САБАҚ:1
|
Мектеп: №41Жамбыл атындағы
ЖОМ
|
Күні:06.11
|
Мұғалімнің
есімі: Раметов
Т
|
СЫНЫП:10-сынып
|
Қатысқандар:
|
Қатыспағандар
саны:
|
Сабақ
тақырыбы:
|
Кітаби тіл және оның айырым
белгілері
|
Сабақ негізделген оқу
мақсаты
|
Балалардың есте
сақтау қабілетін дамыту,өз ойын еркін жеткізе білуге,сауатты жазуға
дағдыландыру.
Оқушыларды таза,сауатты
қатесіз жазуға тәрбиелеу
|
Бағалау
критерийі
|
Барлық
оқушылар:
Диктант жазуды үйренеді;
|
Оқушылардың басым
бөлігі:
Қарым-қатынас жасау құралдары: тіл-дыбыстау
құралдары, тілге көмекші құралдардың әсері мен қажетттілігін
ұғынуға тырысады.
|
Кейбір
оқушылар:
Алған білімдерін өмірде
қолдана алады
|
Пәнaрaлық
бaйлaныс
|
әдебиет
|
Алдынғы
тақырып
|
Тіл табысуға қажетті коммуникативтік
дағдылар.
|
Жоспар
|
Жоспарланған
уақыт
|
Жоспарланған
жаттығулар
|
Басталуы 1-2минут
7-минут
|
Ұйымдастыру
Ынтымақтастық атмосферасын
орнату.
Үй тапсырмасын
сұрау.
«Өрмекші торы» әдісімен сұрау. Оқушылар
шеңбер құрап, жіпті тастау арқылы сұрақтар тастайды. Барлық оқушы
сұрақтармен бірге жіпті лақтыру арқылы өрмекшінің торын
жасайды.
Жаңа
тақырып
«Айналмалы бекеттер»
әдісімен талдау.
Форма тіл құрылымдарының көмегімен
болатын сөйлеудің сыртқы көрінісі. Тұрақты ұғым. Тілдің ауызша түрі
адам қай кезден бастап сөйлесе, содан бері бірге жасап
келеді.
Стиль белгілі бір қатынас түрінде
тілдік бөліктердісұрыптап пайдалану арқылы, ойды жеткізу мәнерінің
көрінісі.
Кітаби тіл жазу дәстүрі арқылы белгілі
жүйеге түскен, орныққан стильдік жанрлық тармақтары бар тіл.
Қоғамдық қызметі де әр алуан.
«жол шетіне шартты белгі қою»
әдісімен түсіндіру.
|
Балыққаңқасысуреті
|
Ортасы 15-20минут
|
Постер қорғау
(топтық жұмыс)
23-жаттығу.Сөз
құрамына талдау.
Қазақ тіліндегі буын
үндестігіне бағынбайтын қосымшаларды еске түсіріп, талдау.
47-бет.
1/ Вербалды - тілдік
қатынас
2/ Бейвербалды
амалдар- тілсіз қатынас.
Сөйлеу мәдениетінің қосалқы
құралдары. 49-бет.
|
Плакат,түсті қағаздар,
марке
|
Аяқталуы 5-10мин
|
Қорытынды:V
Бағалау. Формативті бағалау (жұптық, топтық, топаралық),
бағалау парақтары.
Үй
тапсырмасы: §4-5. Тіл табысуға қажетті коммуникативтік
дағдылар
|
Смайликтер
Қима қағаздар
|
Қосымша
ақпарат
|
Оқулық, плакат, интерактив тақта,
компьютер
|
Саралау-сіз қосымша көмек көрсетуді қалай
жоспарлайсыз?Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы
күрделендіруді қалай
жоспарлайсыз?
|
Бағалау.Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай
жоспарлайсыз?
|
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік және екбекті
қорғау ережелері АКТ- мен байланыс
Құндылықтардағы
байланыс
|
Оқушылардың қабылдау деңгейіне байланысты
тапсырмалар таңдау. Тапсырмаларды Деңгейлеріне сай
дайындау.
|
Сұрақтарға жауап ала отырып,қалыптастырушы
бағамен бағалау
|
Үш
тілге байланыстыру.
|
Рефлексия
Сабақ оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не
білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау
шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім
бе?
Мен
өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және
неліктен?
|
|
Қорытынды
бағалау
1.Ең жақсы өткен екі нәрсе(оқыту мен оқуға
қатысты)
1.Балық қаңқасы әдісі арқылы оқушылар өз
ойларын бір-бірлерімен алмаса отырып, сұрақтарға жауап
беруі
2.Суреттер бойынша «Джигсо» тәсілі арқылы
оқушылар ақпарат жинап, дәлелдеу жұмысын
жүргізуі
2. Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың
одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді. (оқыту мен оқуға
қатысты.
Түрлі сұрақтар қою және есептерді орындата
отырып, бір-бірлеріне алмастырып, сол жайында түсініктерін
айтқызу.
3.Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе
жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін
қандай ақпарат алдым?
Жекелеген оқушылардың өз ойларын еркін
жеткізуіне және сыныптастарымен топта бірлесе отырып қызу жұмыс
істеуіне мүмкіндік беру үшін алдымен жеке ойланатын, кейін жұптаса
ойланатын, кейін топтаса отырып пікір бөлісетін тапсырма әзірлеу,
ЖАДА қалыптастыру.
|