Қысқа мерзімді жоспар
|
Ұзақ мерзімді жоспардың атауы: таза, мінсіз асыл сөз Сабақ: Әдебиет |
Мектеп: № 8 Өтеген батыр атындағы орта мектебі |
|
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Касенова А |
|
|
Сынып: 5 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Керқұла атты Кендебай» ертегісі |
|
|
Оқу мақсаты: |
Т/Ж2. Әдеби шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтау |
|
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады: Әдеби шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтайды. Оқушылардың көпшілігі орындай алады: шығарма идеясын өз көзқарасы негізінде жеткізеді. Кейбір оқушылар орындай алады: Шығарманың идеясын шынайы өмірмен байланыстырады. |
|
|
Ойлау дағдыларының деңгейлері |
Білу, қолдану және бағалау |
|
|
Бағалау критерийі: |
1.Әдеби шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтай алады. 2.Шығарма идеясын өз көзқарасы негізінде тұжырымдайды. |
|
|
Тілдік мақсаттар: |
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:тақырып, идея |
|
|
Құндылықтарға баулу: |
3. Зайырлы қоғам және жоғары руханият Сабырлыққа, әділеттілікке, толеранттылыққа жоғары руханиятты адам болуға тәрбиелеу. |
|
|
Пəнаралық байланыс: |
Қазақ тілі «Қиял әлемі» бөлімі |
|
|
Алдыңғы оқу: |
Ертегілер туралы біледі. «Керқұла атты Кендебай» ертегісінің мазмұнымен таныс. |
|
|
Сабақ барысы |
||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||||||||
|
Сабақтың басы 12 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал «Пазл» әдісі арқылы топқа бөліп,құралған суреттер бойынша ертегіні мазмұндайды. Мазмұны бойынша Кендебайдың қандай іс-әрекеттерін байқадыңдар? Оқушылар жауабы: батырлық, батылдық, ерлік қасиеттері. 1-тапсырма. (топтық жұмыс) «Бір сурет, бес сөйлем» әдісі Тақырыпты ашатындай бес сөйлем жазып шығады. Дескриптор: - берілген тақырыпты түсінеді - бес сөйлем жазады ҚБ « Басбармақ» |
Басбармақ әдісі Дұрыс Орташа Қанағат
|
||||||||||
|
Сабақтың ортасы 30 мин |
2- тапсырма Жұптық жұмыс Оқушыларға мәтін таратып беремін, мәтінді оқи отырып маңызды сөздердің астын сызып отырыңдар Бағалау критерийі: Әдеби шығармада кейіпкердің қасиеттерін анықтай алады Дескриптор: - кейіпкердің қасиеттерін анықтайды Алдыңғы оқудағы мазмұнын түсіне отырып, кейіпкердің іс- әрекеті арқылы тақырыптың идеясын анықтайды. ҚБ “Бармақ” бағалау 3 – тапсырма. Шығарманың тақырыбы мен идеясын анықта Кесте толтырады.
3-тапсырма. Жеке жұмыс Берілген формуланы пайдаланып, шығарма бойынша өз пікіріңізді дәлелдермен жеткізіңіз.
Бағалау критерийі: шығарманың тақырыбына қатысты өзіндік тұжырым жасау
1.Бірінші сөйлем «Менің ойымша,шығармадағы басты идея- 2.Екінші сөйлем : « Себебі ,мен оны былай түсіндіремін ............: - өз пікірін жазады. 3.Үшінші сөйлем : « Оны мына фактілермен ,мысалдармен дәлелдей аламын » Соңғы сөйлем : Осыған байланысты мен шығарманың тақырыбы ................. деген шешімге келдім.
Дескриптор: -1с.Шығарманың басты идеясын анықтайды. 2с.идеяны таңдау себебін түсіндіреді. 3.с.идеяны нақтылауға қатысты 2 дәлел келтіреді. 4с. шығарманың тақырыбына қатысты өзіндік тұжырым жасай алады.
ҚБ “Аспан әлемі ” бағалау |
Кендебай
Попс формуласы
«Аспан әлемі» әдісі»
3- жауап
2- жауап
1- жауап немесе жауап жоқ
|
||||||||||
|
Сабақтың соңы |
3:2:1 Үш тілек Екі жетістік Бір кемшілік |
|
||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
||||||||||||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары |
Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Акт мен байланыс |
||||||||||
|
1.Барынша қолдау. Кестеде тақырыбын көрсетпеймін 2.Орташа қолдау Кестеде идеясын көрсетпеймін 3.Қолдауы аз. Кесте беремін
|
“Бармақ” бағалау
“Аспан әлемі ” бағалау
“Ду қол шапалақ ” бағалау |
2: Слайд |
||||||||||
|
|
||||||||||||
|
|
|
|||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Керқұла атты Кендебай" ертегісі
Қысқа мерзімді жоспар
|
Ұзақ мерзімді жоспардың атауы: таза, мінсіз асыл сөз Сабақ: Әдебиет |
Мектеп: № 8 Өтеген батыр атындағы орта мектебі |
|
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Касенова А |
|
|
Сынып: 5 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Керқұла атты Кендебай» ертегісі |
|
|
Оқу мақсаты: |
Т/Ж2. Әдеби шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтау |
|
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады: Әдеби шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтайды. Оқушылардың көпшілігі орындай алады: шығарма идеясын өз көзқарасы негізінде жеткізеді. Кейбір оқушылар орындай алады: Шығарманың идеясын шынайы өмірмен байланыстырады. |
|
|
Ойлау дағдыларының деңгейлері |
Білу, қолдану және бағалау |
|
|
Бағалау критерийі: |
1.Әдеби шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтай алады. 2.Шығарма идеясын өз көзқарасы негізінде тұжырымдайды. |
|
|
Тілдік мақсаттар: |
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:тақырып, идея |
|
|
Құндылықтарға баулу: |
3. Зайырлы қоғам және жоғары руханият Сабырлыққа, әділеттілікке, толеранттылыққа жоғары руханиятты адам болуға тәрбиелеу. |
|
|
Пəнаралық байланыс: |
Қазақ тілі «Қиял әлемі» бөлімі |
|
|
Алдыңғы оқу: |
Ертегілер туралы біледі. «Керқұла атты Кендебай» ертегісінің мазмұнымен таныс. |
|
|
Сабақ барысы |
||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||||||||
|
Сабақтың басы 12 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал «Пазл» әдісі арқылы топқа бөліп,құралған суреттер бойынша ертегіні мазмұндайды. Мазмұны бойынша Кендебайдың қандай іс-әрекеттерін байқадыңдар? Оқушылар жауабы: батырлық, батылдық, ерлік қасиеттері. 1-тапсырма. (топтық жұмыс) «Бір сурет, бес сөйлем» әдісі Тақырыпты ашатындай бес сөйлем жазып шығады. Дескриптор: - берілген тақырыпты түсінеді - бес сөйлем жазады ҚБ « Басбармақ» |
Басбармақ әдісі Дұрыс Орташа Қанағат
|
||||||||||
|
Сабақтың ортасы 30 мин |
2- тапсырма Жұптық жұмыс Оқушыларға мәтін таратып беремін, мәтінді оқи отырып маңызды сөздердің астын сызып отырыңдар Бағалау критерийі: Әдеби шығармада кейіпкердің қасиеттерін анықтай алады Дескриптор: - кейіпкердің қасиеттерін анықтайды Алдыңғы оқудағы мазмұнын түсіне отырып, кейіпкердің іс- әрекеті арқылы тақырыптың идеясын анықтайды. ҚБ “Бармақ” бағалау 3 – тапсырма. Шығарманың тақырыбы мен идеясын анықта Кесте толтырады.
3-тапсырма. Жеке жұмыс Берілген формуланы пайдаланып, шығарма бойынша өз пікіріңізді дәлелдермен жеткізіңіз.
Бағалау критерийі: шығарманың тақырыбына қатысты өзіндік тұжырым жасау
1.Бірінші сөйлем «Менің ойымша,шығармадағы басты идея- 2.Екінші сөйлем : « Себебі ,мен оны былай түсіндіремін ............: - өз пікірін жазады. 3.Үшінші сөйлем : « Оны мына фактілермен ,мысалдармен дәлелдей аламын » Соңғы сөйлем : Осыған байланысты мен шығарманың тақырыбы ................. деген шешімге келдім.
Дескриптор: -1с.Шығарманың басты идеясын анықтайды. 2с.идеяны таңдау себебін түсіндіреді. 3.с.идеяны нақтылауға қатысты 2 дәлел келтіреді. 4с. шығарманың тақырыбына қатысты өзіндік тұжырым жасай алады.
ҚБ “Аспан әлемі ” бағалау |
Кендебай
Попс формуласы
«Аспан әлемі» әдісі»
3- жауап
2- жауап
1- жауап немесе жауап жоқ
|
||||||||||
|
Сабақтың соңы |
3:2:1 Үш тілек Екі жетістік Бір кемшілік |
|
||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
||||||||||||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары |
Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Акт мен байланыс |
||||||||||
|
1.Барынша қолдау. Кестеде тақырыбын көрсетпеймін 2.Орташа қолдау Кестеде идеясын көрсетпеймін 3.Қолдауы аз. Кесте беремін
|
“Бармақ” бағалау
“Аспан әлемі ” бағалау
“Ду қол шапалақ ” бағалау |
2: Слайд |
||||||||||
|
|
||||||||||||
|
|
|
|||||||||||
шағым қалдыра аласыз













