Пән:Күні:Сынып:Мұғалім: | Әдебиеттік оқу №3 23.01.2019ж2 «А»Абенова М. |
Сабақтың такырыбы: | Жуынамын күнбе –күн. Корней Чуковский. Кірқоймас |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары | 2.1.2.1* шығарманың мазмұнын дайын жоспар бойынша немесе өз сөзімен мазмұндау, үзіндісін мазмұндау, сахналау2.1.3.1 шығарманың тақырыбы мен үзіндісіне (бастапқы бөліміне) сүйеніп, оқиғаның соңын болжау2.2.4.1 мақал-мәтел, жұмбақ, ертегі, тұрмыссалт жырлары, әңгіме, өлеңнің жанрлық ерекшеліктерін анықтау2.2.3.1 мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойын анықтау |
Сабақ мақсаттары
| Барлығы: шығарманың мазмұнын сахналай аладыКөбі: шығарманың мазмұны бойынша сұрақтарға жауап бере аладыКейбірі: шығарманың тақырыбы мен үзіндісіне (бастапқы бөліміне) сүйеніп, оқиғаның соңын болжай алады |
Бағалау критерийлері | шығарманың мазмұнын сахналай аладышығарманың мазмұны бойынша сұрақтарға жауап бере аладышығарманың тақырыбы мен үзіндісіне (бастапқы бөліміне) сүйеніп, оқиғаның соңын болжай алады |
Тілдік мақсаттар | Тілдік дағдылар:оқылым, тыңдалым, айтылым |
| Терминалогия: |
| Сөз тіркестер: |
Ойлау дағдыларының деңгейі | Білу.түсіну,қолдану |
Құндылықтарды дарыту | Жұптық жұмыста-өзара сыйластық, ынтымақтастық, бір-бірін құрметтеу,адамгершілік, бағалауда –шыншылдық, жарқындылық. Бір-бірімен қарым қатынасқа түсе отырып, басқалардың пікірлерін тыңдауға,өз ойын басқалардың пікірлерін тыңдауға, өз пікірін ашық айтуға дағдыланады. |
Пәнаралық байланыс | дене шынықтыру |
АКТ қолдану дағдылары | Аудиожазба , таныстырылым |
|
Сабақтың жоспарлаған кезеңдері | Сабақ барысы | Бағалау түрлері |
Сабақтың басы. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру5минут | Бағалау парақшасымен таныстыруТоптарға бөлу.Психологиялық ахуал қалыптастыру: «Аялы алақан»Мақсаты: жылылық, сенімділік деңгейін, еркіндікті дамыту.Нұсқаулық: қатысушылар шеңбер болып отырады. «Бүгінгі сабақтан не алғыңыз, не көргіңіз келеді?» — сұрағын оқушыларға қойып, сұрақтарға жауап алу.
Топқа бөлу 2 минут
Үй тапсырмасын сурау«Қар атыспақ»Дескриптор: парақшадағы сұрақтарға жауап береді | Оқушылар қорапшадан өздеріне ұнайтын түске сай маркерлер алады.«Аялы алақан»
Ойын ойнату
|
Сабақтың ортасы27 минут
| Білу және түсіну1.Жұмбақты шеш. Дескриптор:Жұмбақты шешеді2.Өлеңді түсініп оқы.Дескриптор:Өлеңді түсініп оқидыІштей оқидыТүсінгендерін айтадыШығармашылық жұмысӨлеңдіт екі бөлікке бөліп, аражігін ашып көрсет және сұраққа жауап бер. Заттардың баладан қашуы. Неліктен?Заттардың қайта оралуы. Неліктен? | Ой қозғау
Кері байланыс жасату
Оқулықпен жұмыс
|
Ортасы 10 минут
| Өлеңдегі негізгі ойды білдіретін жолдарды тауып оқы.Қолдану. Дәптермен жұмысӨз гигиенасын сақтау үшін адам не істеу керек?Төмендегі заттардың әр адамның жеке гигиенасында алатын орны мен пайдасы туралы әңгімелеңдер.Дескриптор:топта жұмыс жасайды,өз ойларын жеткізеді
| Оқулық,қабырғаға ілінген ватмандар, түрлі-түсті маркерлер
Ой толғаныс |
Сергіту сәті2 минут | Сергіту сәті «Қыдырып қайтайық» |
|
Кері байланыс
| «Тілек ағашы» Кері бйланысПостер құрастыру
| Кері байланыс парағы. «Жетістік» баспалдағы. |
Үйге тапсырма: 11беттегі өлеңді жатқа айту, мәтінді түсініп оқу |
|
Дифференциация-қолдау көрсету. Деңгейлік тапсырма беру
| Бағалау – «Гүл күлтешесі» | Пәнаралық байланыс: дүниетану- жан-жануарлар туралы әңгімелейді
|
|
|
|
Рефлексия
|