|
Бөлім: |
|
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Тәрбие тақырыбы |
Кітапханаға кітап сыйла |
|
|
Мақсаттары |
Оқушыларды оқулықты құрметтей білуге, кітапты ұқыпты ұстауға баулу. Оқушының білімділік танымын өмірмен байланыстыра отырып арттыру. Оқушылардың кітапқа деген сүйіспеншілігін арттыру |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
А.Байтұрсынұлының мына өлеңімен бастағалы
тұрмын. |
Оқушылар үйден әкелген кітаптарын таныстырады |
|
презентация |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Адамның
досы кітап, өмір кілті,
Кітап арабтың “жазу”деген
сөзінен шыққан.Ол тарих
шежіресі,оқу тәрбие құралы болып
табылады.”Оқымасан ой тоқырайды”деген
сөз кітап оқымағанның ойы таяз,санасы
төмен,өмірі қараңғы болатыны дәлелдейді.Алғашқы кітаптар осыдан бірнеші жыл
бұрын пайда
болған.Ол біздің қолымыздағы еш ұқсамайды.Алғаш рет кітап
жұмсақ балшықтан жасалған.Жұмсақ балшыққа үшкір нәрсемен жазу жазып,оны кептіріп,кейін
күйдірген.Ол кәдімгі кірпіш тас
сияқты болған.Бамбук өсімдігінен
таяқшалар әзірлеп соған да жазған.Ежелгі Египетте кітапты
тасқа қашап жазған.Кейін
жануарлардың терісінен пергамент деп аталатын материал
жасалып,кітап соған жазылған.Еуропада кітап
шығарудың негізгі материалы
қағаз XIII ғасырда пайда
болды.Кітаптың шығу тарихы мыңдаған жылдар мен
ғасырларды
артқа тастаған. |
1.Оқу — білім
азығы,
|
|
Интербелсенді тақта/ компьютер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
*Оқыған кітабыңдағы сөз өз ойыңдай, өз түсінігіңдей болса, онда
ол Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Бөлім: Педагогтің Т.А.Ә. (болған
жағдайда) Күні: Сынып: Қатысушылар
саны: Қатыспағандар
саны: Тәрбие
тақырыбы Кітапханаға кітап
сыйла Мақсаттары Оқушыларды оқулықты құрметтей білуге, кітапты
ұқыпты ұстауға баулу. Оқушының білімділік танымын өмірмен
байланыстыра отырып арттыру. Оқушылардың кітапқа деген
сүйіспеншілігін арттыру Сабақтың
барысы: Сабақтың кезені/
уақыт Педагогтың
әрекеті Оқушылардың
әрекеті Бағалау Ресурстар Сабақтың
басы А.Байтұрсынұлының мына өлеңімен бастағалы
тұрмын. Оқушылар үйден әкелген
кітаптарын таныстырады презентация Сабақтың
ортасы
Адамның
досы кітап, өмір кілті,
Кітап арабтың “жазу”деген
сөзінен шыққан.Ол тарих
шежіресі,оқу тәрбие құралы болып
табылады.”Оқымасан ой тоқырайды”деген
сөз кітап оқымағанның ойы таяз,санасы
төмен,өмірі қараңғы болатыны дәлелдейді.Алғашқы кітаптар осыдан бірнеші жыл
бұрын пайда
болған.Ол біздің қолымыздағы еш ұқсамайды.Алғаш рет кітап
жұмсақ балшықтан жасалған.Жұмсақ балшыққа үшкір нәрсемен жазу жазып,оны кептіріп,кейін
күйдірген.Ол кәдімгі кірпіш тас
сияқты болған.Бамбук өсімдігінен
таяқшалар әзірлеп соған да жазған.Ежелгі Египетте кітапты
тасқа қашап жазған.Кейін
жануарлардың терісінен пергамент деп аталатын материал
жасалып,кітап соған жазылған.Еуропада кітап
шығарудың негізгі материалы
қағаз XIII ғасырда пайда
болды.Кітаптың шығу тарихы мыңдаған жылдар мен
ғасырларды
артқа тастаған. 1.Оқу — білім
азығы, Интербелсенді тақта/
компьютер
*Оқыған кітабыңдағы сөз өз ойыңдай, өз түсінігіңдей болса, онда
ол | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||















