|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Киім. Сән . Талғам Мектеп: С. Әлиев атындағы шжо\м Күні: 28.04.2017ж Мұғалімнің аты-жөні: Мырзашова А. Сынып: 5 Қатысқандар: Қатыспағандар: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Сән және талғам |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
Ж2. Жанрлық ерекшеліктеріне сай рәсімделуі мен құрылымын сақтап, хат, жарнама, хабарландыру құрастырып жазады. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар орындай алады: Мәтіндерді оқи отырып,хат,жарнама,хабарландыру құрылымын ажырата алады. |
||||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Жанрлық ерекшелігіне сай құрылымын сақтап хат,жарнама,хабарландыру жазады. Хат, жарнама, хабарландырулардың рәсімделуінде қателіктер жібереді. |
|||||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: Жанрлық ерекшелігіне сай рәсімделуі мен құрылымын сақтап хат, жарнама, хабарландыруды қатесіз құрастырып жаза алады. |
|||||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар орындай алады: Пəнге қатысты сөздік қор мен терминдер: Эклектика, классикалық стиль, шифон Диалогтер мен жазу үшін қолданылатын тіркестер: Сән үлгісі, спорттық киім, классикалық стиль Талқылауға арналған сұрақтар:
|
||||
|
Бағалау критерийі |
Қалыптастырушы бағалау 1. Жазба жұмысында жанрлық ерекшелікті ескереді. 2. Рәсімделуі мен құрылымын сақтайды. Білім алушы Жазба жұмысындағы жанрлық ерекшеліктеріндегі талаптарын еске түсіреді Мәтіндердегі сән үйлерінің атауы ондағы қызмет түрлері туралы ақпарат береді Мәтін мазмұнында оқырманның назарын аударатын лепті сөйлемдердің болуы |
||||
|
Құндылықтарға баулу |
Талғамға сай таңдау жасай білуге үйрету |
||||
|
Пəнаралық байланыс |
Әдебиет, технология |
||||
|
Тақырып бойынша алдыңғы білім |
Сән туралы мағлұмат біледі |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы (3 мин) (7мин) |
«Түрлі түсті тәттілер» әдісі арқылы топқа бөлу «Бес тұжырым» әдісі арқылы үй тапсырмасын пысықтау |
Конфеттер Кеспе қағаздар |
|||
|
Сабақтың ортасы (7 мин) (13мин) (7мин) |
Сәйкестендіру тесті. Сөйлемдердің сыңарын мағыналарына сәйкестендіріп тауып жазыңдар. Шығармашылық тапсырма: 1-топ . Сіз –ұлттық нақыштағы заманауи сәнді киім үлгілерін тігетін жаңадан ашылған сән үйінің басшысысыз.Қазақстандықтарға сән үйіңіздің ерекше қызметтері туралы жарнама мәтінін жазу. 2-топ. Сіздер - аудандық спартакиада жеңімпаздарысыздар. Облыстық жарыста бақ сынау үшін сіздерге сапалы спорттық киімдер керектігін ескерген жасөспірімдер орталығы демеушілік жасауда. Мекеме басшысына өздеріңізден хат жолдаңыздар. 3-топ. Мектеп оқушылары арасында «Ақын да бір бала ғой айға ұмтылған» тақырыбына қатысты шығармашылыққа бейім оқушылардың сайысы туралы хабарландыру үлгісін жазыңыздар. 2-тапсырма. Топтарға мәтіндегі шет тілінен енген терминдерді пайдалана отырып хат, жарнама, хабарландыру кұрастыртып жазғызу. 1-топ « Хат» 2-топ «Хабарландыру» 3-топ «Жарнама» |
Суреттер Суреттер, кеспе қағаздар |
|||
|
Сабақтың соңы (3мин) |
«Үш бұрышты хабарлама»
|
стикерлер |
|||
|
Қосымша ақпараттар |
|||||
|
Саралау – Сіз қандай тəсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық жəне қауіпсіздік техникасын сақтау |
|||
|
«Сыйқырлы себет» әдісі |
|
|||
|
Рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары қолжетімді ме? Оқушылар бүгін не үйренді? Сабақтағы ахуал қандай болды? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? Уақыт есебінен ауытқу болды ма? Жоспарға қандай өзгеріс енгізілді? |
1.Ия, сабақ мақсатына жетті. Кейбір оқушылар тапсырманың рәсімделу құрылымын сақтап мәтін құрастырды. 2. Сабақтағы жалпы қарым-қатыас жақсы болды. 3. Қабілетті оқушылармен жұмыстарда шығармашылық бағытта азғана өзгерістер болды |
||||
|
Жалпы бағалау Ең жақсы өткен екі нəрсе (оқыту мен оқуға қатысты) Қандай екі нəрсе немесе тапсырма сабақтың бұдан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?
Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім? |
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Киім.Сән.Талғам.
Киім.Сән.Талғам.
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Киім. Сән . Талғам Мектеп: С. Әлиев атындағы шжо\м Күні: 28.04.2017ж Мұғалімнің аты-жөні: Мырзашова А. Сынып: 5 Қатысқандар: Қатыспағандар: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Сән және талғам |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
Ж2. Жанрлық ерекшеліктеріне сай рәсімделуі мен құрылымын сақтап, хат, жарнама, хабарландыру құрастырып жазады. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар орындай алады: Мәтіндерді оқи отырып,хат,жарнама,хабарландыру құрылымын ажырата алады. |
||||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Жанрлық ерекшелігіне сай құрылымын сақтап хат,жарнама,хабарландыру жазады. Хат, жарнама, хабарландырулардың рәсімделуінде қателіктер жібереді. |
|||||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: Жанрлық ерекшелігіне сай рәсімделуі мен құрылымын сақтап хат, жарнама, хабарландыруды қатесіз құрастырып жаза алады. |
|||||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар орындай алады: Пəнге қатысты сөздік қор мен терминдер: Эклектика, классикалық стиль, шифон Диалогтер мен жазу үшін қолданылатын тіркестер: Сән үлгісі, спорттық киім, классикалық стиль Талқылауға арналған сұрақтар:
|
||||
|
Бағалау критерийі |
Қалыптастырушы бағалау 1. Жазба жұмысында жанрлық ерекшелікті ескереді. 2. Рәсімделуі мен құрылымын сақтайды. Білім алушы Жазба жұмысындағы жанрлық ерекшеліктеріндегі талаптарын еске түсіреді Мәтіндердегі сән үйлерінің атауы ондағы қызмет түрлері туралы ақпарат береді Мәтін мазмұнында оқырманның назарын аударатын лепті сөйлемдердің болуы |
||||
|
Құндылықтарға баулу |
Талғамға сай таңдау жасай білуге үйрету |
||||
|
Пəнаралық байланыс |
Әдебиет, технология |
||||
|
Тақырып бойынша алдыңғы білім |
Сән туралы мағлұмат біледі |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы (3 мин) (7мин) |
«Түрлі түсті тәттілер» әдісі арқылы топқа бөлу «Бес тұжырым» әдісі арқылы үй тапсырмасын пысықтау |
Конфеттер Кеспе қағаздар |
|||
|
Сабақтың ортасы (7 мин) (13мин) (7мин) |
Сәйкестендіру тесті. Сөйлемдердің сыңарын мағыналарына сәйкестендіріп тауып жазыңдар. Шығармашылық тапсырма: 1-топ . Сіз –ұлттық нақыштағы заманауи сәнді киім үлгілерін тігетін жаңадан ашылған сән үйінің басшысысыз.Қазақстандықтарға сән үйіңіздің ерекше қызметтері туралы жарнама мәтінін жазу. 2-топ. Сіздер - аудандық спартакиада жеңімпаздарысыздар. Облыстық жарыста бақ сынау үшін сіздерге сапалы спорттық киімдер керектігін ескерген жасөспірімдер орталығы демеушілік жасауда. Мекеме басшысына өздеріңізден хат жолдаңыздар. 3-топ. Мектеп оқушылары арасында «Ақын да бір бала ғой айға ұмтылған» тақырыбына қатысты шығармашылыққа бейім оқушылардың сайысы туралы хабарландыру үлгісін жазыңыздар. 2-тапсырма. Топтарға мәтіндегі шет тілінен енген терминдерді пайдалана отырып хат, жарнама, хабарландыру кұрастыртып жазғызу. 1-топ « Хат» 2-топ «Хабарландыру» 3-топ «Жарнама» |
Суреттер Суреттер, кеспе қағаздар |
|||
|
Сабақтың соңы (3мин) |
«Үш бұрышты хабарлама»
|
стикерлер |
|||
|
Қосымша ақпараттар |
|||||
|
Саралау – Сіз қандай тəсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық жəне қауіпсіздік техникасын сақтау |
|||
|
«Сыйқырлы себет» әдісі |
|
|||
|
Рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары қолжетімді ме? Оқушылар бүгін не үйренді? Сабақтағы ахуал қандай болды? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? Уақыт есебінен ауытқу болды ма? Жоспарға қандай өзгеріс енгізілді? |
1.Ия, сабақ мақсатына жетті. Кейбір оқушылар тапсырманың рәсімделу құрылымын сақтап мәтін құрастырды. 2. Сабақтағы жалпы қарым-қатыас жақсы болды. 3. Қабілетті оқушылармен жұмыстарда шығармашылық бағытта азғана өзгерістер болды |
||||
|
Жалпы бағалау Ең жақсы өткен екі нəрсе (оқыту мен оқуға қатысты) Қандай екі нəрсе немесе тапсырма сабақтың бұдан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?
Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім? |
|||||
шағым қалдыра аласыз













