Бекітемін _____________________ Сабақ №2
ЖЖЕ бойынша қысқа
мерзімді (сабақ) жоспары
Сабақтың
тақырыбы: «Қозғалысты реттеу
нысандары»
|
Құндылық: |
|
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 8 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Қозғалысты реттеу нысандары |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Қозғалысты реттеу нысандары туралы түсініктерін қалыптастыру. |
|
|
Құндылықтарды дарыту |
Адамгершілік, әдептілік, тәртіп. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту /7мин/ |
— Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру(Амандасу, тізім бойынша тексеру); — Тақтаға назар аударайық, сабақтың тақырыбы: «Қозғалысты реттеу нысандары». Бүгінгі біздің сабағымыз ойын түрінде өтеді. |
Сәлемдеседі. Бағдаршам түстері арқылы топқа бөлінеді. Өз ойларын айтады. Сабақтың жоспарымен танысады. |
Жарайсың! Ойыңды керемет жеткіздің! |
Сурет арқылы топқа бөлу |
|
Жаңа сабақ /35мин/ |
Қозғалысты реттеу нысандары Бағдаршам мен реттеушінің белгілері. 3-секциялы бағдаршамның белгілері. Қосымша секциялары бар бағдаршамның белгілері. Бір секциялы бағдаршамдар. Жүргіншілер бағдаршамдары. Реттеуші. Реттеушінің дене қалпын ұстауы және жесттері, олардың мәндері. Реттелетін көшелерді, жолдарды кесіп жүріп өту ережелері.
-Бірінші бөлім: «Ұшқыр ой» Ұшқыр ой сұрақтары:
Дұрыс жауап берген топқа өз ұпайларын береді. Әр сұраққа бір ұпайдан. |
РЕТТЕУШІ – бұл кім? (жауаптар) - Бұл адам, жол қозғалысын реттейді. - Ал кім біледі, «Реттеуші»бұл қандай сөзді білдіреді? - «Regulate»(рэгьюлэйт) – ағылшынша «реттеуге» «Regel»- немісше «ереже» «Регулировщик» орысша. - Қалай ойлайсыздар, неге осы сөз,дыбысталуы әр түрлі тілде, бір түбірден тұрады? - Барлығының мағыналары бір: «реттеу ережесі» жол қозғалысы. -Слайдтар және жол қозғалысы ережелері кітабы бойынша (11 бетте) түсіндіріледі. Екінші бөлім: «Біліміңді мықта» -бұл бөлімде жаңа өткен сабақты тест арқылы пысықтаймыз. Тест карточка түрінде таратылады. Үшінші бөлім: «Тапқыр болсан талас жоқ» - Бұл бөлімде ролдік ойын ойналады. Ортақ он ұпайдан беріделеді,қатесіне байланысты ұпайлары алынып отырады. Төртінші бөлім: «Тездет бірақ қателеспе» — бұл бөлімде оқушылар бағдаршам және реттеушінің сигналдары туралы түсінгендерін таратылған парақшаларға жазып оны айтып береді. Осы арқылы оқушылардың сабақты қалай түсінгенін қорытындылаймыз. Үш топтың ұпайларын есептеп, оларға ұпай сандары арқылы орын беру.
|
|
Слайд, тақта, маркерлер, плакат, түрлі түсті стикерлер
Слайд, тақта, маркерлер, плакат, түрлі түсті стикерлер
|
|
Сабақтың соңы /3мин/ Рефлексия |
Үш топтың ұпайларын есептеп, оларға ұпай сандары арқылы орын беру, мадақтау. Сабақтан алған әсерлерін «Бағдаршам» кері байланысы арқылы анықтау. |
Сабақ ұнаса бағдаршамның жасыл түсін басады, әлі де сұрақтары болса сары түсін басады, ал сабақты түсінбеген болса қызыл түсті басады. |
|
Слайд «Бағдаршам» |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ЖЖЕ №2 «Қозғалысты реттеу нысандары» 8-сынып
ЖЖЕ №2 «Қозғалысты реттеу нысандары» 8-сынып
Бекітемін _____________________ Сабақ №2
ЖЖЕ бойынша қысқа
мерзімді (сабақ) жоспары
Сабақтың
тақырыбы: «Қозғалысты реттеу
нысандары»
|
Құндылық: |
|
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 8 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Қозғалысты реттеу нысандары |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Қозғалысты реттеу нысандары туралы түсініктерін қалыптастыру. |
|
|
Құндылықтарды дарыту |
Адамгершілік, әдептілік, тәртіп. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту /7мин/ |
— Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру(Амандасу, тізім бойынша тексеру); — Тақтаға назар аударайық, сабақтың тақырыбы: «Қозғалысты реттеу нысандары». Бүгінгі біздің сабағымыз ойын түрінде өтеді. |
Сәлемдеседі. Бағдаршам түстері арқылы топқа бөлінеді. Өз ойларын айтады. Сабақтың жоспарымен танысады. |
Жарайсың! Ойыңды керемет жеткіздің! |
Сурет арқылы топқа бөлу |
|
Жаңа сабақ /35мин/ |
Қозғалысты реттеу нысандары Бағдаршам мен реттеушінің белгілері. 3-секциялы бағдаршамның белгілері. Қосымша секциялары бар бағдаршамның белгілері. Бір секциялы бағдаршамдар. Жүргіншілер бағдаршамдары. Реттеуші. Реттеушінің дене қалпын ұстауы және жесттері, олардың мәндері. Реттелетін көшелерді, жолдарды кесіп жүріп өту ережелері.
-Бірінші бөлім: «Ұшқыр ой» Ұшқыр ой сұрақтары:
Дұрыс жауап берген топқа өз ұпайларын береді. Әр сұраққа бір ұпайдан. |
РЕТТЕУШІ – бұл кім? (жауаптар) - Бұл адам, жол қозғалысын реттейді. - Ал кім біледі, «Реттеуші»бұл қандай сөзді білдіреді? - «Regulate»(рэгьюлэйт) – ағылшынша «реттеуге» «Regel»- немісше «ереже» «Регулировщик» орысша. - Қалай ойлайсыздар, неге осы сөз,дыбысталуы әр түрлі тілде, бір түбірден тұрады? - Барлығының мағыналары бір: «реттеу ережесі» жол қозғалысы. -Слайдтар және жол қозғалысы ережелері кітабы бойынша (11 бетте) түсіндіріледі. Екінші бөлім: «Біліміңді мықта» -бұл бөлімде жаңа өткен сабақты тест арқылы пысықтаймыз. Тест карточка түрінде таратылады. Үшінші бөлім: «Тапқыр болсан талас жоқ» - Бұл бөлімде ролдік ойын ойналады. Ортақ он ұпайдан беріделеді,қатесіне байланысты ұпайлары алынып отырады. Төртінші бөлім: «Тездет бірақ қателеспе» — бұл бөлімде оқушылар бағдаршам және реттеушінің сигналдары туралы түсінгендерін таратылған парақшаларға жазып оны айтып береді. Осы арқылы оқушылардың сабақты қалай түсінгенін қорытындылаймыз. Үш топтың ұпайларын есептеп, оларға ұпай сандары арқылы орын беру.
|
|
Слайд, тақта, маркерлер, плакат, түрлі түсті стикерлер
Слайд, тақта, маркерлер, плакат, түрлі түсті стикерлер
|
|
Сабақтың соңы /3мин/ Рефлексия |
Үш топтың ұпайларын есептеп, оларға ұпай сандары арқылы орын беру, мадақтау. Сабақтан алған әсерлерін «Бағдаршам» кері байланысы арқылы анықтау. |
Сабақ ұнаса бағдаршамның жасыл түсін басады, әлі де сұрақтары болса сары түсін басады, ал сабақты түсінбеген болса қызыл түсті басады. |
|
Слайд «Бағдаршам» |
шағым қалдыра аласыз


















