ЖОЛБАРЫС ПЕН ТЫШҚАННЫҢ ДОСТЫҒЫ
Жамбыл облысы, Байзақ ауданы, «Балалар мен жасөспірімдер орталығы»
«Шешендік өнер» үйірмесі
|
Бөлім |
Менің отбасым және достарым |
|
Педагогтың тегі аты, әкесінің аты |
Тамабаева Ғазиза Ариповна |
|
Күні |
|
|
Сынып |
2 |
|
Сабақтың тақырыбы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
Жолбарыс пен тышқанның достығы |
|
Сабақтың мақсаттары |
Кейіпкердің мәтіндегі және суреттегі іс әрекетін салыстырады. Ертегі түрлерімен танысады. |
Сабақ барысы
|
Сабақ кезеңі |
Педагогтің іс әрекеті |
Білім алушының іс әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Басы
|
І.Психологиялық дайындық Дөңгеленіп тұрамыз Үлкен шеңбер құрамыз. Бірімізге біріміз Лебіз айтып шығамыз – деп бір біріне жылы сөздер арнайды. Балалар сабағымызды уәде беруден бастайық. Менің қолымдағы не зат деп ойлайсыңдар? Ия дұрыс ол айна. Енді мен осы айнаға қарап отырып , сендерге бүгінгі сабағымды қызықты етіп өткізуге уәде беремін. Енді сендер уәде беріңдер. Ал, балалар мен сендердің уәделеріңді тыңдадым. Сол уәдеде тұрады деп ойлаймын. Топ ережесін жасау |
Психологиялық ахуалға берілген өлеңді айтады және бір біріне жылы сөздер арнайды. - Әлидар сен әдепті баласың. - Алуа сен ақылды қызсың. 1.Топбасшы сайлау 2.Бірлесіп жұмыс жасау 3.Бір-біріміздің пікірімізді тыңдау 4.Уақытпен санасу 5.Белсенді қатысу 6.Тыныштықты сақтау |
Шапалақ |
Таныстырылым |
|
Ортасы
Соңы |
Оқушыларды үш топқа бөлінеді.
ІІ.Өткенге шолу. «Айнаға қарау » әдісі арқылы үйге берілген тапсырманы сұрақ жауап арқылы бекітеміз. ІІІ. Жаңа сабақ «Болжау әдісі » арқылы жаңа сабағымызбен танысамыз. Тақтадағы жануарлардың суреттері арқылы жаңа сабақпен танысамыз. Сабақтың мақсатын хабарлау 1.Балалар қандай мәтіндер «Ерте, ерте , ертеде...» немесе «Баяғы заманда...» деп басталады?
2. Видеоролик көрсету 3.Оқулықпен жұмыс 4. Дәптермен жұмыс Күн ретін жазу. Сөздік жұмыс Тұзақ – аң –құстарды ұстауға арналған құрал. Оны үзілмейтін мықты жіптен, қылдан немесе сымнан жасайды. 5.Венн диаграммасы. ТЖ 1- топ:Жолбарыс туралы жазады. 2- топ: Жолбарыс пен тышқанның ұқсастығы 3- топ:Тышқан қандай жануар? 6.Сергіту сәті. «Көңілді күй» 7. Салыстыр. ЖЖ Суреттегі және мәтіндегі жолбарыстың іс әрекетін салыстыр. 8. Жоспарды ертегінің мазмұнына сәйкес аяқтап жаз. 1. Ашулы жолбарыс 2.............................. 3.............................. 9. Қорытындыла Жолбарыс өзі үшін қандай қорытынды жасады? ІV. Үйге тапсырма Өзің оқыған ертегі кейіпкерлерін жаз. Кері байланыс. |
Оқушылар топқа бөлініп , орындарына жайғасады. Айнадағы сұрақтарға жауап береді. Жаңа сабақпен танысады. Сұрақтарға жауап береді. Оқулықпен жұмыс жасайды. Жаңа сөзбен танысады. Топтық жұмыс жасайды. Жолбарыстың іс әрекетін салыстырады. Жоспарды аяқтайды. |
ҚБ: Жұлдызшалар ҚБ:Жұлдызшалар |
Интер. тақта |
|
Пәні: |
Математика |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
«Менің отбасым және достарым», «Бізді қоршаған әлем» |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Тамабаева Ғ.А. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 2 |
Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны:0 |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Жүздік. Жүздіктермен санау.Жүздіктерді қосу және азайту |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.1.1.4. Санаудың ірі бірлігі – жүзді құру, 1000-ға дейін жүздіктермен санау, жазу, салыстыру. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар санаудың жаңа бірлігі – жүздің қалай құралғанын біледі және жүздіктермен санауды, жүздіктерді жазуды, салыстыруды, қосу мен азайтуды үйренеді. Көптеген оқушылар тапсырмаларды орындау барысында жүздіктер жайлы нумерациялық білімдері мен біліктерін тиімді қолданады.
Кейбір оқушылар Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ЖОЛБАРЫС ПЕН ТЫШҚАННЫҢ
ДОСТЫҒЫ
Жамбыл облысы, Байзақ
ауданы, «Балалар мен жасөспірімдер
орталығы»
«Шешендік өнер»
үйірмесі Бөлім Менің отбасым және
достарым Педагогтың тегі аты,
әкесінің аты
Тамабаева Ғазиза
Ариповна Күні Сынып 2 Сабақтың
тақырыбы Оқу бағдарламасына сәйкес
оқыту мақсаттары
Жолбарыс пен
тышқанның достығы Сабақтың
мақсаттары
Кейіпкердің
мәтіндегі және суреттегі іс әрекетін
салыстырады. Ертегі түрлерімен
танысады. Сабақ
барысы Сабақ
кезеңі Педагогтің іс
әрекеті Білім алушының іс
әрекеті Бағалау Ресурстар
Басы
І.Психологиялық
дайындық
Дөңгеленіп
тұрамыз
Үлкен шеңбер
құрамыз.
Бірімізге
біріміз
Лебіз айтып шығамыз
– деп бір біріне жылы сөздер
арнайды.
Балалар сабағымызды
уәде беруден бастайық.
Менің қолымдағы не
зат деп ойлайсыңдар?
Ия дұрыс ол айна.
Енді мен осы айнаға қарап отырып , сендерге бүгінгі сабағымды
қызықты етіп өткізуге уәде
беремін.
Енді сендер уәде
беріңдер.
Ал, балалар мен
сендердің уәделеріңді тыңдадым. Сол уәдеде тұрады деп
ойлаймын.
Топ ережесін
жасау
Психологиялық
ахуалға берілген өлеңді айтады және бір біріне жылы сөздер
арнайды.
- Әлидар сен әдепті
баласың.
- Алуа сен ақылды
қызсың.
1.Топбасшы
сайлау
2.Бірлесіп
жұмыс жасау
3.Бір-біріміздің пікірімізді
тыңдау
4.Уақытпен
санасу
5.Белсенді
қатысу
6.Тыныштықты
сақтау Шапалақ
Таныстырылым
Ортасы
Соңы
Оқушыларды үш топқа
бөлінеді.
Тұрмыс салт
ертегісі
Жануарлар туралы
ертегі
Қиял ғажайып
ертегісі
ІІ.Өткенге
шолу.
«Айнаға қарау
» әдісі арқылы үйге берілген
тапсырманы сұрақ жауап арқылы
бекітеміз.
ІІІ. Жаңа
сабақ
«Болжау әдісі »
арқылы жаңа сабағымызбен
танысамыз.
Тақтадағы
жануарлардың суреттері арқылы жаңа сабақпен
танысамыз.
Сабақтың мақсатын
хабарлау
1.Балалар қандай
мәтіндер «Ерте, ерте , ертеде...» немесе «Баяғы заманда...» деп
басталады?
Өлең
Ертегі
Әңгіме
2. Видеоролик
көрсету
3.Оқулықпен
жұмыс
4. Дәптермен
жұмыс
Күн ретін
жазу.
Сөздік
жұмыс
Тұзақ – аң –құстарды ұстауға
арналған құрал. Оны үзілмейтін мықты жіптен, қылдан немесе сымнан
жасайды.
5.Венн
диаграммасы. ТЖ
1- топ:Жолбарыс
туралы жазады.
2- топ: Жолбарыс пен
тышқанның ұқсастығы
3- топ:Тышқан қандай
жануар?
6.Сергіту сәті.
«Көңілді күй»
7. Салыстыр.
ЖЖ
Суреттегі және
мәтіндегі жолбарыстың іс әрекетін
салыстыр.
8. Жоспарды
ертегінің мазмұнына сәйкес аяқтап
жаз.
1. Ашулы
жолбарыс
2..............................
3..............................
9.
Қорытындыла
Жолбарыс өзі үшін
қандай қорытынды жасады?
ІV. Үйге
тапсырма
Өзің оқыған ертегі
кейіпкерлерін жаз.
Кері
байланыс.
Оқушылар топқа
бөлініп , орындарына
жайғасады.
Айнадағы сұрақтарға
жауап береді.
Жаңа сабақпен
танысады.
Сұрақтарға жауап
береді.
Оқулықпен жұмыс
жасайды.
Жаңа сөзбен
танысады.
Топтық жұмыс
жасайды.
Жолбарыстың іс
әрекетін салыстырады. Жоспарды
аяқтайды.
ҚБ:
Жұлдызшалар ҚБ:Жұлдызшалар Интер.
тақта Пәні: Математика Күні: Бөлім: «Менің отбасым және
достарым», «Бізді қоршаған
әлем»
Педагогтің
аты-жөні: Тамабаева
Ғ.А.
Сынып:
2 Қатысқандар саны: 15
Қатыспағандар саны:0 Сабақтың тақырыбы Жүздік. Жүздіктермен
санау.Жүздіктерді қосу және
азайту Оқу бағдарламасына
сәйкес оқыту мақсаттары
2.1.1.4. Санаудың ірі
бірлігі –
жүзді құру, 1000-ға дейін жүздіктермен санау, жазу, салыстыру.
Сабақтың
мақсаты
Барлық оқушылар санаудың жаңа бірлігі – жүздің қалай құралғанын біледі және жүздіктермен санауды, жүздіктерді жазуды, салыстыруды, қосу мен азайтуды үйренеді.
Көптеген оқушылар тапсырмаларды орындау барысында жүздіктер жайлы нумерациялық білімдері мен біліктерін тиімді қолданады.
Кейбір оқушылар | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||













