаздар Сурет Суреттер Суреттер
|
||||
|
Сабақтың соңы |
|
Сурет |
||||
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы |
||||
|
Әр оқушының қабілетіне қарай сараланған тапсырмалар дайындалады. |
Бағалау критериі Дескриптор Кері байланыс |
Денсаулық сақтау технологиялары Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері.
|
||||
шағым қалдыра аласыз



















