Пән:Алгебра Тексерілді:____________
|
Бөлім: 9.3А Тригонометрия формулалары |
Мектеп: “ ”КММ |
||||
|
Педагогтың тегі, аты, әкесінің аты |
|
||||
|
Күні: |
.01.2024ж |
||||
|
Сынып: 9 |
Қатысқандар: Қатыспағандар: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тригонометрия формулалары. Келтіру формулалары |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
9.2.4.4 келтіру формулаларын қорытып шығару және қолдану; |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Келтіру формулаларын қорытып шығарады және есептер шығаруда қолданады |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 5 минут |
Ұйымдастыру: Оқушылармен сәлемдесу, сынып оқушыларын түгендеу. Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: - Келтіру формулаларын қорытып шығару -Келтіру формулаларын есептер шығаруда қолдану Үй тапсырмасын тексеру. «Өзара бағалау» әдісі. "Миға шабуыл" әдісі «Төмендегі бұрыштар нешінші ширекке тиісті?» а) 1940, 1200, 3720, 2780. б)
|
Сәлемдеседі, сабаққа дайындалады. Үй тапсырмасын тексереді тақтада дұрыс жауапты анықтау. «-», «+» Оқушылар тапсырмаларды ауызша орындайды |
Үй жұмысы 1 балл Дескриптор: -бұрыштардың қайсы ширекте орналасқанын біледі 1 балл |
Тақта,бор |
|
|
Сабақтың ортасы 35 минут |
Бірлік шеңбер арқылы осы формулаларды оқушылардың қорытып шығаруына мүмкіндік беріледі
.Р(1,0)
нүктесін
1. Егер түрлендірілетін тригонометриялық функциялардың аргументтерінде π + t, π – t, 2π + t, 2π – t қосындылары болса, онда тригонометриялық функциялардың атаулары сақталады.
2. Егер түрлендірілетін
тригонометриялық функциялардың
аргументтерінде
1.Оқулықтан №4.61, №4.62 есептер (Жұптық жұмыс)
2. Жеке жұмыс: Кім жылдам?» әдісі 1-нұсқа 1)Ықшамдаңдар:cos(π+α); 2)Есептеңдер: sin 120̊. 2-нұсқа 1)Ықшамдаңдар:sin(π|2+α); 6-нұсқа 1)Ықшамдаңдар: sin(3π|2+α); |
Қосымша ақпарат көздерін пайдалана отырып түсінеді Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады
Берілген тапсырма бойынша өз ойларын ортаға салып, пікірлерін білдіріп, жұптық талдау жасайды. Талқылау нәтижесінде өзара бір келісімге келіп есепті орындайды.
Әр оқушы тапсырманы жеке орындайды |
Дескриптор: -сәйкес ширектегі тригонометриялық функциялардың таңбасын біледі 1балл -тригонометриялық функцияның аргументін қосынды түрінде жазады 1 балл -тригонометриялық функцияның аргументінде қандай қосындылар болғанда тригонометриялық функциялардың атауы сақталатынын немесе өзгеретінін біледі 1балл -дұрыс жауабын жазады 1 балл
Дескриптор: -сәйкес ширектегі тригонометриялық функциялардың таңбасын біледі 1балл -тригонометриялық функцияның аргументін қосынды түрінде жазады 1 балл -тригонометриялық функцияның аргументінде қандай қосындылар болғанда тригонометриялық функциялардың атауы сақталатынын немесе өзгеретінін біледі 1балл -дұрыс жауабын жазады 1 балл |
Тақта,бор Жалпы білім беретін мектептің 9–сыныбына арналған оқулық Таратпа қағаз |
|
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Рефлексия
«Таңдау» әдісі.
Үйге тапсырма. |
Оқушылар кері байланыс береді. Үй тапсырмасын жазып алады |
Тақырыпты меңгергенін анықтау. 10 баллдық жүйемен бағаланады. - Кейбір оқушыларға мұғалім тарапынан кері байланыс беріледі. |
|
|

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Келтіру формулалары. 9-сынып алгебра
Келтіру формулалары. 9-сынып алгебра
Пән:Алгебра Тексерілді:____________
|
Бөлім: 9.3А Тригонометрия формулалары |
Мектеп: “ ”КММ |
||||
|
Педагогтың тегі, аты, әкесінің аты |
|
||||
|
Күні: |
.01.2024ж |
||||
|
Сынып: 9 |
Қатысқандар: Қатыспағандар: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тригонометрия формулалары. Келтіру формулалары |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
9.2.4.4 келтіру формулаларын қорытып шығару және қолдану; |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Келтіру формулаларын қорытып шығарады және есептер шығаруда қолданады |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 5 минут |
Ұйымдастыру: Оқушылармен сәлемдесу, сынып оқушыларын түгендеу. Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: - Келтіру формулаларын қорытып шығару -Келтіру формулаларын есептер шығаруда қолдану Үй тапсырмасын тексеру. «Өзара бағалау» әдісі. "Миға шабуыл" әдісі «Төмендегі бұрыштар нешінші ширекке тиісті?» а) 1940, 1200, 3720, 2780. б)
|
Сәлемдеседі, сабаққа дайындалады. Үй тапсырмасын тексереді тақтада дұрыс жауапты анықтау. «-», «+» Оқушылар тапсырмаларды ауызша орындайды |
Үй жұмысы 1 балл Дескриптор: -бұрыштардың қайсы ширекте орналасқанын біледі 1 балл |
Тақта,бор |
|
|
Сабақтың ортасы 35 минут |
Бірлік шеңбер арқылы осы формулаларды оқушылардың қорытып шығаруына мүмкіндік беріледі
.Р(1,0)
нүктесін
1. Егер түрлендірілетін тригонометриялық функциялардың аргументтерінде π + t, π – t, 2π + t, 2π – t қосындылары болса, онда тригонометриялық функциялардың атаулары сақталады.
2. Егер түрлендірілетін
тригонометриялық функциялардың
аргументтерінде
1.Оқулықтан №4.61, №4.62 есептер (Жұптық жұмыс)
2. Жеке жұмыс: Кім жылдам?» әдісі 1-нұсқа 1)Ықшамдаңдар:cos(π+α); 2)Есептеңдер: sin 120̊. 2-нұсқа 1)Ықшамдаңдар:sin(π|2+α); 6-нұсқа 1)Ықшамдаңдар: sin(3π|2+α); |
Қосымша ақпарат көздерін пайдалана отырып түсінеді Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады
Берілген тапсырма бойынша өз ойларын ортаға салып, пікірлерін білдіріп, жұптық талдау жасайды. Талқылау нәтижесінде өзара бір келісімге келіп есепті орындайды.
Әр оқушы тапсырманы жеке орындайды |
Дескриптор: -сәйкес ширектегі тригонометриялық функциялардың таңбасын біледі 1балл -тригонометриялық функцияның аргументін қосынды түрінде жазады 1 балл -тригонометриялық функцияның аргументінде қандай қосындылар болғанда тригонометриялық функциялардың атауы сақталатынын немесе өзгеретінін біледі 1балл -дұрыс жауабын жазады 1 балл
Дескриптор: -сәйкес ширектегі тригонометриялық функциялардың таңбасын біледі 1балл -тригонометриялық функцияның аргументін қосынды түрінде жазады 1 балл -тригонометриялық функцияның аргументінде қандай қосындылар болғанда тригонометриялық функциялардың атауы сақталатынын немесе өзгеретінін біледі 1балл -дұрыс жауабын жазады 1 балл |
Тақта,бор Жалпы білім беретін мектептің 9–сыныбына арналған оқулық Таратпа қағаз |
|
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Рефлексия
«Таңдау» әдісі.
Үйге тапсырма. |
Оқушылар кері байланыс береді. Үй тапсырмасын жазып алады |
Тақырыпты меңгергенін анықтау. 10 баллдық жүйемен бағаланады. - Кейбір оқушыларға мұғалім тарапынан кері байланыс беріледі. |
|
|

шағым қалдыра аласыз
,
,
.














