|
Пәні: Информатика Сыныбы: 6 сынып |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: Кестелерді түзету |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сілтеме: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушыларға кестенің құрылымын өзгертіп үйрету; Практикалық дағдыларын дамыту, өз бетінше жұмыс жасауда білімдерін пайдалана білуге, пәнге деген қызығушылығын қалыптастыру. Ұқыптылыққа, ізденімпаздыққа, шығармашылыққа тәрбиелеу |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Нәтиже: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың түрі: |
Жаңа сабақ |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Әдіс-тәсілдері: |
АКТ, топтық жұмыс, постер, деңгейлік тапсырмалар, үлестірме парақшалар тест. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс: |
Орыс тілі, математика |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру кезеңі (2 мин.) |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру Сыныпқа кірген ұстаздармен амандасу, сабаққа даярлану. Оқушыларды компьютерге отырғызып, жинақтау Сабақты байланыстыра отырып алдарындағы парақтар бойынша 3топқа бөлу. 1.Ұяшықтар 2. Бағандар 3.Жолдар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Үй тапсырмасын тексеру жеке жұмыс компьютермен Компьютерде үй тапсырмасын еске түсіру мақсатында learningapps сайтында сөзжұмбақ шешу. https://learningapps.org/display?v=ppfq3z96t18 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жаңа сабақ барысы Bilimland.kz сайты арқылы бейнеролик көрсетіледі. «Кестелерді түзету» 3 топқа постер қорғату 1.топ Кестенің жолдары мен бағандарының мөлшерін өзгерту. 2.топ Кестенің элементтерін ерекшелеу. 3.топ Кестенің құрылымын өзгерту. Кестені құрғанан кейін мәтіндік процессор жолаққа кестелермен жұмыс істейтін: Конструктор және Макет бөлімдерін қосады. Конструктор кестені әрлеуді өзгеруге арналған, ал Макеттің қызметі-кестенің құрылымын түзету. Кестенің жолдары мен бағандарының мөлшерін өзгерту. Құрылғанан кейін кестенің барлық ұяшықтарының мөлшері бірдей болады. Толтырған кезде жолдардың биіктігі онда орналасқан мәтіннің мөлшері бойынша автоматты түрде ұлғайып отырады. Бағандардың енін тінтуірдің көмегімен қолмен реттеп отыруға болады. Таңдалған ұяшықтың енін ұлғайтудың немесе кішірейтудің 2 тәсілі бар.
№ №2 тәсіл. Меңзер кестесінің ішінде орналасқанда, пішімдеу сызығышы кесте бағандарының шекараларын көрсететін бөлшектері бар бөліктерге бөлінеді.
|
Оқушылар зейін қойып тыңдайды Әр топ постер қорғайды. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақты бекіту. Тәжірибелік жұмыс А деңгейінің тапсырмасы. Төмендегі суреттегідей «Кітапханадағы мәліметтер қоры» атты кесте құр:
В деңгейінің тапсырмасы.
Нәтижесінде:
С деңгейінің тапсырмасы.
Оқушыларды ғаламторды қолдана отырып, төмендегі кестені толтырыңыз
|
Өзіндік тапсырмаларды компьютерде орындайды.
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қорытындылау кезеңі . Күтілетін нәтиже |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Венн диаграмма. Ұқсастық пен даралық
MS WORD
WORD PAD
|
Оқушылар интертақтада орындайды. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бақылайды, бағалайды. Тәжірибелік жұмыстарын тексереді. |
Топ басшысы жеке және топтық жұмыс бойынша бағалайды |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Үйге тапсырма |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Үйге 156 беттердегі тест жұмысы §23 . «Кестелерді түзету » тақырыбын оқып келу. |
Тапсырманы күнделіктеріне белгілеп алады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кері баайланыс |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтан алған әсерлері мен ұсыныстарын жазу үшін стикерлер тарату. |
Сабақтан алған әсерлері мен ұсыныстарын стикерлерге жазып почтаға жібереді. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Кестелерді түзету
Кестелерді түзету
|
Пәні: Информатика Сыныбы: 6 сынып |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: Кестелерді түзету |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сілтеме: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушыларға кестенің құрылымын өзгертіп үйрету; Практикалық дағдыларын дамыту, өз бетінше жұмыс жасауда білімдерін пайдалана білуге, пәнге деген қызығушылығын қалыптастыру. Ұқыптылыққа, ізденімпаздыққа, шығармашылыққа тәрбиелеу |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Нәтиже: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың түрі: |
Жаңа сабақ |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Әдіс-тәсілдері: |
АКТ, топтық жұмыс, постер, деңгейлік тапсырмалар, үлестірме парақшалар тест. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс: |
Орыс тілі, математика |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру кезеңі (2 мин.) |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру Сыныпқа кірген ұстаздармен амандасу, сабаққа даярлану. Оқушыларды компьютерге отырғызып, жинақтау Сабақты байланыстыра отырып алдарындағы парақтар бойынша 3топқа бөлу. 1.Ұяшықтар 2. Бағандар 3.Жолдар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Үй тапсырмасын тексеру жеке жұмыс компьютермен Компьютерде үй тапсырмасын еске түсіру мақсатында learningapps сайтында сөзжұмбақ шешу. https://learningapps.org/display?v=ppfq3z96t18 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жаңа сабақ барысы Bilimland.kz сайты арқылы бейнеролик көрсетіледі. «Кестелерді түзету» 3 топқа постер қорғату 1.топ Кестенің жолдары мен бағандарының мөлшерін өзгерту. 2.топ Кестенің элементтерін ерекшелеу. 3.топ Кестенің құрылымын өзгерту. Кестені құрғанан кейін мәтіндік процессор жолаққа кестелермен жұмыс істейтін: Конструктор және Макет бөлімдерін қосады. Конструктор кестені әрлеуді өзгеруге арналған, ал Макеттің қызметі-кестенің құрылымын түзету. Кестенің жолдары мен бағандарының мөлшерін өзгерту. Құрылғанан кейін кестенің барлық ұяшықтарының мөлшері бірдей болады. Толтырған кезде жолдардың биіктігі онда орналасқан мәтіннің мөлшері бойынша автоматты түрде ұлғайып отырады. Бағандардың енін тінтуірдің көмегімен қолмен реттеп отыруға болады. Таңдалған ұяшықтың енін ұлғайтудың немесе кішірейтудің 2 тәсілі бар.
№ №2 тәсіл. Меңзер кестесінің ішінде орналасқанда, пішімдеу сызығышы кесте бағандарының шекараларын көрсететін бөлшектері бар бөліктерге бөлінеді.
|
Оқушылар зейін қойып тыңдайды Әр топ постер қорғайды. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақты бекіту. Тәжірибелік жұмыс А деңгейінің тапсырмасы. Төмендегі суреттегідей «Кітапханадағы мәліметтер қоры» атты кесте құр:
В деңгейінің тапсырмасы.
Нәтижесінде:
С деңгейінің тапсырмасы.
Оқушыларды ғаламторды қолдана отырып, төмендегі кестені толтырыңыз
|
Өзіндік тапсырмаларды компьютерде орындайды.
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қорытындылау кезеңі . Күтілетін нәтиже |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Венн диаграмма. Ұқсастық пен даралық
MS WORD
WORD PAD
|
Оқушылар интертақтада орындайды. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бақылайды, бағалайды. Тәжірибелік жұмыстарын тексереді. |
Топ басшысы жеке және топтық жұмыс бойынша бағалайды |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Үйге тапсырма |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Үйге 156 беттердегі тест жұмысы §23 . «Кестелерді түзету » тақырыбын оқып келу. |
Тапсырманы күнделіктеріне белгілеп алады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кері баайланыс |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтан алған әсерлері мен ұсыныстарын жазу үшін стикерлер тарату. |
Сабақтан алған әсерлері мен ұсыныстарын стикерлерге жазып почтаға жібереді. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













