Қысқамерзімді жоспар
№11-сабақ
Сабақтың тақырыбы: Кеңістіктегі түзудің теңдеуі
|
Бөлім: |
Кеңістіктегі тікбұрышты координаталар жүйесі және векторлар |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: 10 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Кеңістіктегі түзудің теңдеуі |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
10.4.20 - түзудің
канондық теңдеуін құрастыру; |
|
Сабақтың мақсаты: |
1Білім алушылар түзудің канондық теңдеуін меңгереді. 2Білім алушылар түзу теңдеуінің канондық түрінен параметрлік түріне көше алады. 3Білім алушылар берілген екі нүкте арқылы өтетін түзудің теңдеуін құрады. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. 5мин. |
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушылармен амандасу, 1.Мұғалім оқушыларды түгендейді. 2.Амандасады және тілектерін білдіреді. |
1.Оқушылар мұғалім- мен амандасады. 2. Сабаққа дайындалады. Мақсаты: Оқушылар бір-біріне тілек білдіреді, тыңдау дағдыларын дамытуға бағытталады, сондай-ақ барлық оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігі артады. |
Оқушылардың белсенділігі үшін «Жарайсың!», «Керемет!» деген сақтау сөздерімен бағалайды. . |
Оқулық, жұмыс дәптері Кітап, дәптер, қалам ДК экраны |
|
|
Сабақтың басы 10 мин Мағынаны тану |
Жаңа тақырыпты түсіндіру
|
Оқушылар слайдтан тақырыпты түсінеді; сұрақтар болса мұғалімге жолайды Мысалдар мен анықтамаларды жазып алады
|
Оқушылардың белсенділігі үшін «Жарайсың!», «Керемет!» деген сақтау сөздерімен бағалайды. |
Оқулық, жұмыс дәптері Кітап, дәптер, қалам слайд |
|
|
Сабақтың ортасы 25мин Бекіту тапсырмаларын орындау |
1- тапсырманы орындатады, бақылайды, мысал, үлгі көрсетеді. |
1-тапсырма Жазықтықтың нормаль векторының координаталарын табады. а)5х-у-1=0; ә)3х+18z-6=0; б)15х+у-8z+14=0. |
Дескриптор: 1. Жазықтықтың нормаль векторының координаталарын табады. 2. Жауабын анықтайды. Жалпы- 5 балл. |
ДК экраны 10-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. Слайд. |
|
|
|
тапсырманы орындатады, бақылайды, мысал, үлгі көрсетеді. М1 (x1,y1,z1) және М2 (x2,y2,z2) нүктелері берілген. Онда М1М2 түзуінің теңдеуін жаз
Онда бұл түзудің теңдеуі былай жазылады
|
№ 3.114 А және В нүктелері арқылы өтетін түзудің қарапайым Теңдеуін жаз
|
Дескриптор: 1.Есептің мазмұнын түсінеді; 2.Жауабын табады. Жалпы-3 балл. |
ДК экраны 10-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. Слайд. |
|
|
|
Түзуіне параллель өтетін түзудің теңдеуін жазыңыз |
№3.115 А нүктесі
арқылы өтетін және
|
Дескриптор: 1.Есептің мазмұнын түсінеді; 2.Жауабын табады. Жалпы-3 балл |
ДК экраны 10-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. Слайд. |
|
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 5мин. |
«Білім поштасы» әдісі. Мұғалім сабақты оқушылардың пікірін анықтайды. Жинақталған деректердің құнды болуын қадағалайды. Саралау: Бұл кезеңде саралаудың «Қорытынды» тәсілі көрінеді. Үйге тапсырма: № есеп. |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай, өз түсінгенін, пікірін, өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. Хат толтырып, білім поштасына салады
|
оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша және сабақ кезеңдерінде жинаған баллдарының жалпы есебі ескеріліп 1-10 баллдық шкаламен бағаланады. |
ДК экраны 10сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. Слайд. Білім поштасы |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Кеңістіктегі түзудің теңдеуі
Кеңістіктегі түзудің теңдеуі
Қысқамерзімді жоспар
№11-сабақ
Сабақтың тақырыбы: Кеңістіктегі түзудің теңдеуі
|
Бөлім: |
Кеңістіктегі тікбұрышты координаталар жүйесі және векторлар |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: 10 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Кеңістіктегі түзудің теңдеуі |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
10.4.20 - түзудің
канондық теңдеуін құрастыру; |
|
Сабақтың мақсаты: |
1Білім алушылар түзудің канондық теңдеуін меңгереді. 2Білім алушылар түзу теңдеуінің канондық түрінен параметрлік түріне көше алады. 3Білім алушылар берілген екі нүкте арқылы өтетін түзудің теңдеуін құрады. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. 5мин. |
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушылармен амандасу, 1.Мұғалім оқушыларды түгендейді. 2.Амандасады және тілектерін білдіреді. |
1.Оқушылар мұғалім- мен амандасады. 2. Сабаққа дайындалады. Мақсаты: Оқушылар бір-біріне тілек білдіреді, тыңдау дағдыларын дамытуға бағытталады, сондай-ақ барлық оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігі артады. |
Оқушылардың белсенділігі үшін «Жарайсың!», «Керемет!» деген сақтау сөздерімен бағалайды. . |
Оқулық, жұмыс дәптері Кітап, дәптер, қалам ДК экраны |
|
|
Сабақтың басы 10 мин Мағынаны тану |
Жаңа тақырыпты түсіндіру
|
Оқушылар слайдтан тақырыпты түсінеді; сұрақтар болса мұғалімге жолайды Мысалдар мен анықтамаларды жазып алады
|
Оқушылардың белсенділігі үшін «Жарайсың!», «Керемет!» деген сақтау сөздерімен бағалайды. |
Оқулық, жұмыс дәптері Кітап, дәптер, қалам слайд |
|
|
Сабақтың ортасы 25мин Бекіту тапсырмаларын орындау |
1- тапсырманы орындатады, бақылайды, мысал, үлгі көрсетеді. |
1-тапсырма Жазықтықтың нормаль векторының координаталарын табады. а)5х-у-1=0; ә)3х+18z-6=0; б)15х+у-8z+14=0. |
Дескриптор: 1. Жазықтықтың нормаль векторының координаталарын табады. 2. Жауабын анықтайды. Жалпы- 5 балл. |
ДК экраны 10-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. Слайд. |
|
|
|
тапсырманы орындатады, бақылайды, мысал, үлгі көрсетеді. М1 (x1,y1,z1) және М2 (x2,y2,z2) нүктелері берілген. Онда М1М2 түзуінің теңдеуін жаз
Онда бұл түзудің теңдеуі былай жазылады
|
№ 3.114 А және В нүктелері арқылы өтетін түзудің қарапайым Теңдеуін жаз
|
Дескриптор: 1.Есептің мазмұнын түсінеді; 2.Жауабын табады. Жалпы-3 балл. |
ДК экраны 10-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. Слайд. |
|
|
|
Түзуіне параллель өтетін түзудің теңдеуін жазыңыз |
№3.115 А нүктесі
арқылы өтетін және
|
Дескриптор: 1.Есептің мазмұнын түсінеді; 2.Жауабын табады. Жалпы-3 балл |
ДК экраны 10-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. Слайд. |
|
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 5мин. |
«Білім поштасы» әдісі. Мұғалім сабақты оқушылардың пікірін анықтайды. Жинақталған деректердің құнды болуын қадағалайды. Саралау: Бұл кезеңде саралаудың «Қорытынды» тәсілі көрінеді. Үйге тапсырма: № есеп. |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай, өз түсінгенін, пікірін, өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. Хат толтырып, білім поштасына салады
|
оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша және сабақ кезеңдерінде жинаған баллдарының жалпы есебі ескеріліп 1-10 баллдық шкаламен бағаланады. |
ДК экраны 10сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. Слайд. Білім поштасы |
|
шағым қалдыра аласыз


















