|
Мектеп: |
«Жаркент қаласындағы орта мектебі» кмм |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
Оспанова Зауре Сатыбалдыевна |
|
|
Күні: |
09.12.2024 жыл |
|
|
Сынып: 9 «Б» |
Қатысушылар |
Қатыспағандар саны |
|
Сабақ тақырыбы: |
Жетістігімді еліме арнаймын! |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Тәуелсіздік туралы терең мағлұмат беру. Тәуелсіз еліміздің жетістіктерімен таныстырып, ата – бабамыздың тәуелсіздік жолындағы ерлігін үлгі етіу. Жетістікке жету жолында еңбек ету, табандылық көрсету, өз елінің игілігіне жұмыс істеудің маңыздылығын түсіндіру. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 минут
15 мин
|
Ұйымдастыру кезеңі : - Егемен еліміздің ең ұлық, ең қастерлі мерекесі–Тәуелсіздік күні. Биыл еліміздің сан мың жылдар бойы армандаған тәуелсіздік алғанымызға 33 жыл толып отыр. Әнұран айту. Психологиялық ахуал туғызу. «ТАЗА ТАҚТА» әдісі Оқушыларға тақтада ілулі тұрған еліміздің бас қаласы Астананың жан- жағына бүгінгі тақырып бойынша сұрақтар жазу тапсырылады. Толық сұрақ жазылып болғаннан кейін. Сол өздерінің қойған сұрақтарын өздеріне қайта қоямын. Оқушылар қойған сұрақтарына өздері жауап береді. Әрбір жауап берілген сұрақты өшіріп отырамын. «ТАЗА ТАҚТА» қайтадан тап таза қалпына келеді. Сұрақтар мысалы:
Әрбір адам өмірінде белгілі бір жетістікке жетеді. Бірақ ең басты жетістік ол елінің дамуына, өз елінің өркендеуіне өз үлесін қосу.Біз өз жетістіктерімізді ел игілігіне арнауымыз керек. Ел үшін, жер үшін, халқымыз үшін, өзіміз үшін, отбасымыз үшін ерінбей еңбек етіп, биік жетістіктерге жетуіміз керек. Бейнеролик көрсету Елу жылда ел жаңа демекші, өмір 33 жылда біраз өзгеріске ұшырады нарықтық заман орнады. Тәуелсіз еліміздің жастары үшін заман талабына сай өнерлі де білімді болып өсу талабы туды. Тәуелсіз еліміз болашаққа айқын бағдар түзеп, өркениетті елдер қатарына жетуге аяқ басты. Осы қазақ халқының жері болашағы үміті үшін желтоқсанда жас өмірін жалау еткен қазақтың ұл-қыздары Қайрат Рысқұлбеков, Ербол Спатайұлы, Ләззат Асанқызы, Сәбира Мұхамеджанқызының аттарын атап айтпай кетуге болмас. Олардың аңсаған армандарымен үміт тілектері бұл күнде толық жүзеге асты. Қазақ елі тәуелсіздігін алды. Туымыз асқақтап желбіреп тұр. Бір ғана өкініш бар ол азаттық үшін жан аямай алысқан, сол боздақтардың кейбірінің бүгінгі бақытты сәтімізді көре алмауы. |
Оқушылар Тәуелсіздік күніне орай орындарынан тік тұрып, Әнұран айтады. Оқушылар өздерінің ойларында жүрген сұрақтарын тақтаға жазады. «Таза тақта» әдісі бойынша қойған сұрақтарына қайта өздері жауап береді. Жетістікке жету туралы, Тәуелсіздік туралы мағлұмат алады. |
Мадақтау, қолдау |
Ақ парақша, маркер |
|
Сабақтың ортасы 20 минут |
Тақырыпқа назар аударылады. «Жетістігімді еліме арнаймын!» -Осы тақырып бойынша үш топқа үш конверт тарқатылды. Конветтің ішіндегі тапсырмаларды оқушылар өз ойларымен орындау керек. 1- тапсырма Қазақстанның картасын «Мазайка» әдісімен құрау, пайдалы қазбаларын, көршілес мемлекеттерін, Қазақстан облыстарын ретімен орналастырып, айтып беру.
. |
Тақырыпты оқушылар топпен орындап, аша білу керек.
Әр топ өздеріне берілген тапсырмаларды орындап қорғайды. |
ҚБ: «Комплименттер бұрқасыны» ҚБ. Мадақтау және қолдау көрсету. Смайликтер тарату |
Слайд Суреттер |
|
|
2-тапсырма Қазақтың Тәуелсіздік құрбандарының суреттерін постерге жабыстырып, аты-жөндерін тауып жазып, сол кісілер туралы әңгімелеп беру. 3- тапсырма «Жылдар сөйлейді» әдісі. Осы бойынша берілген әр түрлі жылдар қайсы, жылда не болғаннын, не жарияланғандығы туралы тауып қасына жазып, қорғап шығу. Осы үш тапсырманы үш топ орындап шығып постерге жабыстырып, қорғап шығу керек
|
1992 жылы 4 маусымда – 1993 жылы 15 қарашадағы – 2006 жылғы 6 қаңтарда - 1984 жылғы 15 маусымдағы – 1991 жылы 15 наурызда - |
|
|
|
Сабақтың соңы 5 минут |
«Тілек бекеті» әдісі арқылы кері байланыс алу. Қорытындылау |
Берілген стикерлеріне жазу арқылы кері байланыс береді. |
ҚБ. Мадақтау және қолдау көрсету. Смайликтер тарату |
Стикерлер қалам |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жетістігімді еліме арнаймын! Сынып сағаты 9 сынып .
Жетістігімді еліме арнаймын! Сынып сағаты 9 сынып .
|
Мектеп: |
«Жаркент қаласындағы орта мектебі» кмм |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
Оспанова Зауре Сатыбалдыевна |
|
|
Күні: |
09.12.2024 жыл |
|
|
Сынып: 9 «Б» |
Қатысушылар |
Қатыспағандар саны |
|
Сабақ тақырыбы: |
Жетістігімді еліме арнаймын! |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Тәуелсіздік туралы терең мағлұмат беру. Тәуелсіз еліміздің жетістіктерімен таныстырып, ата – бабамыздың тәуелсіздік жолындағы ерлігін үлгі етіу. Жетістікке жету жолында еңбек ету, табандылық көрсету, өз елінің игілігіне жұмыс істеудің маңыздылығын түсіндіру. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 минут
15 мин
|
Ұйымдастыру кезеңі : - Егемен еліміздің ең ұлық, ең қастерлі мерекесі–Тәуелсіздік күні. Биыл еліміздің сан мың жылдар бойы армандаған тәуелсіздік алғанымызға 33 жыл толып отыр. Әнұран айту. Психологиялық ахуал туғызу. «ТАЗА ТАҚТА» әдісі Оқушыларға тақтада ілулі тұрған еліміздің бас қаласы Астананың жан- жағына бүгінгі тақырып бойынша сұрақтар жазу тапсырылады. Толық сұрақ жазылып болғаннан кейін. Сол өздерінің қойған сұрақтарын өздеріне қайта қоямын. Оқушылар қойған сұрақтарына өздері жауап береді. Әрбір жауап берілген сұрақты өшіріп отырамын. «ТАЗА ТАҚТА» қайтадан тап таза қалпына келеді. Сұрақтар мысалы:
Әрбір адам өмірінде белгілі бір жетістікке жетеді. Бірақ ең басты жетістік ол елінің дамуына, өз елінің өркендеуіне өз үлесін қосу.Біз өз жетістіктерімізді ел игілігіне арнауымыз керек. Ел үшін, жер үшін, халқымыз үшін, өзіміз үшін, отбасымыз үшін ерінбей еңбек етіп, биік жетістіктерге жетуіміз керек. Бейнеролик көрсету Елу жылда ел жаңа демекші, өмір 33 жылда біраз өзгеріске ұшырады нарықтық заман орнады. Тәуелсіз еліміздің жастары үшін заман талабына сай өнерлі де білімді болып өсу талабы туды. Тәуелсіз еліміз болашаққа айқын бағдар түзеп, өркениетті елдер қатарына жетуге аяқ басты. Осы қазақ халқының жері болашағы үміті үшін желтоқсанда жас өмірін жалау еткен қазақтың ұл-қыздары Қайрат Рысқұлбеков, Ербол Спатайұлы, Ләззат Асанқызы, Сәбира Мұхамеджанқызының аттарын атап айтпай кетуге болмас. Олардың аңсаған армандарымен үміт тілектері бұл күнде толық жүзеге асты. Қазақ елі тәуелсіздігін алды. Туымыз асқақтап желбіреп тұр. Бір ғана өкініш бар ол азаттық үшін жан аямай алысқан, сол боздақтардың кейбірінің бүгінгі бақытты сәтімізді көре алмауы. |
Оқушылар Тәуелсіздік күніне орай орындарынан тік тұрып, Әнұран айтады. Оқушылар өздерінің ойларында жүрген сұрақтарын тақтаға жазады. «Таза тақта» әдісі бойынша қойған сұрақтарына қайта өздері жауап береді. Жетістікке жету туралы, Тәуелсіздік туралы мағлұмат алады. |
Мадақтау, қолдау |
Ақ парақша, маркер |
|
Сабақтың ортасы 20 минут |
Тақырыпқа назар аударылады. «Жетістігімді еліме арнаймын!» -Осы тақырып бойынша үш топқа үш конверт тарқатылды. Конветтің ішіндегі тапсырмаларды оқушылар өз ойларымен орындау керек. 1- тапсырма Қазақстанның картасын «Мазайка» әдісімен құрау, пайдалы қазбаларын, көршілес мемлекеттерін, Қазақстан облыстарын ретімен орналастырып, айтып беру.
. |
Тақырыпты оқушылар топпен орындап, аша білу керек.
Әр топ өздеріне берілген тапсырмаларды орындап қорғайды. |
ҚБ: «Комплименттер бұрқасыны» ҚБ. Мадақтау және қолдау көрсету. Смайликтер тарату |
Слайд Суреттер |
|
|
2-тапсырма Қазақтың Тәуелсіздік құрбандарының суреттерін постерге жабыстырып, аты-жөндерін тауып жазып, сол кісілер туралы әңгімелеп беру. 3- тапсырма «Жылдар сөйлейді» әдісі. Осы бойынша берілген әр түрлі жылдар қайсы, жылда не болғаннын, не жарияланғандығы туралы тауып қасына жазып, қорғап шығу. Осы үш тапсырманы үш топ орындап шығып постерге жабыстырып, қорғап шығу керек
|
1992 жылы 4 маусымда – 1993 жылы 15 қарашадағы – 2006 жылғы 6 қаңтарда - 1984 жылғы 15 маусымдағы – 1991 жылы 15 наурызда - |
|
|
|
Сабақтың соңы 5 минут |
«Тілек бекеті» әдісі арқылы кері байланыс алу. Қорытындылау |
Берілген стикерлеріне жазу арқылы кері байланыс береді. |
ҚБ. Мадақтау және қолдау көрсету. Смайликтер тарату |
Стикерлер қалам |
шағым қалдыра аласыз














