Материалдар / "Кез келген бұрыштың тригонометриялық функциялары " (алгебра,9-сынып)
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

"Кез келген бұрыштың тригонометриялық функциялары " (алгебра,9-сынып)

Материал туралы қысқаша түсінік
"Кез келген бұрыштың тригонометриялық функциялары " (алгебра,9-сынып)
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
10 Қараша 2020
938
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады



Батырбек Өтеп атындағы мамандандырылған «Өнер» мектеп-интернаты кмм












Ашық сабақ


"Кез келген бұрыштың

тригонометриялық функциялары "

(алгебра,9-сынып)
























Математика пәні мұғалімі:

Г.А.Даткаева







Шымкент 2020


Пән : алгебра Сынып 9 а,ә,б,в Күні:27.01.2020ж.

Тақырыбы: Кезкелген бұрыштың тригонометриялық функциялары

Мақсаты: Кезкелген бұрыштың негізгі тригонометриялық функцияларын есептерді шығаруда қолдану біліктілігін қалыптастыру

Міндеттері:

1. Білімділік:қайталау,өткен тақырыпты пысықтау,оқушылардың білімін тексеру;
2. Дамытушылық: пәнге қызығушылығын,математикалық көзқарасын және алгебра есептерін талдау біліктілігін дамыту;

3 Тәрбиелік: оқушыны ұқыптылыққа,өз білімін дұрыс бағалап,қойылған мақсатқа жете білуге тәрбиелеу

Сабақтың түрі: ашық сабақ

Сабақтың типі: өтілген тақырыпты пысықтау және қорытындылау сабағы.

Сабақты өту тәсілі: оқытудағы жаңа тәсілдер,ой толғау,жеке және топтық жұмыс,деңгейлік тапсырмаларды орындау

Көрнекілік құралдар :оқу құралдары, таратпа материалдар

Күтілетін нәтиже: Пәнге қызығушылығы артады, кезкелген бұрыштың негізгі

тригонометриялық функцияларын есеп шығаруда қолдану біліктілігі қалыптасады, шығарылған

есептерді талдауды игереді.

Сабақтың жоспары:

1. Ұйымдастыру кезеңі:

а) оқушылармен сәлемдесу!Олардың сабаққа деген көңіл күйін анықтау.

(қасындағы оқушының көңіл күйін қысқаша сипаттау)

ә) сабақтың мақсатын жариялау: сабағымыз өткен тақырыпты пысықтауға арналған болып, жеті басқыштан тұрады:

I.Үй тапсырмасын тексеру.

II.Кроссворд шешу(топтық жұмыс).

III.Өзіндік жұмыс орындау.

IV.Кітаппен жұмыс(деңгейлік тапсырмаларды орындау)

V.Семантикалық картаны толтыру.

VI.Тест тапсырмаларын орындау.


2.Үй тапсырмасын тексеру: (қателерін тауып,өзін-өзі бағалау критериі:барлығы дұрыс-5 балл,екі қате-4 балл, төрт қате- 3 балл, одан артық болса-2 балл.)

Қайталауға арналған сұрақтар:

  1. Шеңбер нүктесінің ординатасының радиусқа қатынасы бұрышының …синусы деп аталады

  2. Шеңбер нүктесінің абсциссасының радиусқа қатнасы бұрышының… косинусы деп аталады

  3. Шеңбер нүктесінің ординатасының оның абциссасына қатнасы бұрышының…тангенсі деп аталады

  4. Шеңбер нүктесінің абсциссасының оның ординатасына қатнасы бұрышының…котангенсі деп аталады

1 тапсырма Үй жұмысын тексеріп,бағалау . №20.1 №20.2


Сабақтың тақырыбы

«Кез келген бұрыштың тригонометриялық функциялары»

Сабақтың

мақсаты

Кезкелген бұрыштың негізгі тригонометриялық функцияларын есептерді шығаруда қолдану біліктілігін қалыптастыру

Міндеттері

1. Білімділік:
қайталау,өткен тақырыпты пысықтау,оқушылардың білімін тексеру;
2. Дамытушылық: 
пәнге қызығушылығын,математикалық көзқарасын және алгебра есептерін талдау біліктілігін дамыту;

3 Тәрбиелік:

оқушыны ұқыптылыққа,өз білімін дұрыс бағалап,қойылған мақсатқа жете білуге тәрбиелеу.

Күтілетін нәтиже

Пәнге қызығушылығы артады, кезкелген бұрыштың негізгі тригонометриялық функцияларын есеп шығаруда қолдану біліктілігі қалыптасады, шығарылған есептерді талдауды игереді

Сабақтың түрі: ашық сабақ

Сабақтың типі: өтілген тақырыпты пысықтау және қорытындылау сабағы

Сабақты өту тәсілі:оқытудағы жаңа тәсілдер,ой толғау,,деңгейлік тапсырмаларды орындау

Көрнекілік:оқу құралдары, таратпа материалдар,есептерді шешу кестелері

Сабақтың жоспары

Мұғалімнің әрекеті

Оқушы әрекеті

Күтілетін нәтиже

1.Сабақты ұйымдастыру


Оқушылармен сәлемдесу!Олардың сабаққа деген көңіл күйін анықтау.

(қасындағы оқушының көңіл күйін қысқаша сипаттау)

Сабақтың мақсатын айту 2 мин

Орындарын тауып, сабаққа дайындалады

Оқушы күнделікті

тәртіпке үйренеді

сабақтағы көңіл-күйін білдіреді

Тапсырмалар

1.Үй тапсырмасын тексеру

Тапсырма №1

Тапсырманы тексеріп,бағалайды

Қателермен жұмыс

2.Кроссворд шешу

Топтық жұмыс


Тапсырма №2


шешімін тауып, бірін-бірі бағалайды

Ой толғауды үйренеді, көшбасшы басқаларға үлгі көрсетеді

3. Жұптық жұмыс

Тапсырма №3



Өз бетімен жұмыс жа-сап бағалауды үйренеді

4.Кітаппен жұмыс

20.8 (1,2,3,4) А деңгей

20.12( 1,2,3) В деңгей


Деңгейлік тапсырмаларды орындайды

Білім деңгейін баға лауды үйренеді

5.Семантика

лық картаны толтыру

Өзіндік жұмыс

Тапсырма №5

таратады


Картаны толтырады

Кестедегі мәндерді сәйкестендіру,

бағалау

6.Тест

Жеке жұмыс

Тест тапсырмаларын таратады

Тест тапсырманы орындайды

Өз бетімен жұмыс жасап бағалауды үйренеді

7.Ой толғау

1.Ширек дегеніміз не? Неліктен олар төртеу?


Сұрақтарға жауап беру

Сыни тұрғыдан ойлауды үйренеді

Үйге тапсырма

20.8 (3) №20.12 (3)

Күнделікке жазып қояды

Білімді үйде пысықтайды

Сабақты қорыту

Тапсырмаларды орындау нәтижесін талдап,оқушыларды бағалайды

3мин

Күнделік ұсыну

Жасаған еңбегінің нәтижесін білу






3 тапсырма Жұптық жұмыс


1 тапсырма

бұрышы қайсы ширекке тиісті екенін анықта:

а) =

б) =

в) =

г) =

д) =

е) =


2) тапсырма: өрнектің мәнін тап:

а) cos +3sin =

б) sin -2cos =










3 тапсырма Жұптық жұмыс


1тапсырма

бұрышы қайсы ширекке тиісті екенін анықта:

а) =

б) =

в) =

г) =

д) =

е) =


Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!