Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Жоба жұмысы
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 5.3 В Әңгімелесеміз және бағдарламаны жасаймыз. Күні: Сынып 5 |
|
||
Сабақтың тақырыбы |
Жоба жұмысы |
||
Осы сабақта қол жетуізген оқу мақсаттары (сілтеме): |
5.2.1.1. Әртүрлі формада ақпаратты көрсету |
||
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар: Әртүрлі формада ақпаратты көрсете алады |
||
Оқушылардың басым бөлігі:Жобаның тақырыбы мен мақсатын анықтай алады |
|||
Кейбір оқушылар: Әртүрлі формадағы ақпаратты талдап, қорытындылап, тұжырымдай алады,нәтижелерін ұсынады |
|||
Бағалау критерий |
-Жоба бойынша жұмыс жасай білу; -Жоба тақырыбының өзектілігі мен маңыздылығы; -тақырыптың толық ашылуы |
||
Тілдік мақсаттар |
Ақпарат көздерін , оларды жинақтау тәсілдерін анықтау, ақпарат жинау, аралық міндеттерді шешу,ақпаратты талдау, қорытындыларды тұжырымдау,нәтижелерді ұсыну Диалог құруға: Ұсынылған шешімдердің .....ерекшелігі Көрнекі құралдарды.....пайдалану қажет Жаңа ақпаратттық ....... пайдалану қажет |
||
|
|||
Құндылықтарға баулу |
Қарым –қатынас жасау қабілеттілік,жауапкершілік,рухани құндылықтарды сақтау, шығармашылық. |
||
Пән аралық байланыс |
бейнелеу,орыс тілі математика |
||
Алдыңғы білім |
Құжатты басып шығаруға дайындау |
||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|
Сабақ басы Ұйымдастыру кезеңі (3 мин) Үй тапсырмасын сұрау «Ақылдың қалпағы» (4 мин) Қызығушылықты ояту. (3 мин) Сабақтың ортасы Мағынаны тану Бейне баян (2 мин) «Білгіш топ» (10 мин) Жұптық жұмыс «Практикалық тапсырманы орындау» (15 мин) Сергіту (2 мин) Сабақтың аяқталуы «Сұрақ сенен,жауап менен» (3 мин) |
Ынтымақтастық атмосферасын құру. Оқушылар амандасу дәстүрлерімен таныса отырып, көңіл күйлерін көтереді. Кәне,әр топтан 2 оқушы шығып, өз топтарын жасақтасын.Мыс: Мен Бахалинаны таңдаймын, себебі ол байсалды қыз. Әр топ басшысы өз мүшелерін сайлап алады. Топ басшысына бағалау парақшасын беремін. Менің қолымда «Ақылдың қалпағы» бар Осы қалпақты кімге кигізсем сол сұрақтарға жауап береді. 1.Беттің параметрлерін қалай баптаймыз? 2. алдын ала қарау бұйрықтары қайда орналасқан? 3. алдын ала қарау терезесінде нені баптауға болады? 4. құжатты басып шығару үшін қандай бұйрық қолданылады? 5. қандай пернемен алдын ала қарау терезесін жабуға болады? Ендеше, бүгінгі тақырыбымызды ашу үшін орындықтың арқалығындағы әріптерді қосыңдар. Бізге жаңа тақырып « Жоба жұмысы»деген сөз шықты.Ендеше дәптерімізді ашып, жаңа тақырыпты жазайық. Жаңа сабақты түсіндіруге бейнебаян көрсетіледі Білгіш топтар фишбоун әдісі бойынша постер қорғайды. 1-топ « Ақпараттың формалары» 2-топ «Компьютержәне денсаулық».Топтар өз жұмыстарын қорғап болған соң, бір-бірін екі жұлдыз, бір ұсыныс арқылы бағалайды. Компьютерде тәжірибелік жұмыстар жасату. Оқулықпен жұмыс А деңгей «сенің ақпаратты қабылдау тәсілің» В деңгей Үлгі бойынша кесте құрастыру С деңгей Кітапханаға кіру «Он сұрақ әдісі» Ортаға бір оқушы шығып,бір суретті маңдайына ұстап тұрады да, басқаларына сол суретті табу үшін он сұрақ қояды.Басқалары иә, жоқ деп жауап беру керек 1.Ақпаратты қандай формада көрсете аласың? 2.жобамен жұмыс жасағанда қандай мәселелерді басты мақсат етесің? 3.мәселелердің шешу жолдарын ата? 4.жобаны қорғау мақсатында белгілі дәрежеге жету жолы қандай? 5. нәтижелерді қалай бағалайсың? |
Таратпа Қағаздар Ақылдың қалпағы әдісі Интертақта слайд Жеке бағалау таратпалары Вilimland.kz сайт Бейне баян Фишбоун Әдісі Постер Слайд Он сұрақ Бағалау парақшалары Бағдаршам арқылы бағалау |
|
Үйге тапсырма (1 мин) Бағалау Рефлексия (2 мин) |
Үйге тапсырма беру. Жаңа сабақты оқу. Өз достарыңның тізімін жасап, Кесте құру . «Өзіңді тексер » тест &28 Жоба жұмысы Топ басшылары сөз беремін. «Менің сәтті, сәтсіз тұстарым» Оқушылардың басына ақ және қара қалпақ кигізе отырып, өз ойларын айтқызу |
Компьютер Бағдаршам Ақ, қара қалпақ |
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау – оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс |
Тыңдалым қабілеті жоғары оқушылардан сыни ойлау дағдылары арқылы теориялық білімдерін практикада өмірмен байланыстыра отырып қолданылады. |
Оқушылар «Ақылдың қалпағы" әдісін пайдаланып, үй тапсырмасын пысықтады. Өздері алған білімдерін саралау үшін «фишбоун» әдісін қолдандым. Негізгі бөлімде топпен жұмыстанып, ынтымақтаса нәтижеге жетуге тырысты. Топпен жұмыстың барысын «екі жұлдыз, бір ұсыныс» арқылы өзара бағалады. Өз ойларын ашық айтып, критерилерді басшылыққа алды. |
Математика, физика. АКТ қолданған кезде оқушылардың қауіпсіздік ережелері сақталды. Оқушылар жұптаса немесе топтық жұмыс жасау арқылы ұжымдық қарым-қатынас мәдениеті нығая түсті. Біріне- бірі көмектесіп, қиындықты ұжымдаса жеңіп, жеке тұлғалық құндылықтары дамыды. |
Рефлексия Сабақ мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. Компьютерде тәжірибелік жұмыстар жасату кезінде оқулықтан деңгейлік тапсырмалар орындаттым. Оқушыларға «Сұрақ сенен,жауап менен» әдісін қолдана отырып, сабақты бекіттім. |
|
Қорытынды баға Оқушылар өз ойларын ашық айтып, жеке, жұппен, топпен берілген тапсырмаларды орындауға тырысты. Кейбір оқушылар деңгейлік тапсырмаларды орындау барысында , өз уақыттарын тиімді пайдалана алмады. Сабақ барысында «Менің сәтті,сәтсіз тұстарым» арқылы кері байланыс жасалды. |