|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Энергия |
Мектеп: |
||||||||||||
|
Күні: |
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||||||||
|
Сынып: |
7 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Кинетикалық энергия. Потенциалдық энергия |
||||||||||||
|
Оқу мақсаты |
7.2.3.2 – механикалық энергияның екі түрін ажырату |
||||||||||||
|
Ойлау деңгейлері |
Білу, түсіну, талдау, қолдану |
||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Механикалық энергияның екі түрін ажыратады |
||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
1) кинетикалық және потенциалдық энергияларды ажыратады 2) потенциалдық және кинетикалық энергияның неге тәуелді екенін біледі |
||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Сабақ барысында кездескен терминдерді түрлі мақсаттарда қолдану Энергияның пайда болу себебін түсіндіру. Кинетикалық және потенциалдық энергиялардың анықтамасын өз сөзімен жазу. Сабақ соңында ой қорыту. Терминология : Энергия – энергия – energy Жылдамдық – скорость – speed Биіктік – высота – Еркін түсу үдеуі – ускорение свободного падения – acceleration of gravity Академиялық тіл сақталады |
||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Индустрияландыру мен инновацияға негізделген экономикалық өсу (EXPO – 2017 Future Energy) |
||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Жаратылыстану, география, математика |
||||||||||||
|
Алдынғы білім |
Энергия ұғымын біледі. Энергия мен жұмыстың байланысын біледі. |
||||||||||||
|
Жоспарланған сабақ әдістері |
Сабақ барысы |
Ресурстар |
|||||||||||
|
Сабақтың басы 3 мин |
1. Ұйымдастыру кезеңі. (Оқушыларды сабаққа дайындау) 2. Психологиялық ахуал тудыру. "Ыстық алақан"тренингі. Оқушылар бір -бірімен қол алысып амандасады. Бір -біріне жақсы тілектер айтады. 3. «Жұмыс », «Қуат» формулалары арқылы 2 топқа бөлу. |
Формула жазылған парақшалар |
|||||||||||
|
Үй жұмысын тексеру 7 мин Сабақтың ортасы 15минут (барлығы) Білу, түсіну |
Сұрақтарға жауап беру. (екі топ бір- біріне кезекпен үй тапсырмасы бойынша сұрақтар қойып, бір-біріне жауап береді.) Топтық жұмыс 1) Оқушылар тақырыпты оқып, «Түртіп алу» әдісі арқылы «V» - маған таныс; «+» - мен үшін жаңа; «-» - мен білетін түсінікке сәйкес келмейді; «?» - бұл туралы тереңірек білгім келеді, деп бөледі, өз бетінше оқыған мәтіннің нәтижесін әуелі жұпта, сосын топта талқылау. Оқушылардың деңгейін сұрақ қою арқылы бағалаймыз
|
Оқулық
Электрондық оқулық |
|||||||||||
|
Потенциалдық және кинетикалық энергияның неге тәуелді екенін біледі
|
Қозғалыстағы денелердің істеген жұмысы сол денелердің массаларына тәуелді. Дененің істеген жұмыс сол дененің жылдамдығына да тәуелді.Дененің жұмыс істеу қабілетін нақты көрсететін физикалық шама энергия деп аталады.Энергия бірлігі 1 Джоуль=ватт·секунд.Тұрмыста энергияның өлшем бірлігі ретінде1 киловатт·сағат=3600000 Вт·с=3600000 Дж
а) деңгейі
Б) деңгейі
С) деңгейі
|
|
|||||||||||
|
Алған білімді бекіту
10 мин |
|
|
|||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
"Білім ағашы"тақырып бойынша түсінгендерін стикерге жазып ағашқа жабыстыру.
|
Стикерлер |
|||||||||||
|
Саралау |
Бағалау
|
Денсаулықжәне қауіпсіздік техникасын сақтау |
|||||||||||
|
-Қолдау көрсету «смайлик», «бас бармақ» - Топтық жұмыс - а, б, с деңгейлі сұрақ қою арқылы бағалаймыз |
«Сен керемет жауап бердің» «Сен жақсы жауап бердің» «Жақсы бірақ барлық мүмкіндіктерді пайдаланбадың» «Алған бағытың жақсы, келесі сабақта жақсырақ дайындалып кел» |
Жұмыс істеу барысындағы қауіпсіздік ережесін түсіндіреміз. |
|||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия |
«Түртіп алу» әдісі арқылы «V» - маған таныс; «+» - мен үшін жаңа; «-» - мен білетін түсінікке сәйкес келмейді; «?» - бұл туралы тереңірек білгім келеді, деп бөлдік және "Білім ағашы"тақырып бойынша түсінгендерін стикерге жазып ағашқа жабыстыру арқылы кері байланыс жасадық |
||||||||||||
|
|
|||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Кинетикалық энергия. Потенциалдық энергия
Кинетикалық энергия. Потенциалдық энергия
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Энергия |
Мектеп: |
||||||||||||
|
Күні: |
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||||||||
|
Сынып: |
7 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Кинетикалық энергия. Потенциалдық энергия |
||||||||||||
|
Оқу мақсаты |
7.2.3.2 – механикалық энергияның екі түрін ажырату |
||||||||||||
|
Ойлау деңгейлері |
Білу, түсіну, талдау, қолдану |
||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Механикалық энергияның екі түрін ажыратады |
||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
1) кинетикалық және потенциалдық энергияларды ажыратады 2) потенциалдық және кинетикалық энергияның неге тәуелді екенін біледі |
||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Сабақ барысында кездескен терминдерді түрлі мақсаттарда қолдану Энергияның пайда болу себебін түсіндіру. Кинетикалық және потенциалдық энергиялардың анықтамасын өз сөзімен жазу. Сабақ соңында ой қорыту. Терминология : Энергия – энергия – energy Жылдамдық – скорость – speed Биіктік – высота – Еркін түсу үдеуі – ускорение свободного падения – acceleration of gravity Академиялық тіл сақталады |
||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Индустрияландыру мен инновацияға негізделген экономикалық өсу (EXPO – 2017 Future Energy) |
||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Жаратылыстану, география, математика |
||||||||||||
|
Алдынғы білім |
Энергия ұғымын біледі. Энергия мен жұмыстың байланысын біледі. |
||||||||||||
|
Жоспарланған сабақ әдістері |
Сабақ барысы |
Ресурстар |
|||||||||||
|
Сабақтың басы 3 мин |
1. Ұйымдастыру кезеңі. (Оқушыларды сабаққа дайындау) 2. Психологиялық ахуал тудыру. "Ыстық алақан"тренингі. Оқушылар бір -бірімен қол алысып амандасады. Бір -біріне жақсы тілектер айтады. 3. «Жұмыс », «Қуат» формулалары арқылы 2 топқа бөлу. |
Формула жазылған парақшалар |
|||||||||||
|
Үй жұмысын тексеру 7 мин Сабақтың ортасы 15минут (барлығы) Білу, түсіну |
Сұрақтарға жауап беру. (екі топ бір- біріне кезекпен үй тапсырмасы бойынша сұрақтар қойып, бір-біріне жауап береді.) Топтық жұмыс 1) Оқушылар тақырыпты оқып, «Түртіп алу» әдісі арқылы «V» - маған таныс; «+» - мен үшін жаңа; «-» - мен білетін түсінікке сәйкес келмейді; «?» - бұл туралы тереңірек білгім келеді, деп бөледі, өз бетінше оқыған мәтіннің нәтижесін әуелі жұпта, сосын топта талқылау. Оқушылардың деңгейін сұрақ қою арқылы бағалаймыз
|
Оқулық
Электрондық оқулық |
|||||||||||
|
Потенциалдық және кинетикалық энергияның неге тәуелді екенін біледі
|
Қозғалыстағы денелердің істеген жұмысы сол денелердің массаларына тәуелді. Дененің істеген жұмыс сол дененің жылдамдығына да тәуелді.Дененің жұмыс істеу қабілетін нақты көрсететін физикалық шама энергия деп аталады.Энергия бірлігі 1 Джоуль=ватт·секунд.Тұрмыста энергияның өлшем бірлігі ретінде1 киловатт·сағат=3600000 Вт·с=3600000 Дж
а) деңгейі
Б) деңгейі
С) деңгейі
|
|
|||||||||||
|
Алған білімді бекіту
10 мин |
|
|
|||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
"Білім ағашы"тақырып бойынша түсінгендерін стикерге жазып ағашқа жабыстыру.
|
Стикерлер |
|||||||||||
|
Саралау |
Бағалау
|
Денсаулықжәне қауіпсіздік техникасын сақтау |
|||||||||||
|
-Қолдау көрсету «смайлик», «бас бармақ» - Топтық жұмыс - а, б, с деңгейлі сұрақ қою арқылы бағалаймыз |
«Сен керемет жауап бердің» «Сен жақсы жауап бердің» «Жақсы бірақ барлық мүмкіндіктерді пайдаланбадың» «Алған бағытың жақсы, келесі сабақта жақсырақ дайындалып кел» |
Жұмыс істеу барысындағы қауіпсіздік ережесін түсіндіреміз. |
|||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия |
«Түртіп алу» әдісі арқылы «V» - маған таныс; «+» - мен үшін жаңа; «-» - мен білетін түсінікке сәйкес келмейді; «?» - бұл туралы тереңірек білгім келеді, деп бөлдік және "Білім ағашы"тақырып бойынша түсінгендерін стикерге жазып ағашқа жабыстыру арқылы кері байланыс жасадық |
||||||||||||
|
|
|||||||||||||
шағым қалдыра аласыз




















