Материалдар / "Жігітті жолдасына қарап бағала" 7-сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

"Жігітті жолдасына қарап бағала" 7-сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
7-сыныпқа арналған қысқа мерзімді сабақ жоспары
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
17 Желтоқсан 2017
8207
1 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Сабақ жоспары

Сабақ: Қазақ тілі

Тақырыбы: 4.3.Жігітті жолдасына қарап бағала. Негізгі және көмекші етістіктер

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 7

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

7.1.3.1.Тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну,ұсынылған ақпарат бойынша факті мен көзқарасты ажырата білу.

7.2.6.1.Оқылым стратегияларын қолдану:комментарий жасау,іріктеп оқу,зерттеп оқу.

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар орындай алады:

Достық туралы мәтіндермен танысады,негізгі,көмекші етістіктерді түсінеді.

Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

Мәтін бойынша тапсырмалар орындап,негізгі және көмекші етістіктерің жасалуын біледі.

Кейбір оқушылар орындай алады:

Мәтіннің мазмұнын ашып түсінеді,жолдас болу туралы өз пікірлерін айтады.Негізгі,көмекші етістіктерді мәтіннен табады.

Тілдік мақсат

Оқушылар орындай алады:

Мәтін мазмұны мен идеясы туралы сұрақтарға жауап береді;негізгі және көмекші етістіктер бойынша тапсырмалар орындайды.

Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:

Етістік,негізі,туынды етістіктер;дара,күрделі етістіктер;

Диалог құруға / шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер:

Адал дос,амал дос,жолдас.

Талқылауға арналған сұрақтар:

1. Бүгінгі сабаққа басқа қандай эпиграф алуға болады ?

2. Өз достарың жайлы не айтасың?

3.Негізгі және көмекші етістіктердің жасалу жолын түсіндір

Не себепті .... деп ойлайсыз?

Дос болу үшін адамда қандай қасиет болу керек?

ишара:

Мақұлдау

Алдыңғы білім

Жаман жолдас.Етістіктің тұлғасына қарай бөлінуі туралы тапсырмаларды орындап,сұрақтар арқылы білімдерін бекіту

Жоспар

Жоспарланған

жаттығу түрлері

Ресурстар

Басы

7 минут


Ұйымдастыру кезеңі:

1.Сәлемдесу

2.Топқа бөлу «Жыл мезгілдері»

3.«Шынжыр» ойыны арқылы үй тапсырмасын тексеру

Мақсаты:өткен сабақтағы білімдерін еске түсіру.

Нәтиже:- етістік тақырыбын еске түсіреді.

-сұрақтарға жылдам әрі дұрыс жауап береді.

Дескриптор: Әр топтан 1оқушы ойынға шығады. Мұғалім қойған сұрақтарға жылдам әрі дұрыс жауап береді.


Интербелсенді тақта

Жыл мезгілдері жазылған қағаз




Ортасы

25 минут

1-тапсырма «Түртіп алу» әдісі

Тапсырма: мәтіндегі етістіктерді табу, сөз құрамына талдау,ойтүрткі сұрақтарға жауап беру.

Мақсаты: мәтінді түсініп оқиды,етістіктерді тізбектейді,сұрақтарға жауап береді

Нәтиже:-мәтін мазмұнымен танысады;

-өз пікірін қысқаша айтады;

-етістіктерді құрамына талдайды;

Дескриптор: 1.мәтінді оқиды.

2.өз ойын айтады.

3.етістіктерді тауып,талдайды

ҚБ: «бағдаршам»

ТІЛДІК БАҒДАР

2-тапсырма «Сөз бәйге»әдісі

Тапсырма:саралау тапсырмалары арқылы мәтінмен жұмыс жасайды,етістіктерді табады,жарнама жасау арқылы сипаттайды.

Нәтиже: Әр оқушы өз деңгейіне сай тапсырмаларды орындайды, түсіндіреді, талдайды.

"С" деңгей.


"В" деңгей.

"А" деңгей.

"Жарнама"


"Конверттегі сұрақтар"

«Сөзжұмбақ»

Мәтіндегі ойды жалғастырып өз достарыңа мінездеме жазыңдар.Жарнама мәтінінде дәлелдемелер болсын.


Мәтінді оқып шығыңдар да, етістіктерді табыңдар. Олардың жасалу жолын айтыңдар

Берілген сөйлемдердің ішінен етістіктерді тауып, тор ішіне жазыңдар. Дұрыс қойылған жағдайда сарымен белгіленген тордың ішінде тақырыпқа байланысты сөз шығуы тиіс


ҚБ «Жұлдызша»


Қазақ тілі оқулығы

105-бет



Shape1



























Соңы

8 минут

Кері байланыс . Шеңбердегі доп.

Тапсырма:оқушылар шеңберлене отырып, бір-біріне кішкене допты лақтырады.

Нәтиже:доп қолына тиген оқушы сабақ туралы бір сөйлем айтады



Рефлексия «Тазалық»


Үй тапсырмасы: 4-тапсырма . Көмекші етістіктердің қандай грамматикалық мағына беріп тұрғанын және негізгі етістікпен қандай қосымшалар арқылы байланысып тұрғанын көрсетіңдер


Picture 1


Қосымша ақпарат


Саралау – оқушыға

мейлінше қолдау

көрсетуді қалай

жоспарлайсыз? Қабілетті

оқушыға тапсырманы

қалай түрлендіресіз?

Бағалау – оқушы білімін

тексеруді қалай

жоспарлайсыз?




Пəнаралық байланыс –

Денсаулық жəне қауіпсіздік,

АКТ-мен байланыс.

Құндылықтармен байланыс

(тəрбие элементі).



«Конверттегі сұрақ»

«Жарнама»

«Сөзжұмбақ»

Тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсінеді,ұсынылған ақпарат бойынша факті мен көзқарасты ажырата біледі.

Оқылым стратегияларын қолданады:комментарий жасайды,іріктеп оқиды,зерттеп оқиды.

Әдебиет

Тарихтың,мәдениет пен тілдің біртұтастығы



Рефлексия

Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері

орындалды ма?

Бүгін оқушылар не үйренді?

Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті?

Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сəйкес болды ма?)

Уақытты қалай пайдаландым?

Жоспарыма қандай өзгеріс

енгіздім жəне неге?

Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз.

Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз.




Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі нəрсе (оқыту мен оқуға қатысты)


Қандай екі нəрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту

мен оқуға қатысты)?


Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі

сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?








Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!