Сабақ жоспары
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 1 А Бөлімі: Визуалды өнер |
Мектеп: |
||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
|||||
|
Сабақ тақырыбы Сабақ түрі |
Классикалық өнердің үздік туындылары. Қазақстандық суретшілердің шығармашылығы. Жаңа сабақты меңгеру |
||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
5.1.2.1 Шығармашылық идеяларды зерттеу мен дамыту үшін ақпарат көздерімен жұмыс істеу (оның ішінде АКТ қолданып). Бейнелеу өнерінің жанрларымен танысу |
||||||
|
Сабақ мақсаттары |
|
||||||
|
Бағалау критерийлері |
АКТ арқылы қажетті ақпаратты іздейді Қалыптастырушы бағалау парақшалары Рефлексия |
||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар:
Пәнге тән лексика мен терминология: Қасиеттері, пішін, түр, үдеріс, бояу, құрамы, тепе-теңдік, жанр, карвинг, жабдықтар/құралдар/құрылғылар; Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: Мен… үшін таңдадым. Себебі,… • Мен оны…. материалдарынан орындаймын; • Мен ….. пайдалы қасиеттерін білемін. • Мен …. материалдар мен құрал-жабдықтарды қолдандым. • Бұл тағамның ерекшелігі…. • Мен … өзгертер едім не жақсартар едім. |
||||||
|
Құндылықтарды дарыту
|
Өзіне және өзгелерге құрмет Оқушылар мен мұғалім бір-бірімен амандасады. Негізгі ұғымдарды талдау кезінде мұғалім мен оқушылардың және оқушылардың бір-бірінің пікірімен санасып құрмет көрсетуі. Пікірлесу барысында сөйлесу этикасын сақтайды. Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілік Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Ә.Қастеев атындағы өнер музейіжайлы ақпарат жинап, ережесін жасайды Еңбек және шығармашылық Жұптық және топтық жұмыс жасауда бірігіп еңбек етеді, оқушылар жаңа идея ұсынады. |
||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Биология, жаратылыстану,математика,география табиғат ерекшеліктері, қасиеттерін талқылау |
||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Тақырып бойынша қажетті ақпараттарды іздеу, өңдеу. Түрлі ақпарат көздерінің ең тиімдісін таңдай отырып, қолдану |
||||||
|
Бастапқы білім |
Бастауыш сыныпта өткен бейнелеу өнерінің жанрлары туралы біледі |
||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар |
|||||
|
Сабақтың басы 1-3 мин
|
(С) Амандасу. Оқушылардың қал-жағдайларын сұрау. Тақтадағы сұрақты қарау және талдау.(презентация 1 слайд) Бейнелеу өнері дегенде сіз не түсінесіз? Осы сұрақ төңірегінде талдау, талқылау. Қосымша сұрақтар да қоюға болады: Қандай жанрларды білесіз? Сіз қандай өнерді ұнатасыз? - оқушылармен бірге сабақ мақсаттары мен оқыту мақсатын анықтау - оқушылардың «жақын даму аймағын», жетістік критерийлерін, сабақ соңында күтілетін нәтижелерді анықтауға көңіл бөлу |
презентация |
|||||
|
Сабақтың ортасы 4-15
|
Жеке жұмыс: Оқушыларға оқулықтағы суреттер көрсетіледі.Оқушылар сол суреттерден өздеріне ұнаған суретті бейнелейді. Әрбір оқушы өз салған суреттерін қорғайды (ақпаратын айтады,бояуының құрамын талдайды) Қорғаған суреттерінің атауын тақтаға жазады. Көркем өнердің үздік туындыларының репродукцияларын қарастырып,пейзаж түрлерін салыстырады.
|
Сабақ материалдары: Жұмсақ қарындаштар, түрлі түсті қарындаштар, сурет салу борлары, пастель, фломастерлер, көмірмен салу. Мүсін https:// ru.wikipedia.org/wiki/ кескіндеме https://ru.wikipedia.or g/wiki/ графикаhttps:// ru.wikipedia.org/wiki/ |
|||||
|
Сабақтың соңы 16-35 Рефлексия 35-40 (5 мин) |
Қалыптастырушы бағалау Оқушылар өздерінің жұмысы мен сыныптастарының жұмысын берілген критерийлер бойынша бағалайды Зерттеу жұмысын бағалау критерийлері:
Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді: - нені білдім, нені үйрендім - нені толық түсінбедім - немен жұмысты жалғастыру қажет |
http://www.accessart.o rg.uk/tag/stilllife/ |
|||||
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы |
|||||
|
Қабілеті жоғары оқушылар Зерттеу жұмысын толық әрі нақты орындайды. Қосымша ақпараттар қолданады. |
Қалыптастырушы бағалау Өзара бағалау. |
Қауіпсіздік техникасы: Ноутбук немесе компьютермен жұмыс жасаған соң міндетті түрде өшіру Сергіту сәті ретінде сабақ ортасында оқушыларға жаттығу жасатуға немесе бір-біріне жақсы тілектер айтқызуға болады |
|||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||||
|
|
|||||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? 1: 2: |
|||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Классикалық өнердің үздік туындылары. Қазақстандық суретшілердің шығармашылығы"
"Классикалық өнердің үздік туындылары. Қазақстандық суретшілердің шығармашылығы"
Сабақ жоспары
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 1 А Бөлімі: Визуалды өнер |
Мектеп: |
||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
|||||
|
Сабақ тақырыбы Сабақ түрі |
Классикалық өнердің үздік туындылары. Қазақстандық суретшілердің шығармашылығы. Жаңа сабақты меңгеру |
||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
5.1.2.1 Шығармашылық идеяларды зерттеу мен дамыту үшін ақпарат көздерімен жұмыс істеу (оның ішінде АКТ қолданып). Бейнелеу өнерінің жанрларымен танысу |
||||||
|
Сабақ мақсаттары |
|
||||||
|
Бағалау критерийлері |
АКТ арқылы қажетті ақпаратты іздейді Қалыптастырушы бағалау парақшалары Рефлексия |
||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар:
Пәнге тән лексика мен терминология: Қасиеттері, пішін, түр, үдеріс, бояу, құрамы, тепе-теңдік, жанр, карвинг, жабдықтар/құралдар/құрылғылар; Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: Мен… үшін таңдадым. Себебі,… • Мен оны…. материалдарынан орындаймын; • Мен ….. пайдалы қасиеттерін білемін. • Мен …. материалдар мен құрал-жабдықтарды қолдандым. • Бұл тағамның ерекшелігі…. • Мен … өзгертер едім не жақсартар едім. |
||||||
|
Құндылықтарды дарыту
|
Өзіне және өзгелерге құрмет Оқушылар мен мұғалім бір-бірімен амандасады. Негізгі ұғымдарды талдау кезінде мұғалім мен оқушылардың және оқушылардың бір-бірінің пікірімен санасып құрмет көрсетуі. Пікірлесу барысында сөйлесу этикасын сақтайды. Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілік Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Ә.Қастеев атындағы өнер музейіжайлы ақпарат жинап, ережесін жасайды Еңбек және шығармашылық Жұптық және топтық жұмыс жасауда бірігіп еңбек етеді, оқушылар жаңа идея ұсынады. |
||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Биология, жаратылыстану,математика,география табиғат ерекшеліктері, қасиеттерін талқылау |
||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Тақырып бойынша қажетті ақпараттарды іздеу, өңдеу. Түрлі ақпарат көздерінің ең тиімдісін таңдай отырып, қолдану |
||||||
|
Бастапқы білім |
Бастауыш сыныпта өткен бейнелеу өнерінің жанрлары туралы біледі |
||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар |
|||||
|
Сабақтың басы 1-3 мин
|
(С) Амандасу. Оқушылардың қал-жағдайларын сұрау. Тақтадағы сұрақты қарау және талдау.(презентация 1 слайд) Бейнелеу өнері дегенде сіз не түсінесіз? Осы сұрақ төңірегінде талдау, талқылау. Қосымша сұрақтар да қоюға болады: Қандай жанрларды білесіз? Сіз қандай өнерді ұнатасыз? - оқушылармен бірге сабақ мақсаттары мен оқыту мақсатын анықтау - оқушылардың «жақын даму аймағын», жетістік критерийлерін, сабақ соңында күтілетін нәтижелерді анықтауға көңіл бөлу |
презентация |
|||||
|
Сабақтың ортасы 4-15
|
Жеке жұмыс: Оқушыларға оқулықтағы суреттер көрсетіледі.Оқушылар сол суреттерден өздеріне ұнаған суретті бейнелейді. Әрбір оқушы өз салған суреттерін қорғайды (ақпаратын айтады,бояуының құрамын талдайды) Қорғаған суреттерінің атауын тақтаға жазады. Көркем өнердің үздік туындыларының репродукцияларын қарастырып,пейзаж түрлерін салыстырады.
|
Сабақ материалдары: Жұмсақ қарындаштар, түрлі түсті қарындаштар, сурет салу борлары, пастель, фломастерлер, көмірмен салу. Мүсін https:// ru.wikipedia.org/wiki/ кескіндеме https://ru.wikipedia.or g/wiki/ графикаhttps:// ru.wikipedia.org/wiki/ |
|||||
|
Сабақтың соңы 16-35 Рефлексия 35-40 (5 мин) |
Қалыптастырушы бағалау Оқушылар өздерінің жұмысы мен сыныптастарының жұмысын берілген критерийлер бойынша бағалайды Зерттеу жұмысын бағалау критерийлері:
Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді: - нені білдім, нені үйрендім - нені толық түсінбедім - немен жұмысты жалғастыру қажет |
http://www.accessart.o rg.uk/tag/stilllife/ |
|||||
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы |
|||||
|
Қабілеті жоғары оқушылар Зерттеу жұмысын толық әрі нақты орындайды. Қосымша ақпараттар қолданады. |
Қалыптастырушы бағалау Өзара бағалау. |
Қауіпсіздік техникасы: Ноутбук немесе компьютермен жұмыс жасаған соң міндетті түрде өшіру Сергіту сәті ретінде сабақ ортасында оқушыларға жаттығу жасатуға немесе бір-біріне жақсы тілектер айтқызуға болады |
|||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||||
|
|
|||||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? 1: 2: |
|||||||
шағым қалдыра аласыз













