Тақырып бойынша 11 материал табылды

Кесінді ортасының координаталары. ҚМЖ 10 сынып геометрия ЖМБ 3 тоқсан

Материал туралы қысқаша түсінік
10.4.9 - кесінді ортасының координаталары формулаларын білу және оларды есептер шығаруда қолдану;
Материалдың қысқаша нұсқасы

Таныстым:

Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі

Момынай жалпы орта білім беретін мектебі

Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары

Пәні: Геометрия ЖМБ

Тақырыбы: Кесінді ортасының координаталары

Бөлім:

10.3В Кеңістіктегі тікбұрышты координаталар жүйесі және векторлар

Педагогтің Т.А.Ә.

Алиева Гүлжан Аманкулкызы

Күні:

07.03.2024ж

Сынып: 10 «Ә»

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Кесінді ортасының координаталары

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

10.4.9 - кесінді ортасының координаталары формулаларын білу және оларды есептер шығаруда қолдану;

Сабақтың мақсаты

Кесінді ортасының координаталары формулаларын білу және оларды есептер шығаруда қолдану.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурс

тар


Сабақтың басы

Оқушылармен амандасу, түгендеу, назарын сабаққа аудару
Жағымды психологиялық ахуал орнату.

Оқу мақсаттарымен таныстыру.

Ұйымдастыру кезеңі.

Үй жұмысын тексеру.

Жинақтала

ды,сабаққа ынталанады.






Оқулық.

Сабақтың ортасы

Өткен сабақты пысықтау.

Тапсырмалар орындау. Топтық жұмыс

1. АВС үшбұрышының A (-2, 1, -3), B (-1, 0, 4) және С (1, 2, 6), төбелерінің координаталары берілген. А төбесінен М центройдына дейінгі арақашықтықты табыңыздар.

Дескрипторлар

  • Сызбасын салады

  • Үшбұрыштың қабырғасының ортасын табады

  • Медианалардың қиылысу нүктесінің қатынасын анықтайды

  • нүктесінің координатасын табады

  • Арақашықтықтың формуласын қолданады

  • Арақашықтықты табады


Жұптық жұмыс. Есептер шығару.

2. A (2, 3, -2), B (4,-5, 6) нүктелері берілген. АВ кесіндісін: 1) 2) 3) 4) қатынасында бөлетін С нүктесінің координаталарын табыңыздар.

Дескрипторлар

  • Кесіндіні берілген қатынаста бөлу формуласын қолданады

  • Ізделінді нүктелердің координатасын табады


3. С (2, 0, 2) және D(5, -2, 0) нүктелерімен тең үш бөлікке бөлінген кесіндінің соңғы нүктелерін анықтаңдар.

Дескрипторлар

  • Әр нүкте үшін қатынасты анықтайды

  • Кесіндіні берілген қатынаста бөлу формуласын қолданады

  • Теңдеулер жүесін құрады

  • Ізделінді нүктелердің координатасын табады


Жеке жұмыс

1. A(5; 4; -6); C(-3; 2; 10) берілген –AB кесіндісінің ортасы. Табу керек: B(a; b; c)

2. АВ кесіндісінің ортасы Ох осінде жатыр. m және n табыңыз:

а) А(- 3; m; 5), В(2; - 2; n);

б) А(1; 0,5; - 4), В(1; m; 2n);

3. М(2; -1; 3), N(-4; 1; -1), P(-3; 1; 2), Q(1; 1; 0) нүктелері берілген. MN және PQ кесінділерінің арақашықтығын табыңыз.

4. АВС үшбұрышында А(-1; 2; 2), В(2; -2; -6), М(1; 1; -1), ВМ - медиана. С нүктесінің координатасын табыңыз.


Алдыңғы сабақта алған білімдерін еске түсіреді.


Тапсырманы топтасып орындайды


Дескрипторды пайдаланады





























Тез орындап болған оқушылар қосымша тапсырма орындайды.






Балл дескриптор бойынша беріледі.
































Дұрыс жауапқа 2 балл беріледі

bilimland.kz





























Сабақтың соңы

Үй жұмысы:

Рефлексия.

  • Сабақта үйренген 3 нәрсе ...

  • Сабақта орындаған 2 тапсырма …

  • Жауабын білгім келетін 1 сұрақ…?

Үй жұмысын алады.

Рефлексияны орындайды









Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
11.03.2024
624
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курс саны 12