Материалдар / Келтіру формуласы
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Келтіру формуласы

Материал туралы қысқаша түсінік
Келтіру формуласын пайдаланып есептер шығарады
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
24 Ақпан 2018
429
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

21/02/2018Алгебра 9-сынып Рашаева Мейрамкуль Жайкожаевна
Тақырыбы Келтіру формулаларына есептер шығару
МақсатыКелтіру формулаларын есеп шығару барысында өздігінен қолдана алуына машықтандыру
Жалпы мақсатКелтіру формуласының кестесінің құрылымын түсіну, практикада қолдана білу. Тілін, сөздік қорларын дамыту арқылы сабаққа деген қызығушылығын арттыру
Күтілетін нәтижеКелтіру формуласын қолдана біледі , тиянақтылыққа, ұқыптылыққа үйренеді
7 модульдің қолданылуыАКТ”, “Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер”, “Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау”, “Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету”, “Оқытуды басқару және көшбасшылық”.

Қолданылатын әдіс-тәсілдер «Мимика» әдісі, Сурет сөйлейді,Постер қорғау, деңгейлік тапсырмалар, сәйкестендіру, ҰБТ парақшасынан, желкенді қайық стратегиясы

Қолданылатын ресурстарФлипчарт, маркерлер, портреттер, тақта, стикерлер, үлестірмелер, кестелер
Ұйымдастыру кезеңі















Тренинг
Үлестірмеге ширектегі таңбалар жазылған, сол таңбалар арқылы «синус», «косинус», «тангенс» топтарына бөлінеді.

Топ басшыларын сайлайды, топ басшылары топ мүшелеріне және сыныптастарына жақсы көңіл – күй сыйлап, сыныптың ынтымақтастық атмосферасын қалыптастырады. Бүгінгі сабақтың критерийлерімен танысады.

Оқушылар өз топтарымен ақылдасып, топ басшысын сайлайды, топ ережесімен танысады.
  • Бір бірін тыңдау;
  • Тапсырманы жылдам, әрі сапалы орындау;
  • Белсенділік таныту.
  • Сабақ кезеңдеріТапсырмаМұғалімнің іс-әрекетіОқушылардың іс-әрекеті
    Білу

    Қызығушылықтарын ояту
    Үй жұмысын тексеру, «Мимика» әдісі бойынша өткенсабақты қайталау





















    Үйге берілген тапсырманы слайдтан көрсетеді. «Мимика» әдісі бойынша мұғалім берілген сүйір бұрыштар үшін тригонометриялық функциялардың таңбаларын ажыратуға тапсырмалар береді, егер функция оң болса қолын екі рет шапалақтау керек, функция теріс болса аяқтарын екі рет тарсылдату керек.Мысалы

    Оқушы үй жұмысын «Көрші» стратегиясымен тексеріп бағалайды.


    Түсіну


    Сурет сөйлейді





















    «өзгереді»Оқушылардың мұндағы мақсаты берілген тақырыпқа қатысты не біліп не үйренгендерін, суреттердегі тақырып туралы әсерлерін топ болып талдай отырып ортаға жеткізу, әңгіме құрастыру
    ҚолдануПостер жасау Алдыңғы алған білімдерін және тригонометриялық функциялардың қасиеттерін қолдана отырып, кестені өз беттерінше толтырады. Дұрыстығын слайд арқылы тексереді.

    Талдау«Деңгейлік тапсырма беру»







































    «Сәйкестендіру»
    А деңгейі
  • В деңгейі

    C деңгейі













    Берілген тапсырманы уақытылы орындау, сұрақтарға нақты жауап беру. Кітаптағы тапсырмаларды топпен біргіп жұмыс істейді, талқылайды, зерттейді.
    Жинақтау «ҰБТ» парақшасынанҰБТ-да келетін кейбір есептерді тиімді әдіспен шешу жолдары1)tg15°tg30°tg45°tg60°tg75°=2)ctg1° ctg2° ctg3° ….ctg88° ctg 89°=3)

    Өз ойларынан кейіпкерге хат жазады, қысқаша оқып шығавды тақырыпты жинақтайды
    Бағалау

    Критерийлері бойынша әр оқушы бағаланадыКритерийлер бойынша бағалау парақшасын толтырады.
    Рефлексия «Желкенді қайық» стратегиясы«Желкенді қайық» стратегиясы бойынша, бүгінгі сабақта алған әсерін екі сөйлеммен жазып, бағалау желкеніне қыстыру тапсырылады.Әр оқушы оқу мен оқытуды бағалауға үйренеді.
    Оқу ісінің меңгерушісі:
    Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
    Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
    Ресми байқаулар тізімі
    Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!