Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Көбейту және бөлу 134*2 және 268/2
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Пән: математика |
Мектеп: Әзімбек Ысмайылұлы атындағы орта мектебі
|
Күні:
|
Мұғалімнің аты-жөні: Г.А.Қонарбаева
|
Сынып: 3 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақ тақырыбы |
Көбейту және бөлу 134*2 және 268/2 |
Сабақ мақсаттары |
Қосындыны санға көбейту,бөлу тәсілімен таныстыру |
Бағалау критерийлері |
1. Тақырыпты түсінеді, талдайды,есептерді шығарады; 2. Көбейтінтіндіні қосумен алмастыра отырып шығарады; 3. Білім деңгейін анықтау мақсатында берілген есептерді шығарады; |
Пәнаралық байланыстар |
Дүниетану,қазақ тілі |
Сабақтың типі |
жаңа білімді меңгеру |
Сабақтың түрі |
аралас сабақ |
Сабақтың көрнекілігі
|
сызба, тақырыпқа арналған кесте, суреттер. |
Алдыңғы меңгерген білім |
Көбейту және бөлу |
Уақыт |
Белсенді жұмыс түрлері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Ұйымдастыру кезеңі 1 минут
|
Психологиялық дайындық 1,2,3 Сынып іші тып-тыныш, Жалқаулықты тастаймыз Жаңа сабақ бастаймыз. Түгендеу |
Оқушылармен сәлемдесемін.
Сыныптағы оқушылардың келген-келмегендерін түгендеймін |
Мұғаліммен, сыныптастарымен сәлемдеседі. Сынып басшысы келмеген оқушыларды айтып шығады. |
Сабақтың басы Білу 5 минут |
1.Есіңе түсір! 23*2=46 42:2=21 22*4=88 96:3=32 31*3=93 48:4=12 |
Оқушыларды мұқият тыңдап жауабын толықтырып отырамын. |
Тақтада орындайды |
Түсіну 10 минут |
№1 134*2=268 268:2=134 143*2=286 286:2=143 234*2=468 468:2=234 241*2=482 482:2=241 314*2=628 628:2=628 |
Оқушыларға бағыт беремін. |
Әр топтан бір оқушыдан шығып есептерді шығарады |
Сергіту сәті 1 минут |
1,2,3, 1,2,3- ал қанекей ұш, 4,5,6,7 4,5,6,7-мынау ауыл шеті, 8,9,10 8,9,10-өз орныңа қон. |
Оқушылармен бірге сергіту сәтін орындау. |
Оқушылар жатқа айтады. Қызығушылық танытады. |
Сабақтың ортасы
Қолдану 6 минут |
№2. 1 кітапта-138 бет 2 кітапта-? 2 есе артық 3 кітапта-? 3 есе кем Жауабы: (138*2):3=92 Жауабы:92 бет бар |
Масса және уақыт өлшем бірлігіне байланысты есептерді түрлі әдіспен шығарады |
|
Талдау 5 минут |
№3 12*3=36 24*4=36 24*3=27 12:3=4 24:4=6 24:3=8 |
Көмектесіп отырамын |
Берілген тапсырманы топта талқылап, жауап береді. |
Жинақтау 5 минут |
№ 6 (92-14):6=13 (27+24):3=17 (16*6):4=24 (96:2):3=16 |
Қосымша тапсырмалар беріледі |
Әр топ оқушылары жауап береді. |
Бағалау 5 минут |
№7. 7*8=56 8*8=64 9*8=72 |
||
Үйге |
№4, 92 бет |
||
Рефлексия 2 минут |
1.Бүгінгі сабақ қызықты , қызықсыз болды . 2.Мен көп нәрсені үйрендім, үйренгенім аз. 3.Басқаларды мұқият, зейінсіз тыңдадым. 4.Тапсырмаларды орындауға жиі, сирек қатыстым. 5.Өз жетістіктеріме ризамын, риза емеспін.
|
Пән: қазақ тілі |
Мектеп: Әзімбек Ысмайылұлы атындағы орта мектебі
|
Күні: 09.04.2018
|
Мұғалімнің аты-жөні: Г.А.Қонарбаева
|
Сынып: 3 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақ тақырыбы |
Негізгі және туынды сын есім |
Сабақ мақсаттары |
|
Бағалау критерийлері |
1. Сөз таптарын ажырата біледі; 2. Өз бетінше жұмыстарды орындауды біледі;. 3. Сөздерді талдау арқылы ой тұжырымын жасауды біледі |
Пәнаралық байланыстар |
дүниетану, әдебиет, математика |
Сабақтың типі |
қайталау |
Сабақтың түрі |
аралас сабақ |
Сабақтың көрнекілігі
|
сызба, тақырыпқа арналған кесте, суреттер. |
Алдыңғы меңгерген білім |
Сын есім |
Уақыт |
Белсенді жұмыс түрлері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
||||
Ұйымдастыру кезеңі 1 минут
|
Психологиялық дайындық Ән айтамыз қөңілді-көңілді, Күй тартамыз күмбірлі-күмбірлі. Би билейміз ырғақты-ырғақты, Біз бастаймыз сабақты-сабақты. Түгендеу |
Оқушылармен сәлемдесемін.
Сыныптағы оқушылардың келген-келмегендерін түгендеймін |
Мұғаліммен, сыныптастарымен сәлемдеседі. Сынып басшысы келмеген оқушыларды айтып шығады. |
||||
Сабақтың басы
Білу 5 минут |
1.Есіңе түсір!
|
Оқушыларды мұқият тыңдап жауабын толықтырып отырамын. |
Тақтада орындайды |
||||
Түсіну 10 минут |
28-жаттығу. Мәтінді дауыстап, түсініп, мәнерлеп оқу, мағынасын ашу, түсіндіру, сұрақтармен жұмыс ұйымдастыру. Тапсырмаларды орындау: ішінде сын есімі бар сөйлемдерді теріп жазу, сын есімдердің астын сызу.
|
Оқушыларға бағыт беремін.
|
Әр топтан бір оқушыдан шығып есептерді шығарады |
||||
Сергіту сәті 1 минут |
Үлкенге де сіз Кішіге де сіз Бар әлемнің баласын Құрметтейміз біз |
Оқушылармен бірге сергіту сәтін орындау. |
Оқушылар жатқа айтады. Қызығушылық танытады. |
||||
Сабақтың ортасы
Қолдану 6 минут |
29-жаттығу Біл-білгіш Жүз-жүзгіш Тап-тапқыш Сез-сезгіш Байқа-байқағыыш Сөйле-сөйлегіш Айт-айтқыш |
||||||
Талдау 5 минут |
30-жаттығу Менің сыныбымда өнегелі оқушылар оқиды.Суыңыз мұздай екен.Қыздар сенгіш келеді. |
Көмектесіп отырамын |
Берілген тапсырманы топта талқылап, жауап береді. |
||||
Жинақтау 5 минут |
31-жаттығу Игі істер өлмейді, Ізгі ойлар өшпейді. |
Әр топ оқушылары жауап береді. |
|||||
Бағалау 5 минут |
33-жаттығу Сәбіз-қызғылт сары,үшкір, үш бұрыш Қоян-қорқақ,сезімтал, |
||||||
Үйге |
3 34-жаттығу, 191-бет. |
||||||
Рефлексия 2 минут |
1.Бүгінгі сабақ қызықты , қызықсыз болды . 2.Мен көп нәрсені үйрендім, үйренгенім аз. 3.Басқаларды мұқият, зейінсіз тыңдадым. 4.Тапсырмаларды орындауға жиі, сирек қатыстым. 5.Өз жетістіктеріме ризамын, риза емеспін.
|
Пән: әдебиеттік оқу |
Мектеп: Әзімбек Ысмайылұлы атындағы орта мектебі
|
Күні: 09.04.2018 |
Мұғалімнің аты-жөні: Г.А.Қонарбаева |
Сынып: 3 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақ тақырыбы |
С.Сейфуллин . Дала |
Сабақ мақсаттары |
Ақынның өмірі,шығармашылығынан жалпы мәлімет бере отырып,өлеңнің тақырыбын идеясын ашу. |
Бағалау критерийлері |
1. Тақырыпты түсінеді, талдайды
2. Шығарманың идеясын
ашады,талдайды |
Пәнаралық байланыстар |
дүниетану, әдебиет, математика |
Сабақтың типі |
жаңа білімді меңгеру |
Сабақтың түрі |
аралас сабақ |
Сабақтың көрнекілігі |
сызба, тақырыпқа арналған кесте, суреттер. |
Алдыңғы меңгерген білім |
Дала көрінісін біледі |
Уақыт |
Белсенді жұмыс түрлері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
|
|||
Ұйымдастыру кезеңі 1 минут
|
Психологиялық дайындық Ән айтамыз қөңілді-көңілді, Күй тартамыз күмбірлі-күмбірлі. Би билейміз ырғақты-ырғақты, Біз бастаймыз сабақты-сабақты. Түгендеу |
Оқушылармен сәлемдесемін.
Сыныптағы оқушылардың келген-келмегендерін түгендеймін |
Мұғаліммен, сыныптастарымен сәлемдеседі. Сынып басшысы келмеген оқушыларды айтып шығады. |
||||
Сабақтың басы
Білу 5 минут |
С.Сейфуллин өмірін хронологиялық кесте бойынша түсіндіру. 1894ж-Қарашілікте дүниеге келді. 1905ж-Нілді орыс-қазақ мектебіне түсті(Өспен ауылы) 1913ж-Омбы семинариясына түсті. 1916ж-Бұғалы мектебін ашты. 1922ж-«Асау тұлпар»өлеңдер жинағы шықты. 1926ж-Гүлбпаһрам Батырбекқызына үйленді. 1938ж-С.Сейфуллин өмірден өтті. |
Оқушыларды мұқият тыңдап жауабын толықтырып отырамын. |
Тақтада орындайды |
||||
Түсіну 10 минут |
Оқулықпен
жұмыс |
|
Әр топтан бір оқушыдан жұмбақтарды шешеді. |
||||
Сергіту сәті 1 минут |
Үлкенге де сіз Кішіге де сіз Бар әлемнің баласын Құрметтейміз біз |
Оқушылармен бірге сергіту сәтін орындау. |
Оқушылар жатқа айтады. Қызығушылық танытады. |
||||
Сабақтың ортасы
Қолдану 6 минут |
«Дала» өлеңіндегі сөздікпен жұмыс. Дала-степь Құшағын жайған-раскрыл объятия. Бейне бір жас баладай-как младенец. Шатттанып-радоваться Иісін аңқытып-с душистом запахом Оқушыларға 2-3рет оқыту. |
Мәтіннен сызбада берілген сөздерге қатысты сөздерді тауып жаз. |
|||||
Талдау 5 минут |
-мазмұнына қарай баяндау; -өз ойларын қосып әңгімелеу;(5мин) |
Берілген тапсырманы топта талқылап, жауап береді. |
|||||
Жинақтау 5 минут |
«Менің далам»тақырыбында 2-3сөйлем немесе тақпақ құрастыру. |
Қосымша тапсырмалар беріледі |
Әр топ оқушылары жауап береді. |
||||
Бағалау 5 минут |
- С.Сейфуллин кім? - Қандай өлеңмен таныстық? - С.Сейфуллин қай жылы қайтыс болды? |
||||||
Үйге |
|
||||||
Рефлексия 2 минут |
1.Бүгінгі сабақ қызықты , қызықсыз болды . 2.Мен көп нәрсені үйрендім, үйренгенім аз. 3.Басқаларды мұқият, зейінсіз тыңдадым. 4.Тапсырмаларды орындауға жиі, сирек қатыстым. 5.Өз жетістіктеріме ризамын, риза емеспін |