|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Педагогтың аты-жөні |
||||
|
Күні |
07.10.2024ж. |
|||
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сынып сағаты тақырыбы: |
«Жол қауіпсіздігі» |
|||
|
Құндылық: |
Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушыларды жол қауіпсіздігімен таныстыру. Жол қауіпсіздігі сақталмаған жағдайда кездесетін жарақаттар немесе түрлі жағдайлар туралы әңгімелеу. Оқушыларды көшеде дұрыс жүріп, жол ережелерін, қауіпсіздігін білуге, есте сақтауға тәрбиелеу. |
|||
|
Сабақтың міндеттері: |
|
|||
|
Сабақтың жабдықтары |
Интерактивті тақта, компьютер, үлестірмелі парақтар, маркер, фломастер, бағдаршам әдісі, бейнеролик, жол белгілері текшесі, т.б. көрнекіліктер |
|||
|
Сабақтың дәйек сөздері |
Отан – біздің ең үлкен анамыз. Әркім Отанына көрсеткен қызметіне жылу дәметпеуі тиіс. Ол – оның азаматтық борышы. Мұхтар Шаханов |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 минут |
Оқушылармен амандасу. Oқyшылaрдың зeйiнiн caбaққa аудару.
І. Ұйымдастыру кезеңі: Ынтымақтасу атмосферасында әр оқушы қол пішінін киіп, «Екі қолды жұмысқа жұмылдыру» әдісімен алақанды алақанға қою арқылы «Сыйлаймын» әдісі арқылы өз бойындағы жақсы қасиеттерін сыйлайды. Әлеуметтік бейнеролик көрсету арқылы тақырыпты ашу. https://youtu.be/R29XLBsUctY?si=-ts-_4rY9MsjbXoW
Жол заңы дұрыс жүріп , абай болуды талап етеді. Жол тәртібін бұзба , ол қатер тудырады. Жолдың қалыпты қозғалысы көбінесе балалардың жол бойында қалай болса солай жүріп, доп қуалайтыны , шаңғы тебетіні , жүріп бара жатқан машинаға жабысатыны ,қалтарыстан жолға шығып келетін салдарынан бұзылады. Жол тәртібін бұзғандықтан кейбіреулер машина дөңгелегіне ілініп қаза тауып , кейбіреулері жарақат алады . Ал кейбіреулері өмірлік мүгедек болып қалады. |
Мұғаліммен амандасады, жақсы қасиеттер туралы тренингті орындайды. Балалар бейнеролик тамашалап, сұраққа жауап береді, пікір алмасады. |
Интерактивті тақта, бейнеролик |
|
Сабақтың ортасы 30 минут |
ІІ. Топтық жұмыс «Конверттегі тапсырма» әдісі арқылы топтарға конверттер үлестіріледі.Берілген тапсырманы әр топ әртүрлі әдіспен қорғап шығады. 1-конверт: Жол ережелері және адам 2-конверт: Жол қауіпсіздігін қалай арттырамыз? 3-конверт: Жол ережесінің бұзылуы себептері «Жеке қауіпсіздік» сабағы ҚИЫН ЖАҒДАЙЛАРДА АТА-АНАЛАРҒА СЕНУ НЕГЕ МАҢЫЗДЫ? https://youtu.be/5PlDBvWOusI?si=hgUP36wzrkFclr6u ІІІ. «Бұл қандай белгі?» ойыны Әр топқа жол белгілерінің суретімен текше беріледі. Текшені лақтыру арқылы түскен жол белгісі туралы айтып береді. |
Оқушылар топпен тақырыпты талқылап, кластер, постер қорғайды Оқушылар жаднамамен танысады Текшені лақтырып, түскен жол белгінің анықтамасын айтады. |
Үлестірмелі парақтар, конферт, маркер, фломастер. Интерактивті тақта, бейнеролик Жол белгілері текшесі |
|
Сабақтың соңы 10 минут |
|
Оқушылар бүгінгі сынып сағатына байланысты кері байланысын қағаз бетіне өз ойларын жазады. |
Стикерлер |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Жол қауіпсіздігі" сынып сағаты
"Жол қауіпсіздігі" сынып сағаты
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Педагогтың аты-жөні |
||||
|
Күні |
07.10.2024ж. |
|||
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сынып сағаты тақырыбы: |
«Жол қауіпсіздігі» |
|||
|
Құндылық: |
Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушыларды жол қауіпсіздігімен таныстыру. Жол қауіпсіздігі сақталмаған жағдайда кездесетін жарақаттар немесе түрлі жағдайлар туралы әңгімелеу. Оқушыларды көшеде дұрыс жүріп, жол ережелерін, қауіпсіздігін білуге, есте сақтауға тәрбиелеу. |
|||
|
Сабақтың міндеттері: |
|
|||
|
Сабақтың жабдықтары |
Интерактивті тақта, компьютер, үлестірмелі парақтар, маркер, фломастер, бағдаршам әдісі, бейнеролик, жол белгілері текшесі, т.б. көрнекіліктер |
|||
|
Сабақтың дәйек сөздері |
Отан – біздің ең үлкен анамыз. Әркім Отанына көрсеткен қызметіне жылу дәметпеуі тиіс. Ол – оның азаматтық борышы. Мұхтар Шаханов |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 минут |
Оқушылармен амандасу. Oқyшылaрдың зeйiнiн caбaққa аудару.
І. Ұйымдастыру кезеңі: Ынтымақтасу атмосферасында әр оқушы қол пішінін киіп, «Екі қолды жұмысқа жұмылдыру» әдісімен алақанды алақанға қою арқылы «Сыйлаймын» әдісі арқылы өз бойындағы жақсы қасиеттерін сыйлайды. Әлеуметтік бейнеролик көрсету арқылы тақырыпты ашу. https://youtu.be/R29XLBsUctY?si=-ts-_4rY9MsjbXoW
Жол заңы дұрыс жүріп , абай болуды талап етеді. Жол тәртібін бұзба , ол қатер тудырады. Жолдың қалыпты қозғалысы көбінесе балалардың жол бойында қалай болса солай жүріп, доп қуалайтыны , шаңғы тебетіні , жүріп бара жатқан машинаға жабысатыны ,қалтарыстан жолға шығып келетін салдарынан бұзылады. Жол тәртібін бұзғандықтан кейбіреулер машина дөңгелегіне ілініп қаза тауып , кейбіреулері жарақат алады . Ал кейбіреулері өмірлік мүгедек болып қалады. |
Мұғаліммен амандасады, жақсы қасиеттер туралы тренингті орындайды. Балалар бейнеролик тамашалап, сұраққа жауап береді, пікір алмасады. |
Интерактивті тақта, бейнеролик |
|
Сабақтың ортасы 30 минут |
ІІ. Топтық жұмыс «Конверттегі тапсырма» әдісі арқылы топтарға конверттер үлестіріледі.Берілген тапсырманы әр топ әртүрлі әдіспен қорғап шығады. 1-конверт: Жол ережелері және адам 2-конверт: Жол қауіпсіздігін қалай арттырамыз? 3-конверт: Жол ережесінің бұзылуы себептері «Жеке қауіпсіздік» сабағы ҚИЫН ЖАҒДАЙЛАРДА АТА-АНАЛАРҒА СЕНУ НЕГЕ МАҢЫЗДЫ? https://youtu.be/5PlDBvWOusI?si=hgUP36wzrkFclr6u ІІІ. «Бұл қандай белгі?» ойыны Әр топқа жол белгілерінің суретімен текше беріледі. Текшені лақтыру арқылы түскен жол белгісі туралы айтып береді. |
Оқушылар топпен тақырыпты талқылап, кластер, постер қорғайды Оқушылар жаднамамен танысады Текшені лақтырып, түскен жол белгінің анықтамасын айтады. |
Үлестірмелі парақтар, конферт, маркер, фломастер. Интерактивті тақта, бейнеролик Жол белгілері текшесі |
|
Сабақтың соңы 10 минут |
|
Оқушылар бүгінгі сынып сағатына байланысты кері байланысын қағаз бетіне өз ойларын жазады. |
Стикерлер |
шағым қалдыра аласыз















