Сабақ : 12 | Мектеп: Қазақ орта мектебі |
Күні: 13.10.2017 | Мұғалімнің есімі: Ерманова Гаухар Темиралиевна |
Сынып: 7 «В» | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: |
Тақырыбы | «Киіз үйдің кереметі» |
Сабақ негізделген оқу мақсаты: (мақсаттары) | 7.О3.Мақала құрылымы мен рәсімделуі арқылы жанрлық ерекшеліктерін ажырату7.Ж1Әртүрлі жанрдағы мәтіндерді жазу үшін құрылымын ескере отырып,күрделі жоспар құру. |
Сабақ мақсаттары: | Барлық оқушылар орындай алады: |
| Тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсінеді,тақырыпты меңгереді. |
| Оқушылардың басым бөлігі орындай алады: |
| Топтық жұмысты бірлесе орындайды.Оқулықтан тыс берілген тапсырмаларды орындайды. |
| Кейбір оқушылар орындай алады: |
| Тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады. |
Тілдік мақсат |
|
|
|
| Оқушылар орындай алады: |
| Мақала құрылымы мен рәсімделуі арқылы жанрлық ерекшеліктерін ажыратады.Әртүрлі жанрдағы мәтіндерді жазу үшін құрылымын ескере отырып,күрделі жоспар құрады. |
| Пәнге қатысты сөздік пен терминдер: |
| Сықырлауық,туырлық,бақан |
| Сыныптағы диалог /жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: Жеті уық шаншылғанша,жетесіз ғана сөйлейді. |
|
|
Бағалау критериийлері | 1.Тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсінеді.2.Топтық жұмысты бірлесе орындайды.3.Оқулықтан тыс берілген тапсырмаларды орындайды,қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады. |
Дескриптор | -мазмұнын түсінеді.-тақырыпты меңгереді.-жұмысты бірлесе орындайды.-тапсырмаларды орындайды.- мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады. |
Алдыңғы оқу | «Қабырғадағы сурет» әдісі бойынша сұрақтарға жауап береді«Көшпелілер даласы» |
Жоспар |
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз ) | Ресурстар |
Басталуы3 минут | Шаттық шеңберін құрып,топқа бөлу.I топ ШаңырақII топ КерегеIII топ УықIV топ СықырлауықПсихологиялық ахуал қалыптастыру:Төбедегі көзіне Күн сәулесі түседіБұрышы жоқ төріненСамал еркін еседі (Киіз үй)Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру.
| шаңырақ,ке-реге,уық,сы-қырлауық-тың суреті |
Ортасы
20 минут
2 минут | Сабақтың барысы:1.Бейне мәліметке назар аударту.«Сұхбат» әдісі арқылы тыңдалған мәтіннің мазмұнын ашады.2.»Сөздерді бейнеле»әдісі1-топ Кластер қорғайды.2-топ Киіз үйдің бөлшектерін атайды.3-топ «Венн диаграмма»әдісі арқылы киіз үй мен қазіргі үйдің айырмашылығы мен ұқсастықтарын табады.4-топ Сөзжұмбақ құрастырады.3.Сергіту сәті: Орнымыздан тұрайықКерегені құрайықУық болып иіліпШаңыраққа киіліпКиіз үйді құрайық«Тізбектелген оқиға» әдісі Берілген сөздерден мәтін құрастырады. | Бейнетаспа,микрофон
А3,маркер
Сөздер жазылған А4
|
Аяқталуы12 минут
3 минут | Қорыту. «Мина» әдісі арқылы сабақты қорытындылау.Бағалау парақшасы арқылы өзара және өзін өзі бағалайды.
9-10-«5»7-8-«4»5-6-«3»3-4-«2»
Кері байланыс.«Бес саусақ» тәсілі арқылы сұрақтарға жауап жазыңдар.Бас бармақ – басты мәселе. Бүгін сабақта ең құнды мәселе қандай болды?Балаң үйрек – бірлесу. Мен топта/жұпта қалай жұмыс жасадым? Кімге көмек бердім? Кімді риза қылдым?Ортан терек – ойлану. Мен бүгін қандай білім мен тәжірибе алдым?Шылдыр шүмек – шынайылық. Сабақ маған ұнады ма? Неліктен?Кішкентай бөбек – көңіл күй ахуалы. Мен өзімді сабақта қалай сезіндім?Үйге тапсырма:»Көшпелі қазақтың баспанасы» тақырыбына эссе жазу
| Бағалау парақшасы
Стикер бес бармақ
|
Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? | Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?Бағалау парақшасы арқылы өзін және өзара бағалау.Мадақтау,ынталандыру арқылы | Пәнаралық байланыс –Әдебиет,қазақ тілі,тарих |
Рефлекция Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті?Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым?Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? |
|
Қорытынды бағалау
Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)
1:
2:
Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?
1:
2:
Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекеленген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?
1:
2:
|