|
Үйірменің аты |
«Сәндік қолданбалы өнер» |
|
Мұғалімнің аты жөні |
Ултамбаева А |
|
Өткізілетін күні |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Жүннен гүл панносын жасау.
|
|
Сабақтың мақсаты |
1.Панно жасап үйренуге және де гүл жасау жолдарын қатесіз, дәлме-дәл жасай білуге үйрету. 2. Сөз байлықтарын дамыту, көркемдік образдарын кеңейту, салыстыру мен айыра білу, ойлау қабілеттерін дамыту. 3. Дүниетанымдарын қалыптастыру, рухани байлыққа, эстетикалық талғамға, еңбексүйгішке тәрбиелеу және әдемілікке баулу. |
Сабақтың барысы
|
Сабақ кезеңдері |
Мұғалім іс- әрекеті |
Оқушы іс-әрекеті |
Ресурстар |
|
Басталуы І. Ұйымдастыру кезені |
1.Сәлемдесу. 2.Оқушыларды журналға белгілеу.. 3.Сабаққа дайындығын тексеру. |
Сәлемдеседі. Сабаққа қажетті құрал жабдықтарын алады. |
|
|
ІІ Психологиялық ахуал |
«Гүл сыйлайық»
Мақсаты: |
Оқушылар тілек айтады |
|
|
ІІІ Өткен сабақты еске түсіру |
1.Табиғи материалдар дегеніміз не ? 2. Табиғи материалдардан қандай бұйымдар жасалады? 3. Панно дегеніміз не? |
Оқушылар сұраққа жауап береді.
|
|
|
ІV. Жаңа сабақ Ү Сегіту сәті Сарамадық жұмыс |
Интерактивті тақта арқылы сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын көрсетеді. Бейне нұсқаулық немесе слайд арқылы гүл панносын жасау кезеңдерін біртіндеп түсіндіреді:
Интерактивті тақтада гүлдердің түрлері мен суреттерін көрсетіп, олардың пішіні мен түс ерекшеліктерін талдайды. Мұғалім түсіндіру әдісін пайдаланып жаңа сабақты көрсетіп түсіндіріп береді. Бүгінгі сабақтың мақсаты: Гүл жасап үйрену, яғни кез-келген затты қолдану арқылы гүл шоғын жасап оны сәндеу, әдемілеп табиғи затқа ұқсастыру. Халқымыздың дәст.рлі тұрмысынды киіз бұйымдар ын жасау ерекше орын ала- ды. Жүн берекелі, салмағы жеңіл, фактурасы жұмсақ және жағымды, ауа өткізетін және жылу ұстай -тын материал. Материалды түсіндіру кезеңі: Гүлдерде қаншама әдемілік пен поэззияжатыр. Гүлге қуанбайтын жан жоқ. Әрбір гүл өзінше әдемі. Қандай оқиға болмасын адаммен бірге гүл жүреді. Гүл жасауға керекті құрал жаб- дықтарымыз: Гүлдің суреттері, әртүрлі жүндер, ине, қайшы, желім, қатты қағаз. Бірінші гүл панносын жасамас бұрын техника қауіпсіздігін сақтап алуымыз керек: Қайшыны дұрыс ұстау Бір бірімізге кедергі жаса- мау үшін ара-қашықтықты сақтау. Трендтегегі би Бейнежазба койылады Қауіпсіздік ережелері:
Инені қатты жоғары көтермеу. 1, Боялған жүнді сол қолмен уыстап, оң қолдың қырымен10-15 см етіп үзіп алып полиэтилен бетіне бір келкі етіп тегістеп жаямыз. 2.Үзіп алған жүнді гүл пішініне ұқсатып орналас- тырамыз. 3.Гүлді пішініне келтіреміз, инемен шұқып жұмысты жалғастырамыз. 4 Дайын гүл жасау. |
Тыңдайды, үйренеді Мұғалімді тыңдайды,
интерактивті тақтадағы суреттер мен бейнелерді бақылайды.
Окушылар қимылды кайталайды |
|
|
ҮІІ Жаңа сабақты бекіту |
Жаңа сабақты бекіту барысынды оқушылардың гүлді не үшін керек екенін және гүлдің ерекшеліктерін айту, және эссе жазу. |
Оқушылар гүл туралы ойларын айтады |
|
|
Аяғы ҮІІІ Қорытынды |
Бүгінгі сабақты «Білім гүлі» әдісімен қорытындылау
|
Бүгінігі сабақ туралы сұрақтарға жауап береді
|
|
|
ІХ Үйге тап.беру |
Үйде өз қолыңмен кішкентай гүл немесе гүл шоғының эскизін сал. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Жүннен гүл панносын жасау.
Жүннен гүл панносын жасау.
|
Үйірменің аты |
«Сәндік қолданбалы өнер» |
|
Мұғалімнің аты жөні |
Ултамбаева А |
|
Өткізілетін күні |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Жүннен гүл панносын жасау.
|
|
Сабақтың мақсаты |
1.Панно жасап үйренуге және де гүл жасау жолдарын қатесіз, дәлме-дәл жасай білуге үйрету. 2. Сөз байлықтарын дамыту, көркемдік образдарын кеңейту, салыстыру мен айыра білу, ойлау қабілеттерін дамыту. 3. Дүниетанымдарын қалыптастыру, рухани байлыққа, эстетикалық талғамға, еңбексүйгішке тәрбиелеу және әдемілікке баулу. |
Сабақтың барысы
|
Сабақ кезеңдері |
Мұғалім іс- әрекеті |
Оқушы іс-әрекеті |
Ресурстар |
|
Басталуы І. Ұйымдастыру кезені |
1.Сәлемдесу. 2.Оқушыларды журналға белгілеу.. 3.Сабаққа дайындығын тексеру. |
Сәлемдеседі. Сабаққа қажетті құрал жабдықтарын алады. |
|
|
ІІ Психологиялық ахуал |
«Гүл сыйлайық»
Мақсаты: |
Оқушылар тілек айтады |
|
|
ІІІ Өткен сабақты еске түсіру |
1.Табиғи материалдар дегеніміз не ? 2. Табиғи материалдардан қандай бұйымдар жасалады? 3. Панно дегеніміз не? |
Оқушылар сұраққа жауап береді.
|
|
|
ІV. Жаңа сабақ Ү Сегіту сәті Сарамадық жұмыс |
Интерактивті тақта арқылы сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын көрсетеді. Бейне нұсқаулық немесе слайд арқылы гүл панносын жасау кезеңдерін біртіндеп түсіндіреді:
Интерактивті тақтада гүлдердің түрлері мен суреттерін көрсетіп, олардың пішіні мен түс ерекшеліктерін талдайды. Мұғалім түсіндіру әдісін пайдаланып жаңа сабақты көрсетіп түсіндіріп береді. Бүгінгі сабақтың мақсаты: Гүл жасап үйрену, яғни кез-келген затты қолдану арқылы гүл шоғын жасап оны сәндеу, әдемілеп табиғи затқа ұқсастыру. Халқымыздың дәст.рлі тұрмысынды киіз бұйымдар ын жасау ерекше орын ала- ды. Жүн берекелі, салмағы жеңіл, фактурасы жұмсақ және жағымды, ауа өткізетін және жылу ұстай -тын материал. Материалды түсіндіру кезеңі: Гүлдерде қаншама әдемілік пен поэззияжатыр. Гүлге қуанбайтын жан жоқ. Әрбір гүл өзінше әдемі. Қандай оқиға болмасын адаммен бірге гүл жүреді. Гүл жасауға керекті құрал жаб- дықтарымыз: Гүлдің суреттері, әртүрлі жүндер, ине, қайшы, желім, қатты қағаз. Бірінші гүл панносын жасамас бұрын техника қауіпсіздігін сақтап алуымыз керек: Қайшыны дұрыс ұстау Бір бірімізге кедергі жаса- мау үшін ара-қашықтықты сақтау. Трендтегегі би Бейнежазба койылады Қауіпсіздік ережелері:
Инені қатты жоғары көтермеу. 1, Боялған жүнді сол қолмен уыстап, оң қолдың қырымен10-15 см етіп үзіп алып полиэтилен бетіне бір келкі етіп тегістеп жаямыз. 2.Үзіп алған жүнді гүл пішініне ұқсатып орналас- тырамыз. 3.Гүлді пішініне келтіреміз, инемен шұқып жұмысты жалғастырамыз. 4 Дайын гүл жасау. |
Тыңдайды, үйренеді Мұғалімді тыңдайды,
интерактивті тақтадағы суреттер мен бейнелерді бақылайды.
Окушылар қимылды кайталайды |
|
|
ҮІІ Жаңа сабақты бекіту |
Жаңа сабақты бекіту барысынды оқушылардың гүлді не үшін керек екенін және гүлдің ерекшеліктерін айту, және эссе жазу. |
Оқушылар гүл туралы ойларын айтады |
|
|
Аяғы ҮІІІ Қорытынды |
Бүгінгі сабақты «Білім гүлі» әдісімен қорытындылау
|
Бүгінігі сабақ туралы сұрақтарға жауап береді
|
|
|
ІХ Үйге тап.беру |
Үйде өз қолыңмен кішкентай гүл немесе гүл шоғының эскизін сал. |
|
|
шағым қалдыра аласыз






















