Бекітілді:
Білім беру ұйымының атауы |
Әл-Фараби атындағы №21 мамандандырылған гимназия |
|||||
Пәні: |
Дене шынықтыру |
|||||
Бөлім: |
№4 бөлім – Спорт ойыны Футбол. |
|||||
Педагогтың аты-жөні: |
Сұраған Р |
|||||
Күні : |
30.04.2026 ж |
|||||
Сынып: 9 «Б» |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны 0 |
||||
Сабақтың тақырыбы : |
Футбол ойыны. Алаңда кедергілер арасымен допты алып жүру әдістері. |
|||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
9.1.2.2. қимыл-қозғалыс комбинацияларын және олардың кейбір дене жаттығуларындағы реттілігін жеткілікті техникалық деңгейде негіздеу және қолдана білу. |
|||||
Сабақтың мақсаты
|
Оқушылар аздаған ауқымдағы дене жаттығуларының тактикасын, стратегиясын және құрылымдық идеяларын біледі және сипаттай алады. |
|||||
Құндылықтар |
Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік айы Еңбекті, өзінің және басқалардың еңбек нәтижелерін бағалау |
|||||
Сабақтың барысы |
||||||
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
Сабақтың басы (15 минут) |
Дайындық бөлім: 12-15 мин. Спорттық киімдеріне назар аудару. Сәлемдесу.
Жаңа сабақтың тақырыбымен таныстыру, сабақтың мақсатын айтып өту. Қатардағы жаттығулар. Баяу жеңіл жүгіру. Арақашықтықты сақтау. 1. Қол жоғары, аяқтың ұшымен жүру 2. Қол жанда, өкшемен жүру 3. Қол белде , аяқтың ішкі, сыртқы Қырымен 4. Қол алға тіке созып, жартылай отырып жүру 5. Отырып жүру 6. Спорттық тәсілмен жүру Жүгіру жаттығулары: 1.Залды айналып жүгіру 2. Залдың ортасымен екі қатар айналып жүгіру. 3. Залдың ортасымен бір қатар айналып жүгіру. 4.Жылан тәрізді жүгіру 5.Еркін жүріп бастапқы қалыпқа келу.. 6.Екі қатарға тұрып қозғалыстағы арнайы жаттығуларын жасау; -тізені көтеріп жүгіру -аяқты артқа сермеп жүгіру -қиғаш жүгіру -жылдам жүгіру. 7 Жүріске ауысып,тыныс алу Мұрынмен тыныс алу. Бірте- бірте ақырындап жүріске көшу. Кең тыныс алу. Жалпы дамыту жаттығулары. |
Оқушы өз жұбын табады Әдіс арқылы қайталау Сұрақ жауап орындайды |
«Бас бармақ» әдісі
|
Бос кеңісті, спорт зал,
|
||
Сабақтың ортасы (20 минут) |
Эстафеталық ойынымен сабақты ашып алу.
Футбол
ойыны 1-тапсырма.Футбол добын конустар арасынан алып жүреді. Әр оқушыда бір доптан. Бұл жаттығуда оқушылар допты жақсы сезінуімен қатар аяқ буынын қыздырады. Конустар арасынан асықпай бір қалыпты дұрыс допты алып жүреді.Допты алып жүргенде аяқтың сыртқы немесе ішкі жағымен өз қалауларынша қолданады 2-тапсырма.Бір-біріне допты еден арқылы пас алмасады. Жаттығуды орындауда доптың дұрыс қарсы тұрған оқушыға бағыттауын қадағалайды. Допты табан арқылы тоқтатып, аяқтың сыртқы жағымен апереді. 3-тапсырма. Оқушылар алаңның ортасында 3-2 не болмаса, 4-1 болып квадрат ойнайды. Бұл жаттығуда оқушылар жылдам допты бір-біріне әперу болып табылады. Оқушылардың жеке шеберліктері жақсы көрінеді. 4-тапсырма.Оқушыларға мұғалімнің допты беру арқылы қақпаға допты тебу жаттығуы 5-тапсырма.Екі жақты ойын
Тапсырманың дескриптор:Білім алушы 1.қауіпсіздік техникасын сақтайды; 2. ара қашықтықты сақтайды,допты аяқпен жүргізеді; 3.жылдам, епті қозғалады; 4.ойын кеңістігінде бағдар жасай алады,допты тебеді; |
Сұрақтарға жауап береді.
Ойын ережелерін сақтай отырып, тапсырмаларды орындайды. Оқушылар орындай алады сақтау.
.
|
«Бас бармақ» әдісі
|
Суреттер
доп, ысқырық
|
||
Сабақтың соңы (5 минут)
|
Кері байланыс 1. жүрек (лайк) алса – сабақ ұнады. 2.коментарий белгісін алса – пікірім бар. 3.ұшақ белгісі – достарына сұрақ қоя алады, өтілген сабақ бойынша. Осымен сабақ аяқталды. Сау болыңдар! |
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
|
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жүгіру, секіру және лақтыру түрлері
Бекітілді:
Білім беру ұйымының атауы |
Әл-Фараби атындағы №21 мамандандырылған гимназия |
|||||
Пәні: |
Дене шынықтыру |
|||||
Бөлім: |
№4 бөлім – Спорт ойыны Футбол. |
|||||
Педагогтың аты-жөні: |
Сұраған Р |
|||||
Күні : |
30.04.2026 ж |
|||||
Сынып: 9 «Б» |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны 0 |
||||
Сабақтың тақырыбы : |
Футбол ойыны. Алаңда кедергілер арасымен допты алып жүру әдістері. |
|||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
9.1.2.2. қимыл-қозғалыс комбинацияларын және олардың кейбір дене жаттығуларындағы реттілігін жеткілікті техникалық деңгейде негіздеу және қолдана білу. |
|||||
Сабақтың мақсаты
|
Оқушылар аздаған ауқымдағы дене жаттығуларының тактикасын, стратегиясын және құрылымдық идеяларын біледі және сипаттай алады. |
|||||
Құндылықтар |
Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік айы Еңбекті, өзінің және басқалардың еңбек нәтижелерін бағалау |
|||||
Сабақтың барысы |
||||||
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
Сабақтың басы (15 минут) |
Дайындық бөлім: 12-15 мин. Спорттық киімдеріне назар аудару. Сәлемдесу.
Жаңа сабақтың тақырыбымен таныстыру, сабақтың мақсатын айтып өту. Қатардағы жаттығулар. Баяу жеңіл жүгіру. Арақашықтықты сақтау. 1. Қол жоғары, аяқтың ұшымен жүру 2. Қол жанда, өкшемен жүру 3. Қол белде , аяқтың ішкі, сыртқы Қырымен 4. Қол алға тіке созып, жартылай отырып жүру 5. Отырып жүру 6. Спорттық тәсілмен жүру Жүгіру жаттығулары: 1.Залды айналып жүгіру 2. Залдың ортасымен екі қатар айналып жүгіру. 3. Залдың ортасымен бір қатар айналып жүгіру. 4.Жылан тәрізді жүгіру 5.Еркін жүріп бастапқы қалыпқа келу.. 6.Екі қатарға тұрып қозғалыстағы арнайы жаттығуларын жасау; -тізені көтеріп жүгіру -аяқты артқа сермеп жүгіру -қиғаш жүгіру -жылдам жүгіру. 7 Жүріске ауысып,тыныс алу Мұрынмен тыныс алу. Бірте- бірте ақырындап жүріске көшу. Кең тыныс алу. Жалпы дамыту жаттығулары. |
Оқушы өз жұбын табады Әдіс арқылы қайталау Сұрақ жауап орындайды |
«Бас бармақ» әдісі
|
Бос кеңісті, спорт зал,
|
||
Сабақтың ортасы (20 минут) |
Эстафеталық ойынымен сабақты ашып алу.
Футбол
ойыны 1-тапсырма.Футбол добын конустар арасынан алып жүреді. Әр оқушыда бір доптан. Бұл жаттығуда оқушылар допты жақсы сезінуімен қатар аяқ буынын қыздырады. Конустар арасынан асықпай бір қалыпты дұрыс допты алып жүреді.Допты алып жүргенде аяқтың сыртқы немесе ішкі жағымен өз қалауларынша қолданады 2-тапсырма.Бір-біріне допты еден арқылы пас алмасады. Жаттығуды орындауда доптың дұрыс қарсы тұрған оқушыға бағыттауын қадағалайды. Допты табан арқылы тоқтатып, аяқтың сыртқы жағымен апереді. 3-тапсырма. Оқушылар алаңның ортасында 3-2 не болмаса, 4-1 болып квадрат ойнайды. Бұл жаттығуда оқушылар жылдам допты бір-біріне әперу болып табылады. Оқушылардың жеке шеберліктері жақсы көрінеді. 4-тапсырма.Оқушыларға мұғалімнің допты беру арқылы қақпаға допты тебу жаттығуы 5-тапсырма.Екі жақты ойын
Тапсырманың дескриптор:Білім алушы 1.қауіпсіздік техникасын сақтайды; 2. ара қашықтықты сақтайды,допты аяқпен жүргізеді; 3.жылдам, епті қозғалады; 4.ойын кеңістігінде бағдар жасай алады,допты тебеді; |
Сұрақтарға жауап береді.
Ойын ережелерін сақтай отырып, тапсырмаларды орындайды. Оқушылар орындай алады сақтау.
.
|
«Бас бармақ» әдісі
|
Суреттер
доп, ысқырық
|
||
Сабақтың соңы (5 минут)
|
Кері байланыс 1. жүрек (лайк) алса – сабақ ұнады. 2.коментарий белгісін алса – пікірім бар. 3.ұшақ белгісі – достарына сұрақ қоя алады, өтілген сабақ бойынша. Осымен сабақ аяқталды. Сау болыңдар! |
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
|
|||
шағым қалдыра аласыз


