×
Сертификат тегін алу үшін
Материал тегін жариялау
ҚР БАҚ(СМИ) тіркеу №9512

ҰБТ-ға дайындық тест кітаптарын сатып, айына 300-400 мың тенге табыс тапқысы келетін белсенді серіктестер іздейміз. Дәл қазір хабрласыңыз: 8776-125-3030
Сайт бойынша сұрақтарды 8(771)-234-55-99 (Ватсап) осы номерге жазуға болады

Көлік түрлері

Автор:Куватбаева Журсин Бокенбаевна
Бағыты: Қазақ тілі
Бөлімі: Сабақ жоспары
Сыныбы: 5 сынып
Жарияланған уақыты: 2019-09-11

50-ден астам пәндер бойынша материалдарды тегін жүктеп, сабақ барысында қолдануға болады

Материал туралы қысқаша түсінік

5 сынып. Қазақ тілі. Көлік түрлері. Қазақ тілі пәні мұғалімдеріне арналған қысқа мерзімді жоспар

Қазақ тілі пәнінен қысқа мерзімді жоспар

Мектеп:

Мұғалім:

«Жетібай ауылының №4 орта мектебі» КММ

Куватбаева Журсин Бөкенбаевна

Бөлім атауы:

7-бөлім. Көлік және жол белгілері

Сабақтың тақырыбы:

5. Көлік түрлері

Сынып: Т15

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Оқу мақсаты

5О6. Оқылым стратегияларын қолдану:жалпы мазмұнын түсіну үшін оқу, нақты ақпаратты табу үшін оқу.

5ӘТН4.3. Сын есімдердің, шырай түрлерінің көркемдік ерекшелігін тану

Күтілетін нәтиже

Білу. Кесте, диаграмма, сызба, шартты белгілер түрінде берілген ақпараттардың мәнін анықтайды, таниды.

Түсіну. Ұсынылған ақпаратты түсінеді, мәселелерді өз сөзімен тұжырымдайды, салыстырады, түсіндіреді.

Қолдану. Жаңа түсінікті қолданады, білімін көрсетеді.

Талдау. Ақпаратты бөлімдерге бөледі, талқылайды, ашып көрсетеді.

Жинақтау. Көлікке тиімдісі не: газ ба, бензин бе?»тақырыбында эссе жазу үшін деректердегі ақпараттарды пайдаланып, күрделі жоспар құрады.

Бағалау. Алдағы нәтижелерді болжайды, 2050 жылға дейін келешектің «кемеңгер көліктері» қандай болатынын болжайды.

Құндылықтарға баулу

Индустрияландыру мен инновацияларға негізделген экономикалық өсу.

Пәнаралық байланыс

География, тарих


Сабақ құрылымы:



Оқу іс-әрекетінің ұйымдастыру формалары: логикалық тапсырмалар, жұптық, топтық тапсырмалар.

Негізгі терминдер: Әуе жолы, теміржол, құрлық жолы, су жолы. Сын есімнің шырайлары, салыстырмалы шырай, күшейтпелі шырай, асырмалы шырай.

Ақпарат көздері: оқулық және мұғалімге арналған әдістемелік кешен, https://bilimland.kz/kk сайты.

Алдыңғы оқу: Жол белгілері-халықаралық тіл.

Сабақ жоспары

Ұйымдастыру

Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекет


Уақыт

Сабақтың басы






Сабақтың ортасы






Білу



Түсіну














Қолдану












Сергіту сәті




Талдау


Жинақтау




Бағалау

Үй жұмысы

Сабақтың соңы

3 минут


Ұйымдастыру: Оқушыларды қиынды суреттер арқылы үш топқа бөліп отырғызамын.

1-топ: «Ұшақ»

2-топ: «Автомобиль»

3-топ: «Кеме»


1.Оқылым алды сұрақтар:

  • Көліктің қандай түрлері бар?

  • Көп қолданылатын көлік түрлері қандай?

  • Ата-бабамыз қандай көліктерді қолданған?

  • Келешекте қандай көліктер пайда болуы мүмкін?

  • Қалай ойлайсыздар, бензинмен жүретін көліктер тиімді ме, әлде газбен жүретін көліктер ме?

1. Кесте, диаграмма, сызба, шартты белгілер түрінде берілген ақпараттардың мәтін екенін дәлелдеңіздер. Мәтін не туралы? Мәтіннің тақырыбын, негізгі ойын анықтаңыздар.

Бағалау: «Сайликтер»

«Неліктен» стратегиясы

«Пирамида» әдісі бойынша өз мәтіндеріңізді талдаңыздар, себептерін анықтап, шешім шығарыңыздар.

Бағалау: «Сайликтер»

Жұптық жұмыс. Жұбыңызбен бірге сын есімнің сырайларын қолдана отырып, өз ойыңызды дәлелдеңіз.

Ақпарат көздерінің дерегіне сүйенсек, қазір Қазақстанда 4 миллионға жуық көлік бар. Олардың 12 мыңы ғана газбен жүреді. Қалай ойлайсыз, көлікке тиімдісі не: газ ба, бензин бе?

«Ойтолғау»

  1. Жаяу жүргіншілер жолы

  2. Бағдаршам

  3. Балаларға қауіпті

«Екі жұлдыз, бір тілек»

«Менің болашақ көлігім» атты тақырыпқа сурет салады.

Рефлексия

2минут







3 минут






3 минут

















3 минут












2 минут



3 минут























50-ден астам пәндер бойынша материалдарды тегін жүктеп, сабақ барысында қолдануға болады

Сертификатты жеке кабинеттегі жетістіктерім бөлімінен жүктеп алуға болады

Материалды сайттан тегін жүктеу

Материал ұнаса парақшаңызға сақтап қойыңыз!

Өз пікіріңізді қалдыру үшін тіркелу қажет.

Олимпиада бітуіне қалды: