пәні: Қазақстан тарихы
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 7.1А Қазақ-жоңғар соғыстары
Мектеп: №28 орта
мектебі Қатысқандар:
Қатыспағандар: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Жоңғар басқыншылығына қарсы Отан соғысының басталуы. Не себепті «Елім-ай» бүкілхалықтық әнге айналды? |
|||
|
Осы сабақта
қол |
7.3.1.2-Қазақ хандығының ішкі саяси жағдайын талдау; 7.4.1.1-жоңғар шапқыншылығының қазақ халқының шаруашылығына тигізген зардаптарын анықтау |
|||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар Қазақтардың жеңілу себептері және оның салдарын анықтап біледі Басым оқушылар жоңғар шапқыншылығының қазақ халқының шаруашылығына тигізген зардаптарын анықтайды Кейбір оқушылар: Қазақ хандығының ішкі саяси жағдайын талдайды |
|||
|
Бағалау критерийі |
- Қазақтардың жеңілу себептері және оның салдарын анықтап біледі (білу) - Жоңғар шапқыншылығының қазақ халқының шаруашылығына тигізген зардаптарын анықтайды (түсіну) - Қазақ хандығының ішкі саяси жағдайын талдайды (қолдану) |
|||
|
Тілдік мақсаттар |
Жаңа ұғымдар: Жоңғар, Тәуке хан, «Елім-ай» Талқылауға арналған тармақтар:
Қазақ хандығының ішкі саяси жағдайын талдап, эссе жазады ( жазылым) |
|||
|
Құндылықтарға баулу |
Қазақстандық патриотизм, азаматтық жауапкершілік, құрмет, ынтымақтастық, ашықтық. |
|||
|
Пəнаралық байланыс |
|
|||
|
Тақырып
бойынша |
7.1.1.1.-жоңғар шапқыншылығы кезіндегі демографиялық өзгерістерді және миграциялық процестерді түсіндіру; 7.2.2.1-халық ауыз әдебиеті мен музыка өнері туындыларының тарихи дереккөзі ретінде құндылығын бағалау; «Миға шабуыл» әдісін пайдалана отырып өткен тақырыпты пысықтайды |
|||
|
Сабақ барысы |
||||
|
Сабақтың |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
Оқушылармен амандасу,түгелдеу,назарын сабаққа аудару Сабақтың мақсатымен таныстыру Психологиялық ахуал қалыптастыру: Бір-бірімізді тыңдаймыз десек 1 рет қол шапалақтаймыз! Ұйымшыл боламыз десек 2 рет Белсенділік танытамыз десек 3 рет шапалақтаймыз! |
|
||
|
Сабақтың ортасы |
1.Тапсырма Жұппен жұмыс Кестені толтырыңдар. Қазақтардың жеңілу себептері және оның салдарын анықтаңдар
себептері ![]() Дескриптор - Қазақтардың жеңілу себептері және оның салдарын анықтайды; Бағалау. «Бас-бармақ» арқылы бірін-бірі бағалайды 2.Тапсырма Қазақ халқының шаруашылығына жоңғар шапқыншылығының тигізген зардаптарын сипаттап, дәлелдер келтіріңіз. 1. дәлел: 2. дәлел: 3. криптор Дескриптор - Қазақ халқының шаруашылығына жоңғар шапқыншылығының тигізген зардаптарын сипаттап, дәлелдер келтіреді Бағалау. «Бас-бармақ» арқылы бірін-бірі бағалайды 3.Тапсырма Жұппен жұмыс
Эссе критерийлері:
Қазақ хандығының дамуына үлес қосқан батырлардың іс-әрекеттеріне баға беру. Дескриптор -«XVII-XVIII ғасырлардағы қазақ хадығының ішкі жағдайы» тақырыбында 100-150 сөзден тұратын эссе жазады. Бағалау. «Екі жұлдыз, бір тілек» арқылы бірін-бірі бағалайды |
кесте Таратпа материал |
||
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс. Маған ............ қызықты болды Бұл ................. қиындық туғызды Осы ................ мені ойландырды Үйге тапсырма. Жоңғар басқыншылығына қарсы Отан соғысының басталуы туралы мәліметтері. қосымша тапсырма беру |
стикер |
||
|
Саралау – Сіз
қандай тəсілмен көбірек
қолдау көрсетпексіз? Сіз
басқаларға |
Бағалау –
Сіз |
Денсаулық
жəне |
||
|
Барлық оқушылар Қазақтардың жеңілу себептері және оның салдарын анықтап білді Басым оқушылар жоңғар шапқыншылығының қазақ халқының шаруашылығына тигізген зардаптарын анықтады Кейбір оқушылар: Қазақ хандығының ішкі саяси жағдайын талдады |
Бағалау.»Бас-бармақ», «Екі жұлдыз, бір тілек» арқылы бірін-бірі бағалайды Кері байланыс Маған ............ қызықты болды Бұл ................. қиындық туғызды Осы ................ мені ойландырды |
Сыныптың санитарлық-гигиеналық тазалығын, техника қауіпсіздік ережесін сақтау; |
||
|
Сабақтың рефлексиясы Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
|||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
||||
Тапсырма
Қазақ халқының шаруашылығына жоңғар шапқыншылығының тигізген зардаптарын сипаттап, дәлелдер келтіріңіз.
1. дәлел:
2. дәлел:
3. дәлел:
3. дәлел:
Тапсырма
Қазақ халқының шаруашылығына жоңғар шапқыншылығының тигізген зардаптарын сипаттап, дәлелдер келтіріңіз.
1. дәлел:
2. дәлел:
3. дәлел:
3. дәлел:
Тапсырма
Қазақ халқының шаруашылығына жоңғар шапқыншылығының тигізген зардаптарын сипаттап, дәлелдер келтіріңіз.
1. дәлел:
2. дәлел:
3. дәлел:
3. дәлел:
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жоңғар басқыншылығына қарсы Отан соғысының басталуы
Жоңғар басқыншылығына қарсы Отан соғысының басталуы
пәні: Қазақстан тарихы
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 7.1А Қазақ-жоңғар соғыстары
Мектеп: №28 орта
мектебі Қатысқандар:
Қатыспағандар: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Жоңғар басқыншылығына қарсы Отан соғысының басталуы. Не себепті «Елім-ай» бүкілхалықтық әнге айналды? |
|||
|
Осы сабақта
қол |
7.3.1.2-Қазақ хандығының ішкі саяси жағдайын талдау; 7.4.1.1-жоңғар шапқыншылығының қазақ халқының шаруашылығына тигізген зардаптарын анықтау |
|||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар Қазақтардың жеңілу себептері және оның салдарын анықтап біледі Басым оқушылар жоңғар шапқыншылығының қазақ халқының шаруашылығына тигізген зардаптарын анықтайды Кейбір оқушылар: Қазақ хандығының ішкі саяси жағдайын талдайды |
|||
|
Бағалау критерийі |
- Қазақтардың жеңілу себептері және оның салдарын анықтап біледі (білу) - Жоңғар шапқыншылығының қазақ халқының шаруашылығына тигізген зардаптарын анықтайды (түсіну) - Қазақ хандығының ішкі саяси жағдайын талдайды (қолдану) |
|||
|
Тілдік мақсаттар |
Жаңа ұғымдар: Жоңғар, Тәуке хан, «Елім-ай» Талқылауға арналған тармақтар:
Қазақ хандығының ішкі саяси жағдайын талдап, эссе жазады ( жазылым) |
|||
|
Құндылықтарға баулу |
Қазақстандық патриотизм, азаматтық жауапкершілік, құрмет, ынтымақтастық, ашықтық. |
|||
|
Пəнаралық байланыс |
|
|||
|
Тақырып
бойынша |
7.1.1.1.-жоңғар шапқыншылығы кезіндегі демографиялық өзгерістерді және миграциялық процестерді түсіндіру; 7.2.2.1-халық ауыз әдебиеті мен музыка өнері туындыларының тарихи дереккөзі ретінде құндылығын бағалау; «Миға шабуыл» әдісін пайдалана отырып өткен тақырыпты пысықтайды |
|||
|
Сабақ барысы |
||||
|
Сабақтың |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
Оқушылармен амандасу,түгелдеу,назарын сабаққа аудару Сабақтың мақсатымен таныстыру Психологиялық ахуал қалыптастыру: Бір-бірімізді тыңдаймыз десек 1 рет қол шапалақтаймыз! Ұйымшыл боламыз десек 2 рет Белсенділік танытамыз десек 3 рет шапалақтаймыз! |
|
||
|
Сабақтың ортасы |
1.Тапсырма Жұппен жұмыс Кестені толтырыңдар. Қазақтардың жеңілу себептері және оның салдарын анықтаңдар
себептері ![]() Дескриптор - Қазақтардың жеңілу себептері және оның салдарын анықтайды; Бағалау. «Бас-бармақ» арқылы бірін-бірі бағалайды 2.Тапсырма Қазақ халқының шаруашылығына жоңғар шапқыншылығының тигізген зардаптарын сипаттап, дәлелдер келтіріңіз. 1. дәлел: 2. дәлел: 3. криптор Дескриптор - Қазақ халқының шаруашылығына жоңғар шапқыншылығының тигізген зардаптарын сипаттап, дәлелдер келтіреді Бағалау. «Бас-бармақ» арқылы бірін-бірі бағалайды 3.Тапсырма Жұппен жұмыс
Эссе критерийлері:
Қазақ хандығының дамуына үлес қосқан батырлардың іс-әрекеттеріне баға беру. Дескриптор -«XVII-XVIII ғасырлардағы қазақ хадығының ішкі жағдайы» тақырыбында 100-150 сөзден тұратын эссе жазады. Бағалау. «Екі жұлдыз, бір тілек» арқылы бірін-бірі бағалайды |
кесте Таратпа материал |
||
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс. Маған ............ қызықты болды Бұл ................. қиындық туғызды Осы ................ мені ойландырды Үйге тапсырма. Жоңғар басқыншылығына қарсы Отан соғысының басталуы туралы мәліметтері. қосымша тапсырма беру |
стикер |
||
|
Саралау – Сіз
қандай тəсілмен көбірек
қолдау көрсетпексіз? Сіз
басқаларға |
Бағалау –
Сіз |
Денсаулық
жəне |
||
|
Барлық оқушылар Қазақтардың жеңілу себептері және оның салдарын анықтап білді Басым оқушылар жоңғар шапқыншылығының қазақ халқының шаруашылығына тигізген зардаптарын анықтады Кейбір оқушылар: Қазақ хандығының ішкі саяси жағдайын талдады |
Бағалау.»Бас-бармақ», «Екі жұлдыз, бір тілек» арқылы бірін-бірі бағалайды Кері байланыс Маған ............ қызықты болды Бұл ................. қиындық туғызды Осы ................ мені ойландырды |
Сыныптың санитарлық-гигиеналық тазалығын, техника қауіпсіздік ережесін сақтау; |
||
|
Сабақтың рефлексиясы Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
|||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
||||
Тапсырма
Қазақ халқының шаруашылығына жоңғар шапқыншылығының тигізген зардаптарын сипаттап, дәлелдер келтіріңіз.
1. дәлел:
2. дәлел:
3. дәлел:
3. дәлел:
Тапсырма
Қазақ халқының шаруашылығына жоңғар шапқыншылығының тигізген зардаптарын сипаттап, дәлелдер келтіріңіз.
1. дәлел:
2. дәлел:
3. дәлел:
3. дәлел:
Тапсырма
Қазақ халқының шаруашылығына жоңғар шапқыншылығының тигізген зардаптарын сипаттап, дәлелдер келтіріңіз.
1. дәлел:
2. дәлел:
3. дәлел:
3. дәлел:
шағым қалдыра аласыз














