|
Бөлім: |
Тіл және сөйлеу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Казакбаева П.к |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
30. 01.2023 ж |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 1 «Б» |
Қатысушылар саны: 33 |
Қатыспағандар саны:0 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
19 – сабақ. Жуан және жіңішке жұп дауыстылар (Ана тілі. Оқулық 28 – 29 бет, «Атамұра» баспасы, 2021 ж.) |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.4.1.1.айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және есту, есте сақтау арқылы жазу; 1.4.3.1.сөйлемді бас әріптен бастап жазып, соңына тиісті тыныс белгіні қою. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі\уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі 1.Оқушылармен амандасу 2.Оқушыларды түгендейді 3.Көңіл - күйіміз қалай? 4.Ендеше сабағымызды бастайық? |
1.Оқушылар мұғаліммен амандасады 2.Кезекші оқушыларды түгендейді 3.Керемет! Тамаша! Ғажап! Алақай! 4.Оқушылар сабаққа зейінін салады |
Керемет! |
ұйымдастыру |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұжым ережесі Алдағы білім 5 минут |
Ұжымдық жұмыс ережесі
Белсенділік танытып, жақсы баға аламыз!
18 -сабақ. Жуан және жіңішке жұп дауыстылар 3 жаттығу Ұн Үн Қапта ұн Құста үн Ескен Елубай
Ұстаз сабақты қорытындылайды |
Ұжымдық жұмыс ережесін сақтайды
Жатқа жазады Ұн Үн Қапта ұн Құста үн Ескен Елубай |
Белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» Жарайсың! Жақсы! Талпын |
ұжым
29 -бет |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы Ұжымдық жұмыс 10 минут Қызығушылығын ояту |
19 – сабақ. Диктант Сабақтың мақсаты:
Ереже Сөздегі дауысты дыбыстар жуан болса, сөз жуан айтылады: айна, жылқы, сауысқа Ереже Сөздегі дауысты дыбыстар жіңішке болса, сөз жіңішке айтылады: үй, көгершін, өнер |
Күн ретін айтады Оқушылар жаңа білімнің тақырыбы мен мақсатын меңгереді
Дыбыстар екіге бөлінеді - дауысты және дауыссыз дыбыстар. Дауысты дыбыс екіге бөлінеді жауан жіңішке Жуан: а, о, ы, ұ Жіңішке: ә, е, ө, ү, і
|
Белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» Жарайсың! Жақсы! Талпын! |
Оқулық 29 – бет
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Т 10 минут Ұжымдық жұмыс Ұ 10 минут |
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс Тыңдалым; Айтылым; «Миға шабуыл» Сұрақтар:
Жазылымға дайындық:
2-тапсырма Ұжымдық жұмыс Тыңдалым; Айтылым; Жазылым; «Көркем жаз» әдісі Жазылым кезеңі. Мұғалім мәтінді бір орында тұрып оқиды. Мәтінді дауыстап, асықпай оқып шығады. Сосын оқушылардан мәтінде кездескен мағынасы түсініксіз сөздер жайлы сұрайды. Оқушы жауаптарынан соң, сөздік жұмысы жүргізіледі. Жазылуы қиын сөз болған жағдайда тақтаға жазып қоюға болады. Мұғалім сөйлемді толық оқып береді. Содан кейін сөйлемнің алғашқы сөзінен бастап сөзді бір рет қана оқиды (бір сөзді екі немесе бірнеше рет қайталауға болмайды). Сөйлем аяқталған соң, балалардың жазып үлгерген, үлгермегенін тексеру үшін сөйлемді бір рет қайта оқиды. Тыныс белгісі қойылатынын хабарламайды. Сөйлем ұғымының ережесі оқушыларға таныс болғандықтан, мұғалімнің дауыс ырғағынан байқап, тыныс белгісін өздері қойып отырулары қажет. Егер кейбір тыныс белгілері өтілмеген ережеге сәйкес келсе, мұғалім ескертіп айтады. Мәтін аяқталғаннан кейін, басынан бастап толық бір рет оқып шығады. Мұнда оқушылар өздерінің жазған жұмыстарын тексеруге мүмкіндік алады.
Дескриптор: сөйлемді бас әріптен бастап жазады; тиісті тыныс белгісін қойып жазады |
ЕБҚ.Қарқыны жоғары оқушылар.
«Қыс» суретіне назар аударып, қыс келбеті суреттелген бейнекөріністі тамашалайды.
Диктант «Қаңтар»
Қаңтар айы келді. Жер бетін ақ қар басты. Айнала ақ көрпе жамылды. Аяз бет қариды. Далада жүрсең, кірпігіңе қырау тұрады. (20 сөз)
Түсіндірілетін сөздер: қырау, қариды.
|
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Казакбаева Перхан КошкарбаевнаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Жуан және жіңішке жұп дауыстылар
Тақырып бойынша 11 материал табылды
Жуан және жіңішке жұп дауыстыларМатериал туралы қысқаша түсінік
Бастауыш сынып мұғалімдеріне қажетті материал
Материалдың қысқаша нұсқасы
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||



жымдық жұмыс












