Өзiн-өзiтану сабағының жоспары
Мектеп_ «Шорнақ» Мерзiм_10.10.2018__________№ 6сабақ_____
Тақырып: Кітап –білім көзі
Құндылық:Дұрыс әрекет.
Қасиеттер: Сүйіспеншілік, мейірім, достық.
Мұғалiм: Сапарова Сынып: 3 «А»
|
Сабақ мақсаты:Оқушыларға кітаптің адам өміріндегі маңызын ұғындыру арқылы сүйіспеншілік құндылығының мәнін ашу. Міндеттері: Білімділік: Оқушыларға кітаптің білім көзі екендігінұғындыра отырып іздемпаздық қасиеті туралы түсінік беру; Дамытушылық: Білімге,оқуға қызығушылықтарын арттыру Тәрбиелік:Жақсы оқуға,еңбексүйгіштікке тәрбиелеу |
|
|
Сабақ барысы:Сабақтың типі: Жаңа сабақты меңгерту. Сабақтың түрі: аралас Сабақтың әдісі: ойын Пәнаралық байланыс: дене шынықтыру Көрнекі құралдар: дәптер,үнтаспа 1.Ұйымдастыру кезеңi. Сәлемдесу, оқушылардың көңіл-күйін сұрау, сабаққа қатысуды тексеру. 2.Тыныштық сәтi. -Әрқайсымыз оң қолымызбен жүрегімізді ұстап көрейік.Өз жүрегіміздің жылылығын сезініп.жүрек жылуымызды адамдарға, айналамызға жекізу үшін іштей оларға жақсы тілектер тілейік. 3.Үй тапсырмасын тексеру. Білім туралы мақал жазып келу. |
Сабақ барысын талқылау: |
|
4.Дәйексөз. «Кітап білім -бұлағы» Сабақтың тақырыбының мәнін ашу мақсатында дәйексөзді сұраққа берілген жауаптарды толықтыру арқылы түсіндіремін. |
|
|
5.Әңгiмелеу (сұхбат).Құрманбай Толыбаевтың «Қайнар» әңгімесімен танысу,сурақтар арқалы мәтінді талдау. -Имантай би балаларының кітап оқуына қалай тексеретін еді? -Атасы Қанышқа «Оқығанды көкейіне тоқұын да керек»деп неліктен айтты? -Кітап оқу Қанышты қандай ісерге бөледі? |
|
|
6.Шығармашылық жұмыс, топтық жұмыс. 1-тапсырма «Менің сүйікті кітабым»оқыған кітап аттарын жазады 2-тапсырма.Әр бір бала өз сүйікті кітапшасын жасайды,беттерін безендіреді 3-тапсырма .Кітапқа ризашылықтарын білдіріб ,алғыс сөз жазу Ойын Оқушылардың білім туралы мақал-мәтелдерді білуін байқау мақсатында «Алғырлар мен Білгірлер»атты ойын ұйымдастыру. Ақыл тозбайтын тон,... (Білім таусылмайтын кен.) Білімдіге дүние жарық,... (Білімсіздің күні-ғаріп.) Дәптермен жұмыс -Дәптердегі тапсырмада берілген «Білім мен байлық»кестесіне әңгіме мәтіні бойынша білімнің байлықтан артықшылықтарын тауып жазу. -Жұмбақтарда айтылған ойдың мәнін ұғынып,шешуін табу. Білім: сені бағады,досыңды көбейтеді, жұмсағанмен азаймайды,ел құрмет тұтады. Ашық дала,қара дән, Сепкен дәнін түсінуге жараған (әріптер)
|
|
|
7.Топпен ән айту. И.Нүсіпбаевтың «Мен әдепті баламын»
|
|
|
8.Үй тапсырмасы. Дәптерге білім туралы мақал мәтелдер жазып келу. |
|
|
9.Қорытындылау, соңғы тыныштық сәтi. -Міне,балалар,білімнің адам өміріндегі маңыздылығын түсіндік. Білім оқу арқылы жинақталғанын ұғындық.Білім арқылы өмірдің ақиқатына көз жеткізесің.Өйткені білім-ақиқат бастауы. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Кітап –білім көзі
Кітап –білім көзі
Өзiн-өзiтану сабағының жоспары
Мектеп_ «Шорнақ» Мерзiм_10.10.2018__________№ 6сабақ_____
Тақырып: Кітап –білім көзі
Құндылық:Дұрыс әрекет.
Қасиеттер: Сүйіспеншілік, мейірім, достық.
Мұғалiм: Сапарова Сынып: 3 «А»
|
Сабақ мақсаты:Оқушыларға кітаптің адам өміріндегі маңызын ұғындыру арқылы сүйіспеншілік құндылығының мәнін ашу. Міндеттері: Білімділік: Оқушыларға кітаптің білім көзі екендігінұғындыра отырып іздемпаздық қасиеті туралы түсінік беру; Дамытушылық: Білімге,оқуға қызығушылықтарын арттыру Тәрбиелік:Жақсы оқуға,еңбексүйгіштікке тәрбиелеу |
|
|
Сабақ барысы:Сабақтың типі: Жаңа сабақты меңгерту. Сабақтың түрі: аралас Сабақтың әдісі: ойын Пәнаралық байланыс: дене шынықтыру Көрнекі құралдар: дәптер,үнтаспа 1.Ұйымдастыру кезеңi. Сәлемдесу, оқушылардың көңіл-күйін сұрау, сабаққа қатысуды тексеру. 2.Тыныштық сәтi. -Әрқайсымыз оң қолымызбен жүрегімізді ұстап көрейік.Өз жүрегіміздің жылылығын сезініп.жүрек жылуымызды адамдарға, айналамызға жекізу үшін іштей оларға жақсы тілектер тілейік. 3.Үй тапсырмасын тексеру. Білім туралы мақал жазып келу. |
Сабақ барысын талқылау: |
|
4.Дәйексөз. «Кітап білім -бұлағы» Сабақтың тақырыбының мәнін ашу мақсатында дәйексөзді сұраққа берілген жауаптарды толықтыру арқылы түсіндіремін. |
|
|
5.Әңгiмелеу (сұхбат).Құрманбай Толыбаевтың «Қайнар» әңгімесімен танысу,сурақтар арқалы мәтінді талдау. -Имантай би балаларының кітап оқуына қалай тексеретін еді? -Атасы Қанышқа «Оқығанды көкейіне тоқұын да керек»деп неліктен айтты? -Кітап оқу Қанышты қандай ісерге бөледі? |
|
|
6.Шығармашылық жұмыс, топтық жұмыс. 1-тапсырма «Менің сүйікті кітабым»оқыған кітап аттарын жазады 2-тапсырма.Әр бір бала өз сүйікті кітапшасын жасайды,беттерін безендіреді 3-тапсырма .Кітапқа ризашылықтарын білдіріб ,алғыс сөз жазу Ойын Оқушылардың білім туралы мақал-мәтелдерді білуін байқау мақсатында «Алғырлар мен Білгірлер»атты ойын ұйымдастыру. Ақыл тозбайтын тон,... (Білім таусылмайтын кен.) Білімдіге дүние жарық,... (Білімсіздің күні-ғаріп.) Дәптермен жұмыс -Дәптердегі тапсырмада берілген «Білім мен байлық»кестесіне әңгіме мәтіні бойынша білімнің байлықтан артықшылықтарын тауып жазу. -Жұмбақтарда айтылған ойдың мәнін ұғынып,шешуін табу. Білім: сені бағады,досыңды көбейтеді, жұмсағанмен азаймайды,ел құрмет тұтады. Ашық дала,қара дән, Сепкен дәнін түсінуге жараған (әріптер)
|
|
|
7.Топпен ән айту. И.Нүсіпбаевтың «Мен әдепті баламын»
|
|
|
8.Үй тапсырмасы. Дәптерге білім туралы мақал мәтелдер жазып келу. |
|
|
9.Қорытындылау, соңғы тыныштық сәтi. -Міне,балалар,білімнің адам өміріндегі маңыздылығын түсіндік. Білім оқу арқылы жинақталғанын ұғындық.Білім арқылы өмірдің ақиқатына көз жеткізесің.Өйткені білім-ақиқат бастауы. |
|
шағым қалдыра аласыз














