|
Мектеп:Арықбалық орта мектебі |
||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Саликова Ж.К. |
|||||||||||||||||||
|
СЫНЫП:3 |
Қатысқандар саны:12 |
Қатыспағандар саны: 1 |
||||||||||||||||||
|
Сабаққа негізделген оқу мақсаты(мақсаттары) |
Тыңдалым: Сөздердің лексикалық мағынасын түсіну. Оқылым: Сұрақ- жауап құрастыру. Жазылым: Тыңдаған, оқыған мәтіннің мазмұнын жазу. |
|||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: |
|||||||||||||||||||
|
|
|
|||||||||||||||||||
|
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
|||||||||||||||||||
|
|
|
|||||||||||||||||||
|
|
Кейбір оқушылар: |
|||||||||||||||||||
|
|
|
|||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
|
|||||||||||||||||||
|
Негізгі сөздер мен тіркестер:уақыт, ай, ұзақ, апта, жаз, қыс, көктем, күз. |
||||||||||||||||||||
|
|
||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы оқу |
Өзінің тазалық заттары туралы айта біледі. Тазалық заттары қалай аталады деген сұраққа жауап бере отырып, тәуелдік жалғауды дұрыс қолданады. Тазалық, таңертең, түсте, кешке, күндіз. |
|||||||||||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) |
Ресурстар |
||||||||||||||||||
|
Басталуы (7 мин) 1 мин 2 мин 3 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру: «жүректен жүрекке» тренинг Топқа бөлу әдісі: қызыл, жасыл алма тарату арқылы
Үй жұмысын тексеру: «Карусель» Сабақтың тақырыбын анықтау: «Табиғи» әдісі. |
Интербелсенді тақта, қима қағаздар, суреттер |
||||||||||||||||||
|
Ортасы 31 мин |
1-тапсырма. Суретке қара. Оқы.
2-тапсырма. Кесте бойынша сөйле. Жұптық жұмыс. Жетістік критерийлері: 1.Кесте бойынша сөз тіркестерін қолданып сөйлем құрайды. 2.Берілген сандарды сөзбен айтады. 3.Бір- біріне сұрақ қояды. Қалыптастырушы бағалау. Жұптар бір-біріне «смайликтер» беру арқылы бағалайды. 3-тапсырма.Апта күндерін қайтала, оқы. Жұптық жұмыс. 1.Апта күндерін атап шығу 1.Бір аптада неше күн бар? 2.Реттік апта күндерін атау? 3.Саған қай күн ұнайды? 4.Сен сол күні не істейін? 5. Сен аптаның қай күні тудың? Қалыптастырушы бағалау. «Жұлдызша беру». 5-тапсырма. Оқы. Толықтырып айт, және жаз. Топтық жұмыс. 4 топқа бөліп, әр топқа жыл мезгілдерінің атауын беру.
Қалыптастырушы бағалау. «Блум ағашы» бойынша бағалау
|
|
||||||||||||||||||
|
Аяқталуы 7 мин 4 мин 3 мин |
«Ойлан, жұптас, пікірлес»
Үй тапсырмасы: Апта, ай аттарын жаттап келу. 6 тапсырма. |
|
||||||||||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
||||||||||||||||||||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс |
|
Көбірек қолдану: Сұрақ- жауап, табиғи әдіс бойынша тапсырманы орындау. Біршама қолдану:Сабақтың мақсатын анықтау үшін суреттер көрсету. Болмашы қолдану:Сабаққа байланысты жаңа сөздерді қолдану. |
1 тапсырма Критериалды бағалау арқылы бағаланады. Жұптар бір-бірін бағалайды. 2 тапсырма Оқушылар белсенді қатысқан оқушыларға смайликтер береді. Жұптық жұмыс. 3 тапсырма Жетістік критерийлері арқылы бағаланады. Бір- біріне жұлдызша береді. |
Пән аралық байланыс: *орыс тілі –ай аттарының орысша атауларын атайды. *Ән-күй – көктем мезгіліне ән айту. *Өзін-өзі тану- табиғатты сүйе білейік тақырыбы бойынша видео ролик көру. *Дүние тану- әр жыл мезгілінің ерекшелігін, айырмашылықтарын атау. *АКТ мен байланыс – тыңдалым, сергіту сәті, осы сабақ барысында оқушылар тақырыпқа қатысты көрнекі құралдарды пайдаланып, интнрбнлсенді тақтаны қолданады. |
|
Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
|
|
|
|
|
|
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды(оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды(оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Жыл мезгілі"
"Жыл мезгілі"
|
Мектеп:Арықбалық орта мектебі |
||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Саликова Ж.К. |
|||||||||||||||||||
|
СЫНЫП:3 |
Қатысқандар саны:12 |
Қатыспағандар саны: 1 |
||||||||||||||||||
|
Сабаққа негізделген оқу мақсаты(мақсаттары) |
Тыңдалым: Сөздердің лексикалық мағынасын түсіну. Оқылым: Сұрақ- жауап құрастыру. Жазылым: Тыңдаған, оқыған мәтіннің мазмұнын жазу. |
|||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: |
|||||||||||||||||||
|
|
|
|||||||||||||||||||
|
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
|||||||||||||||||||
|
|
|
|||||||||||||||||||
|
|
Кейбір оқушылар: |
|||||||||||||||||||
|
|
|
|||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
|
|||||||||||||||||||
|
Негізгі сөздер мен тіркестер:уақыт, ай, ұзақ, апта, жаз, қыс, көктем, күз. |
||||||||||||||||||||
|
|
||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы оқу |
Өзінің тазалық заттары туралы айта біледі. Тазалық заттары қалай аталады деген сұраққа жауап бере отырып, тәуелдік жалғауды дұрыс қолданады. Тазалық, таңертең, түсте, кешке, күндіз. |
|||||||||||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) |
Ресурстар |
||||||||||||||||||
|
Басталуы (7 мин) 1 мин 2 мин 3 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру: «жүректен жүрекке» тренинг Топқа бөлу әдісі: қызыл, жасыл алма тарату арқылы
Үй жұмысын тексеру: «Карусель» Сабақтың тақырыбын анықтау: «Табиғи» әдісі. |
Интербелсенді тақта, қима қағаздар, суреттер |
||||||||||||||||||
|
Ортасы 31 мин |
1-тапсырма. Суретке қара. Оқы.
2-тапсырма. Кесте бойынша сөйле. Жұптық жұмыс. Жетістік критерийлері: 1.Кесте бойынша сөз тіркестерін қолданып сөйлем құрайды. 2.Берілген сандарды сөзбен айтады. 3.Бір- біріне сұрақ қояды. Қалыптастырушы бағалау. Жұптар бір-біріне «смайликтер» беру арқылы бағалайды. 3-тапсырма.Апта күндерін қайтала, оқы. Жұптық жұмыс. 1.Апта күндерін атап шығу 1.Бір аптада неше күн бар? 2.Реттік апта күндерін атау? 3.Саған қай күн ұнайды? 4.Сен сол күні не істейін? 5. Сен аптаның қай күні тудың? Қалыптастырушы бағалау. «Жұлдызша беру». 5-тапсырма. Оқы. Толықтырып айт, және жаз. Топтық жұмыс. 4 топқа бөліп, әр топқа жыл мезгілдерінің атауын беру.
Қалыптастырушы бағалау. «Блум ағашы» бойынша бағалау
|
|
||||||||||||||||||
|
Аяқталуы 7 мин 4 мин 3 мин |
«Ойлан, жұптас, пікірлес»
Үй тапсырмасы: Апта, ай аттарын жаттап келу. 6 тапсырма. |
|
||||||||||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
||||||||||||||||||||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс |
|
Көбірек қолдану: Сұрақ- жауап, табиғи әдіс бойынша тапсырманы орындау. Біршама қолдану:Сабақтың мақсатын анықтау үшін суреттер көрсету. Болмашы қолдану:Сабаққа байланысты жаңа сөздерді қолдану. |
1 тапсырма Критериалды бағалау арқылы бағаланады. Жұптар бір-бірін бағалайды. 2 тапсырма Оқушылар белсенді қатысқан оқушыларға смайликтер береді. Жұптық жұмыс. 3 тапсырма Жетістік критерийлері арқылы бағаланады. Бір- біріне жұлдызша береді. |
Пән аралық байланыс: *орыс тілі –ай аттарының орысша атауларын атайды. *Ән-күй – көктем мезгіліне ән айту. *Өзін-өзі тану- табиғатты сүйе білейік тақырыбы бойынша видео ролик көру. *Дүние тану- әр жыл мезгілінің ерекшелігін, айырмашылықтарын атау. *АКТ мен байланыс – тыңдалым, сергіту сәті, осы сабақ барысында оқушылар тақырыпқа қатысты көрнекі құралдарды пайдаланып, интнрбнлсенді тақтаны қолданады. |
|
Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
|
|
|
|
|
|
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды(оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды(оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
||
шағым қалдыра аласыз














