|
Тәрбие сағаты |
||||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Манабаева Р |
|||||
|
Күні:18.09 |
|
|||||
|
Сынып:7 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Жолда жүру ережесін сақтаймыз |
|||||
|
Мектепте тәрбие жұмысы келесі ұлттық құндылықтар негізінде жүзеге асады: |
Талап құндылығы :Білуге, жаңаны тануға құштар болу; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
1. Оқушыларды жол белгілерімен, жолда жүру ережелерімен таныстыру. 2. Жол қауіпсіздігі сақталмаған жағдайда кездесетін жарақаттар немесе түрлі жағдайлар туралы әңгімелеу. 3. Оқушыларды көшеде дұрыс жүріп, жол ережелерін, қауіпсіздігін білуге, есте сақтауға тәрбиелеу. |
|||||
|
|
|
|||||
|
|
|
|||||
|
|
|
|||||
|
|
|
|||||
|
|
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру кезеңі |
Шаттық шеңберіне тұру. Бағдаршам түстеріне байланысты топтарға бөлу.
|
Шаттық шеңберіне тұрады. Бағдаршам түстеріне байланысты топтарға бөлінеді |
мадақтау |
|||
|
Жаңа сабақ |
- Балалар, бүгінгі тәрбие сағатымыз не туралы болады деп ойлайсыңдар? Дұрыс айтасыңдар, жолда жүру ережелеріне байланысты болмақ. Олай болса, «Жолда жүру ережесін сақтаймыз!» атты тәрбие сағатын бастаймыз. Балалар, Жол заңы дұрыс жүріп, абай болуды талап етеді.
- Қалай ойлайсыңдар, жолда
жүру ережесі деген не? 1. Жол тәртібін бұзба, ол қатер тудырады. Жолдың қалыпты қозғалысы көбінесе балалардың - жол бойында қалай болса солай жүріп, - доп қуалайтыны, - ролик тебетіні, - жүріп бара жатқан машинаға жабысатыны, - қалтарыстан жолға шығып келетіні салдарынан бұзылады екен. Жол тәртібін бұзғандықтан кейбіреулер машина дөңгелегіне ілініп қаза тауып, кейбіреулері жарақат алады. Ал кейбіреулері өмірлік мүгедек болып қалады. Сондықтан әрбір оқушы мектепте оқылатын «Жолда жүруережесі» тақырыбындағы сабақты мұқият тыңдап, әр сабақтан қорытынды жасап отыруға міндетті. Үлгілі, тәртіпті оқушы көшеде, жолда жүру ережесін, заңын бұзбайды. - Сонымен қандай бала жол ережесін бұзбайды? 2. Жұмбақтар шешу:
1. Ала
таяқ ұстаған,
2. Көше
бойлап аяңдайды,
3.
Көліктің қаншасын үстінен өткізген,
4. Жоқ
өзінде бас та, ауызда да, құлақ та,
5.
Арқаным бар тым ұзын,
6. Өзі
сөйлей білмейді, 3. Мұғалім: Бағдаршам өмірімізді жазымнан сақтандыратын көмекшіміз. Оның сырын біліп, тілін алу баршамызға керек. Біздің қаламызда сол сияқты біздің еліміздің қала, ауылдарына бәріне ортақ көше қатынас ережесі енгізілген. Бұл ережені оқушылар да, үлкендер де, көлік жүргізетін жүргізушілер де бұлжытпай орындауы керек.
|
Балалар, Жол заңы дұрыс жүріп, абай болуды талап етедін мұхия тыңдады.
- Қалай
ойлайсыңдар, жолда жүру ережесі деген не?жауап беріп отырды Оқушылар өз ойларын айтты
Балалар: Үлгілі, тәртіпті бала. Оқушылар жұмбақ жауаптарына жауап беріп отырады |
Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
«Жұлдызшалар»
|
Бағдаршам, жол белгілері салынған суреттер, интерактивті тақта. |
||
|
Қорытынды |
1. Топтық тапсырма: Бағдаршамның әр көзінен сұрақтар алып жауап беру. Ал енді сендер көшеде жүру ережесін білесіңдер ме екен, көрейік. - Жиек жол (тротуар) деген не? (Адамдар жаяу жүретін көше жиегіндегі тар жол) - Жаяу адамға қай жермен жүруге болмайды? (Көлік жүретін көшенің ортасымен жүруге рұқсат етілмейді.) - Көшенің келесі бетіне қай жерден өту керек? (Жаяулар өтетінжолмен /пешеход/ өту керек) 2. Топтық тапсырма: Балалар, бүгінгі сабақтан не ұқтық, алдарыңдағы параққа жазып не сурет салуға болады. Балалар, деніміз сау, еліміз тыныш, жол тәртібін сақтап, аман – есен жүрелік. Қорыта келе:
Ирек – ирек көшелер,
|
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады |
Кері байланыс жасайды |
А4, конспект |
||
|
Кері байланыс |
Оқушылардың сабақтан алған әсерін смайликтер арқылы білдіруі. |
|
|
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жолда жүру ережесін сақтаймыз
Жолда жүру ережесін сақтаймыз
|
Тәрбие сағаты |
||||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Манабаева Р |
|||||
|
Күні:18.09 |
|
|||||
|
Сынып:7 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Жолда жүру ережесін сақтаймыз |
|||||
|
Мектепте тәрбие жұмысы келесі ұлттық құндылықтар негізінде жүзеге асады: |
Талап құндылығы :Білуге, жаңаны тануға құштар болу; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
1. Оқушыларды жол белгілерімен, жолда жүру ережелерімен таныстыру. 2. Жол қауіпсіздігі сақталмаған жағдайда кездесетін жарақаттар немесе түрлі жағдайлар туралы әңгімелеу. 3. Оқушыларды көшеде дұрыс жүріп, жол ережелерін, қауіпсіздігін білуге, есте сақтауға тәрбиелеу. |
|||||
|
|
|
|||||
|
|
|
|||||
|
|
|
|||||
|
|
|
|||||
|
|
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру кезеңі |
Шаттық шеңберіне тұру. Бағдаршам түстеріне байланысты топтарға бөлу.
|
Шаттық шеңберіне тұрады. Бағдаршам түстеріне байланысты топтарға бөлінеді |
мадақтау |
|||
|
Жаңа сабақ |
- Балалар, бүгінгі тәрбие сағатымыз не туралы болады деп ойлайсыңдар? Дұрыс айтасыңдар, жолда жүру ережелеріне байланысты болмақ. Олай болса, «Жолда жүру ережесін сақтаймыз!» атты тәрбие сағатын бастаймыз. Балалар, Жол заңы дұрыс жүріп, абай болуды талап етеді.
- Қалай ойлайсыңдар, жолда
жүру ережесі деген не? 1. Жол тәртібін бұзба, ол қатер тудырады. Жолдың қалыпты қозғалысы көбінесе балалардың - жол бойында қалай болса солай жүріп, - доп қуалайтыны, - ролик тебетіні, - жүріп бара жатқан машинаға жабысатыны, - қалтарыстан жолға шығып келетіні салдарынан бұзылады екен. Жол тәртібін бұзғандықтан кейбіреулер машина дөңгелегіне ілініп қаза тауып, кейбіреулері жарақат алады. Ал кейбіреулері өмірлік мүгедек болып қалады. Сондықтан әрбір оқушы мектепте оқылатын «Жолда жүруережесі» тақырыбындағы сабақты мұқият тыңдап, әр сабақтан қорытынды жасап отыруға міндетті. Үлгілі, тәртіпті оқушы көшеде, жолда жүру ережесін, заңын бұзбайды. - Сонымен қандай бала жол ережесін бұзбайды? 2. Жұмбақтар шешу:
1. Ала
таяқ ұстаған,
2. Көше
бойлап аяңдайды,
3.
Көліктің қаншасын үстінен өткізген,
4. Жоқ
өзінде бас та, ауызда да, құлақ та,
5.
Арқаным бар тым ұзын,
6. Өзі
сөйлей білмейді, 3. Мұғалім: Бағдаршам өмірімізді жазымнан сақтандыратын көмекшіміз. Оның сырын біліп, тілін алу баршамызға керек. Біздің қаламызда сол сияқты біздің еліміздің қала, ауылдарына бәріне ортақ көше қатынас ережесі енгізілген. Бұл ережені оқушылар да, үлкендер де, көлік жүргізетін жүргізушілер де бұлжытпай орындауы керек.
|
Балалар, Жол заңы дұрыс жүріп, абай болуды талап етедін мұхия тыңдады.
- Қалай
ойлайсыңдар, жолда жүру ережесі деген не?жауап беріп отырды Оқушылар өз ойларын айтты
Балалар: Үлгілі, тәртіпті бала. Оқушылар жұмбақ жауаптарына жауап беріп отырады |
Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
«Жұлдызшалар»
|
Бағдаршам, жол белгілері салынған суреттер, интерактивті тақта. |
||
|
Қорытынды |
1. Топтық тапсырма: Бағдаршамның әр көзінен сұрақтар алып жауап беру. Ал енді сендер көшеде жүру ережесін білесіңдер ме екен, көрейік. - Жиек жол (тротуар) деген не? (Адамдар жаяу жүретін көше жиегіндегі тар жол) - Жаяу адамға қай жермен жүруге болмайды? (Көлік жүретін көшенің ортасымен жүруге рұқсат етілмейді.) - Көшенің келесі бетіне қай жерден өту керек? (Жаяулар өтетінжолмен /пешеход/ өту керек) 2. Топтық тапсырма: Балалар, бүгінгі сабақтан не ұқтық, алдарыңдағы параққа жазып не сурет салуға болады. Балалар, деніміз сау, еліміз тыныш, жол тәртібін сақтап, аман – есен жүрелік. Қорыта келе:
Ирек – ирек көшелер,
|
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады |
Кері байланыс жасайды |
А4, конспект |
||
|
Кері байланыс |
Оқушылардың сабақтан алған әсерін смайликтер арқылы білдіруі. |
|
|
|
||
шағым қалдыра аласыз













