Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Сабақ:Қазақ тілі |
Мектеп :Я.Есенбеков атындағы жалпы орта мектебі КММ |
|
||||
|
Күні: 14.02.2018ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Шойбекова Фатима |
|
||||
|
Сынып: 5 |
Такырыбы:Жол қозғалысына қатысушылар Қатыспағандар: |
|
||||
|
Сабаққа негізделген оқу мақсаты. |
5.О5. Мәтін мазмұнын түсінуге, нақты ақпараттарды анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру. 5.Ж3. Жазба жұмыстарын әртүрлі формада ұсыну. |
|
||||
|
Бағалау критерийі |
Мәтін мазмұнын түсінуге, нақты ақпараттарды анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыра алады.Өзекті мәселелер бойынша өз ойын дәлелдермен жеткізеді. |
|
||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар: |
|
||||
|
Мәтінді мазмұнын біледі, берілген сөз тіркестерінің мағыналарын түсіндіреді, қатыстырып сөйлем құрай алады. |
|
|||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
|
|||||
|
Мәтінді мазмұнын біледі, түсінеді.Берілген сөз тіркестерінің мағыналарын түсіндіреді, қатыстырып сөйлем құрай алады. |
|
|||||
|
Кейбір оқушылар: |
|
|||||
|
Мәтінді мазмұнын біледі, түсінеді. Нақты ақпаратты анықтауға арналған сұрақтар құрастыра алады.Берілген сөз тіркестерінің мағыналарын түсіндіреді, қатыстырып сөйлем құрай алады. |
|
|||||
|
Тілдік мақсат: |
Оқушылар орындай алады: Оқушылар мәтінді оқи отырып мазмұнымен танысады. Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: Талқылауға арналған сұрақтар: Қазақстанда қай елді мекендерде су көлігі пайдаланылады? Біздің елде су көліктері неліктен көп пайдаланылмайды? |
|
||||
|
Алдыңғы оқу |
Мәтіннің не екенін біледі, сұрақ құрастыра алады. Нақты ақпаратты анықтай алады. |
|
||||
|
. Жоспар |
|
|||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған тапсырма түрлері. |
Ресурстар |
Жоспарланғанжаттығулар уларменқатарескертпелердіжазыңыз) |
|||
|
Сабақтың басы Ұйымдастыру: |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен амандасу,түгелдеу,оқу құралдарын тексеру.Сыныптың тазалығына көңіл бөлу.Оқушылардың зейінін сабаққа аудару. Психологиялық дайындық. Оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтады. Сынып реттілігін қадағалау. Оқушыларды түгелдеу. Оқу құралдарын байқау. Бір-бірімізді тыңдаймыз десек 1 рет қол шапалақтаймыз! Ұйымшыл боламыз десек 2 рет Белсенділік танытамыз десек 3 рет шапалақтаймыз! Ширату жаттығуы: Оқушыларға өздерінің тұратын жерінен мектепке дейінгі жолдың картасын сызғызады. Оқушылар картаны сызып, жол бойында орналасқан жол белгілерін еске түсіріп орналастырады. Жолдағы қауіпті жерлерді белгілейді. Мысалы:тым үлкен, аса қауіпті, қауіпсіздеу, жақынырақ, алыстау, жап-жақын т.с.с
|
Түрлі түсті таратплар |
|
|||
|
С |
1-тапсырма.Оқылым. Оқылым Мәтінді рөлге бөліп оқыңдар. Дескриптор - мәтіннің мазмұнын түсінеді; - нақты ақпаратты анықтауға бағытталған сұрақтар құрастырады (3 сұрақ). ҚБ.Бағдаршам 2-тапсырма.Тыңдалым және айтылым «Жол жүру ережелері» (https://www.youtube.com/watch?v=0e4SE-38dL0) хабарын көріп, жол ережелерін сақтаудың маңыздылығын түсіндіріңдер. 3-тапсырма.Жазылым. Өлеңді мәнерлеп оқыңдар. Өлеңде айтылған ережені өлең жолынан қалыпты сөйлемге айналдырып жазыңдар.
4-тапсырма.ӘТН. «Еркін микрофон» әдісімен жол қозғалысына қатысушылардың арасында сұхбат жүргізіңдер. |
А4парақша, маркер |
|
|||
|
Сабақтың соңы Кері байланыс |
«Рефлексиялық шеңбер» Оқушылар шеңберге тұрып, төмендегі сұрақтарға жауап береді.
|
Стикер |
|
|||
|
Қосымша ақпарат |
|
|||||
|
Саралау– Сіз қандайтәсілмен Көбірек қолдау көрсетпексіз: Сүңгуір кеме, күзетші кеме, желкенді кеме, мұхит лайнері деген сөздерді қатыстырып, сөйлем құраңдар. Сын есімдердің мағыналық түрін ажыратыңдар. Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз: «Қазақстандағы портты қала және ондағы су көліктері» деген тақырыпта шағын мәтін жазыңдар. |
Бағалау – сіз оқушылардың материалдарды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? «Бағдаршам» әдісі |
Пән аралық байланыс : Физика,география |
|
|||
|
Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім жəне неліктен? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сəйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
||||||
Директордың оқу-ісі жөніндегі орынбасары: Омарова Г.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жол қозғалысына қатысушылар
Жол қозғалысына қатысушылар
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Сабақ:Қазақ тілі |
Мектеп :Я.Есенбеков атындағы жалпы орта мектебі КММ |
|
||||
|
Күні: 14.02.2018ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Шойбекова Фатима |
|
||||
|
Сынып: 5 |
Такырыбы:Жол қозғалысына қатысушылар Қатыспағандар: |
|
||||
|
Сабаққа негізделген оқу мақсаты. |
5.О5. Мәтін мазмұнын түсінуге, нақты ақпараттарды анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру. 5.Ж3. Жазба жұмыстарын әртүрлі формада ұсыну. |
|
||||
|
Бағалау критерийі |
Мәтін мазмұнын түсінуге, нақты ақпараттарды анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыра алады.Өзекті мәселелер бойынша өз ойын дәлелдермен жеткізеді. |
|
||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар: |
|
||||
|
Мәтінді мазмұнын біледі, берілген сөз тіркестерінің мағыналарын түсіндіреді, қатыстырып сөйлем құрай алады. |
|
|||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
|
|||||
|
Мәтінді мазмұнын біледі, түсінеді.Берілген сөз тіркестерінің мағыналарын түсіндіреді, қатыстырып сөйлем құрай алады. |
|
|||||
|
Кейбір оқушылар: |
|
|||||
|
Мәтінді мазмұнын біледі, түсінеді. Нақты ақпаратты анықтауға арналған сұрақтар құрастыра алады.Берілген сөз тіркестерінің мағыналарын түсіндіреді, қатыстырып сөйлем құрай алады. |
|
|||||
|
Тілдік мақсат: |
Оқушылар орындай алады: Оқушылар мәтінді оқи отырып мазмұнымен танысады. Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: Талқылауға арналған сұрақтар: Қазақстанда қай елді мекендерде су көлігі пайдаланылады? Біздің елде су көліктері неліктен көп пайдаланылмайды? |
|
||||
|
Алдыңғы оқу |
Мәтіннің не екенін біледі, сұрақ құрастыра алады. Нақты ақпаратты анықтай алады. |
|
||||
|
. Жоспар |
|
|||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған тапсырма түрлері. |
Ресурстар |
Жоспарланғанжаттығулар уларменқатарескертпелердіжазыңыз) |
|||
|
Сабақтың басы Ұйымдастыру: |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен амандасу,түгелдеу,оқу құралдарын тексеру.Сыныптың тазалығына көңіл бөлу.Оқушылардың зейінін сабаққа аудару. Психологиялық дайындық. Оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтады. Сынып реттілігін қадағалау. Оқушыларды түгелдеу. Оқу құралдарын байқау. Бір-бірімізді тыңдаймыз десек 1 рет қол шапалақтаймыз! Ұйымшыл боламыз десек 2 рет Белсенділік танытамыз десек 3 рет шапалақтаймыз! Ширату жаттығуы: Оқушыларға өздерінің тұратын жерінен мектепке дейінгі жолдың картасын сызғызады. Оқушылар картаны сызып, жол бойында орналасқан жол белгілерін еске түсіріп орналастырады. Жолдағы қауіпті жерлерді белгілейді. Мысалы:тым үлкен, аса қауіпті, қауіпсіздеу, жақынырақ, алыстау, жап-жақын т.с.с
|
Түрлі түсті таратплар |
|
|||
|
С |
1-тапсырма.Оқылым. Оқылым Мәтінді рөлге бөліп оқыңдар. Дескриптор - мәтіннің мазмұнын түсінеді; - нақты ақпаратты анықтауға бағытталған сұрақтар құрастырады (3 сұрақ). ҚБ.Бағдаршам 2-тапсырма.Тыңдалым және айтылым «Жол жүру ережелері» (https://www.youtube.com/watch?v=0e4SE-38dL0) хабарын көріп, жол ережелерін сақтаудың маңыздылығын түсіндіріңдер. 3-тапсырма.Жазылым. Өлеңді мәнерлеп оқыңдар. Өлеңде айтылған ережені өлең жолынан қалыпты сөйлемге айналдырып жазыңдар.
4-тапсырма.ӘТН. «Еркін микрофон» әдісімен жол қозғалысына қатысушылардың арасында сұхбат жүргізіңдер. |
А4парақша, маркер |
|
|||
|
Сабақтың соңы Кері байланыс |
«Рефлексиялық шеңбер» Оқушылар шеңберге тұрып, төмендегі сұрақтарға жауап береді.
|
Стикер |
|
|||
|
Қосымша ақпарат |
|
|||||
|
Саралау– Сіз қандайтәсілмен Көбірек қолдау көрсетпексіз: Сүңгуір кеме, күзетші кеме, желкенді кеме, мұхит лайнері деген сөздерді қатыстырып, сөйлем құраңдар. Сын есімдердің мағыналық түрін ажыратыңдар. Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз: «Қазақстандағы портты қала және ондағы су көліктері» деген тақырыпта шағын мәтін жазыңдар. |
Бағалау – сіз оқушылардың материалдарды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? «Бағдаршам» әдісі |
Пән аралық байланыс : Физика,география |
|
|||
|
Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім жəне неліктен? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сəйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
||||||
Директордың оқу-ісі жөніндегі орынбасары: Омарова Г.
шағым қалдыра аласыз













