Қысқа мерзімді жоспар
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 8.3А Химиялық элементтердің периодтық жүйесі |
Мектеп: Қ.Рысбеков атындағы №5 негізгі орта мектеп-интернаты
|
||||||
|
Күні : 25.01.2019ж Date: |
Мұғалімнің аты-жөні: Шәми Мереке Teacher's Name: Shami Mereke |
||||||
|
сынып: 8 A grade: |
Қатысқандар: Attended: |
Қатыспағандар: Absent: |
|||||
|
Сабақ тақырыбы The theme of the lesson: |
Металдар және бейметалдар Metals and nonmetals |
||||||
|
Сабақ барысында мақсатқа жету (сабақ жоспарынан сілтеме) During the lesson, the goal to achieve |
9.2.1.7-химиялық элементтің периодтық кестеде орналасуына сай қасиеттерін болжау Know physical and chemical properties of metal, nonmetal and amphoteric elements |
||||||
|
Сабақтың мақсаты Lesson objectives: |
Химиялық элементтердің периодтық жүйесінен метал мен бейметалды ажырата алады. Металдар мен бейметалдардың физикалық қасиетін біледі. Металдар мен бейметалдардың химиялық қасиетімен танысады. |
||||||
|
Бағалау критерииі Еvaluation сriteria: |
Оқушылар Метал мен бейметалды ағылшынша айта алады. Метал мен бейметалдың физикалық қасиеттерін ағылшын тілінде ажыратады, айта алады. Метал мен бейметалдың химиялық қасиеттерін ағылшын тілінде ажыратады, айта алады. Тәжірибе барысында металдардың химиялық қасиетін үйренеді |
||||||
|
Тілдік мақсаттар: Language objectives: |
Пәндік лексика и терминология: To occupy space - көлем алу Luster – жылтырыақ Metalloid – металлоид Dull - күңгірт Conductivity - өткізгіштік Brittle – мщрт, сынғыш Malleable – қақтауға төзімді Ductile - созылмалы
Диалог үшін пайдалы сөз тіркестер: Сыныпта қандай металдар бар? Сыныпта қандай бейметалдар бар? Сыныпта қандай металлоидтар бар? Сныпта қандай ауыспалы металдар бар? |
||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Сын тұрғысынан ойлау, топтық жұмыс барысында өзара сыйластық, құрметпен қарау, ынтымақтастық,басқаны тындау, ашықтық, жауапкершілікті сезіну, білім алуға дайын болу, тіл үйрену |
||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Терміндермен жұмыс жасағанда ағылшын тілі Реакцияны теңестіргенде математика Мatematics and English |
||||||
|
Алдыңғы білім |
7.3В Металдар мен бейметалдар 8.1А Химиялық элементтердің периодтық жүйесінің құрылысы |
||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||
|
Сабақ барысы: Move of the lesson: |
Сабаққа жоспарланған жаттығулар түрлері: Tasks and exercises: |
Ресурстар Pesurse: |
|||||
|
Ұйымдастыру кезеңі. Organizational moment 2 минут
5 мин |
Сәлемдесу. Good aftenoon dear children! I’m very glad to see you! How are you today? What date is it today? Who is absent today? Оқушыларды түрлі түсті қағаздар арқылы ішіне металдардың аты жазылған сырты топтың түсі жазылған қағаздармен бөлініп отырады. 1-group: Metals 2- group: Nonmetals 3- group: Metalloid 4- group: Transition metals Homework: «Жұбыңды тап» Halogen alkali metals Inert gas
Sodium Potassium Chlorine Bromine Iodine Florine Lithium Neon Helium Argon Xenon Radon Caesium Rubidium Astanine ҚБ: ауызша |
Сұрақ – жауап
Қима қағаздар Топ аттары
Кеспе қағаздар
|
|||||
|
Негізгі бөлім: Main part: 1 минут
10 мин
4 мин |
STQ: Have you ever heard that metals have a memory?
E metals Metalloid nonmetals
Metals and nonmetals chemical properties Metal + oxygen = Metal oxide Metal + acid = Salt + Hydrogen Metal + water = metal hydroxide + Hydrogen Nonmetal + oxygen = Nonmetal oxide Сarbon + hydrogen = Carbon dioxide
Metals phyzical properties: Electrical conductors, Magnetic, High melting points, Malleable & ductile, Shiny (when polished), Solids (usually) at room temperature
Nonmetals phyzical properties: Brittle, Oxides are acids, Solids, liquids and gases at room temperature, Dull, Not malleable & not ductile Химиялық тәжірибе Металдардың химиялық қасиеті Тәжірибиеде жүрген реакция теңдеуін жазып, ағылшынша оқып береді Қалыптастырушы бағалау: шоколад |
Слайд көрсету слайд Натрий, су, фенолфталейн, стакан |
|||||
|
Сабақты бекіту Assigning a lesson 10 мин\ 10 мин |
Жеке жұмыс. Quizizz.com ойыны https://quizizz.com/admin/quiz/58001bd016bd171f2a2238a0/metals-and-non-metals Оқушылар жеке –жеке соткамен ойнайды, ойын біткен соң талдау жасап алғашқы 5 оқушыны бағалаймын. Интерактивті тақтадан қандай сұрақтар қиындық туғызғанын бәрі шығып тұрады. Қалыптастырушы бағалау: шоколад Топтық жұмыс .LearningUpps.orс Әр топта 2 bilimbook тұрады, оқушылар интернет арқылы онлайн ойнайды. Жауабын сол жерде автоматты түрде шығарып береді. Қалыптастырушы бағалау: Топтар бір – бірін бағалайды |
Ұялы телефон bilimbook |
|||||
|
Үй тапсырмасы Hometask 1 мин |
Терминдерді жаттау. Әр оқушы 1 металлойдқа сипаттама жазып келеді |
Күнделік |
|||||
|
Кері байланыс 2 мин |
Chemistry. Feedback : Excellent, Good, Normal Тақтаға кері байланыс плакатын ілемін. Оқушылар стикерді апарып жабыстырады. Әркім сабақты қалай түсінгендігіне байланысты |
Стикер Sticker Плакат |
|||||
|
Қосымша ақпарат |
|||||||
|
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Пәнаралық
байланыс Құндылықтармен байланыс (оқу элементі) |
|||||
|
|
Бұл сабақтағы бағалау үдерісі оқушылардың бірін-бірі бағалау негізінде және мұғалімнің кері байланыс беруі түрінде жүзеге асырылады. |
Топтық жұмысты жүргізу барысында оқушылардың бірін-бірі сыйлау құндылықтары дамиды. |
|||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||||
|
|
|||||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
|||||||
Оқу ісінің орынбасары Накипова Айгул
Тексерілді ------------------------------------
Al
Zn + HCl =
Fe
Mg
C
P + O2 =
S
Жүктеу
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Кмж 8 сынып химия
Кмж 8 сынып химия
Қысқа мерзімді жоспар
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 8.3А Химиялық элементтердің периодтық жүйесі |
Мектеп: Қ.Рысбеков атындағы №5 негізгі орта мектеп-интернаты
|
||||||
|
Күні : 25.01.2019ж Date: |
Мұғалімнің аты-жөні: Шәми Мереке Teacher's Name: Shami Mereke |
||||||
|
сынып: 8 A grade: |
Қатысқандар: Attended: |
Қатыспағандар: Absent: |
|||||
|
Сабақ тақырыбы The theme of the lesson: |
Металдар және бейметалдар Metals and nonmetals |
||||||
|
Сабақ барысында мақсатқа жету (сабақ жоспарынан сілтеме) During the lesson, the goal to achieve |
9.2.1.7-химиялық элементтің периодтық кестеде орналасуына сай қасиеттерін болжау Know physical and chemical properties of metal, nonmetal and amphoteric elements |
||||||
|
Сабақтың мақсаты Lesson objectives: |
Химиялық элементтердің периодтық жүйесінен метал мен бейметалды ажырата алады. Металдар мен бейметалдардың физикалық қасиетін біледі. Металдар мен бейметалдардың химиялық қасиетімен танысады. |
||||||
|
Бағалау критерииі Еvaluation сriteria: |
Оқушылар Метал мен бейметалды ағылшынша айта алады. Метал мен бейметалдың физикалық қасиеттерін ағылшын тілінде ажыратады, айта алады. Метал мен бейметалдың химиялық қасиеттерін ағылшын тілінде ажыратады, айта алады. Тәжірибе барысында металдардың химиялық қасиетін үйренеді |
||||||
|
Тілдік мақсаттар: Language objectives: |
Пәндік лексика и терминология: To occupy space - көлем алу Luster – жылтырыақ Metalloid – металлоид Dull - күңгірт Conductivity - өткізгіштік Brittle – мщрт, сынғыш Malleable – қақтауға төзімді Ductile - созылмалы
Диалог үшін пайдалы сөз тіркестер: Сыныпта қандай металдар бар? Сыныпта қандай бейметалдар бар? Сыныпта қандай металлоидтар бар? Сныпта қандай ауыспалы металдар бар? |
||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Сын тұрғысынан ойлау, топтық жұмыс барысында өзара сыйластық, құрметпен қарау, ынтымақтастық,басқаны тындау, ашықтық, жауапкершілікті сезіну, білім алуға дайын болу, тіл үйрену |
||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Терміндермен жұмыс жасағанда ағылшын тілі Реакцияны теңестіргенде математика Мatematics and English |
||||||
|
Алдыңғы білім |
7.3В Металдар мен бейметалдар 8.1А Химиялық элементтердің периодтық жүйесінің құрылысы |
||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||
|
Сабақ барысы: Move of the lesson: |
Сабаққа жоспарланған жаттығулар түрлері: Tasks and exercises: |
Ресурстар Pesurse: |
|||||
|
Ұйымдастыру кезеңі. Organizational moment 2 минут
5 мин |
Сәлемдесу. Good aftenoon dear children! I’m very glad to see you! How are you today? What date is it today? Who is absent today? Оқушыларды түрлі түсті қағаздар арқылы ішіне металдардың аты жазылған сырты топтың түсі жазылған қағаздармен бөлініп отырады. 1-group: Metals 2- group: Nonmetals 3- group: Metalloid 4- group: Transition metals Homework: «Жұбыңды тап» Halogen alkali metals Inert gas
Sodium Potassium Chlorine Bromine Iodine Florine Lithium Neon Helium Argon Xenon Radon Caesium Rubidium Astanine ҚБ: ауызша |
Сұрақ – жауап
Қима қағаздар Топ аттары
Кеспе қағаздар
|
|||||
|
Негізгі бөлім: Main part: 1 минут
10 мин
4 мин |
STQ: Have you ever heard that metals have a memory?
E metals Metalloid nonmetals
Metals and nonmetals chemical properties Metal + oxygen = Metal oxide Metal + acid = Salt + Hydrogen Metal + water = metal hydroxide + Hydrogen Nonmetal + oxygen = Nonmetal oxide Сarbon + hydrogen = Carbon dioxide
Metals phyzical properties: Electrical conductors, Magnetic, High melting points, Malleable & ductile, Shiny (when polished), Solids (usually) at room temperature
Nonmetals phyzical properties: Brittle, Oxides are acids, Solids, liquids and gases at room temperature, Dull, Not malleable & not ductile Химиялық тәжірибе Металдардың химиялық қасиеті Тәжірибиеде жүрген реакция теңдеуін жазып, ағылшынша оқып береді Қалыптастырушы бағалау: шоколад |
Слайд көрсету слайд Натрий, су, фенолфталейн, стакан |
|||||
|
Сабақты бекіту Assigning a lesson 10 мин\ 10 мин |
Жеке жұмыс. Quizizz.com ойыны https://quizizz.com/admin/quiz/58001bd016bd171f2a2238a0/metals-and-non-metals Оқушылар жеке –жеке соткамен ойнайды, ойын біткен соң талдау жасап алғашқы 5 оқушыны бағалаймын. Интерактивті тақтадан қандай сұрақтар қиындық туғызғанын бәрі шығып тұрады. Қалыптастырушы бағалау: шоколад Топтық жұмыс .LearningUpps.orс Әр топта 2 bilimbook тұрады, оқушылар интернет арқылы онлайн ойнайды. Жауабын сол жерде автоматты түрде шығарып береді. Қалыптастырушы бағалау: Топтар бір – бірін бағалайды |
Ұялы телефон bilimbook |
|||||
|
Үй тапсырмасы Hometask 1 мин |
Терминдерді жаттау. Әр оқушы 1 металлойдқа сипаттама жазып келеді |
Күнделік |
|||||
|
Кері байланыс 2 мин |
Chemistry. Feedback : Excellent, Good, Normal Тақтаға кері байланыс плакатын ілемін. Оқушылар стикерді апарып жабыстырады. Әркім сабақты қалай түсінгендігіне байланысты |
Стикер Sticker Плакат |
|||||
|
Қосымша ақпарат |
|||||||
|
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Пәнаралық
байланыс Құндылықтармен байланыс (оқу элементі) |
|||||
|
|
Бұл сабақтағы бағалау үдерісі оқушылардың бірін-бірі бағалау негізінде және мұғалімнің кері байланыс беруі түрінде жүзеге асырылады. |
Топтық жұмысты жүргізу барысында оқушылардың бірін-бірі сыйлау құндылықтары дамиды. |
|||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||||
|
|
|||||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
|||||||
Оқу ісінің орынбасары Накипова Айгул
Тексерілді ------------------------------------
Al
Zn + HCl =
Fe
Mg
C
P + O2 =
S
шағым қалдыра аласыз


lement










