Бөлім |
Спорт ойындары |
||||
Педагогтың аты-жөні |
Утегенова З.М. |
||||
Күні |
20.10.2025 жыл |
||||
Сынып : 5 |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||
Сабақтың тақырыбы
|
Командадағы көшбасшылық дағдыларын дамыту . Баскетбол. Тосқауыл қою. |
||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
5.2.2.1 Көшбасшылық дағдылар мен команда құрамында жұмыс істей білуді талқылау және көрсете білу |
||||
Сабақтың мақсаты
|
Барлық оқушылар қозғалыс кеңістігінде толық топ ретінде қауіпсіз жұмыс істеу Жеке және бірлескен жұмыста отансүйгіштік сезімді және адамгершілік құндылықтарды көрсету
|
||||
Бағалау критерииі |
Негізгіқимыл-қозғалысжаттығуларыныңбайланысынанықтайды. |
||||
Құндылықтар |
Әділдік және жауапкершілік айы. Әділетті Қазақстан |
||||
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 15 мин |
Оқушыларды сапқа тұрғызу. Сәлемдесу. Рапорт қабылдау. Оқушылардың спорттық киімдеріне назар аудару. Сабақтың тақырыбымен және мақсатымен таныстыру. Бағалау критерийлерін анықтау. Техника қауіпсіздігін ескерту. Бой жазу жаттығуларын орындау. Білім алушылар, бір орында, қозғалыста және жүгіру кезінде ЖДЖ орындайды. Тыныс жолдарын қалпына келтіру. |
Оқушы өз жұбын табады Әдіс арқылы қайталау Сұрақ жауап орындайды |
Қол шапалақ
|
|
|
Сабақтың ортасы 25 мин |
Өткізілетін оқу тапсырмасының ережелері мен қауіпсіздік ережелері айтылып түсіндіріледі. Осыдан кейін білім алушылар жұпта жұмыс жасайды: Баскетболшының тұрысы: а) Допты бір орында оң және сол қолмен алып жүру; б) Бір қолдан екінші қолға ауыстырып алып жүру; в) Қозғалыста допты оң және сол қолымен алып жүру. Қағып алу – баскетболшының допқа ие болуына себепші болатын тәсіл. Жақсы қағып алып басқа тәсілдерді тиімді орындауға әсер етеді. Қағып алуға дайындық қағып алудан кейінгі тәсілдің бастапқы жағдайында келтіретіндей допқа ие болуды қамтамасыз етуі керек. Екі қолымен қағып алу. Қағып алу үшін қолын екі жақтан допқа ұмсыну керек, нәтижесінде доп ұшып келетіндей жарты сфера жасалады.
Д Сергіту сәті бейне жазба. Е |
Екпін алып немесе орнынан бойлап жасалады. Оқушылар тірек-қозғалыс дағдыларының не екенін түсінгендіктерін сипаттай және көрсете алады.
10 минут |
Смаликтер арқылы
|
Тосқауыл қою бейнежазба https://www.youtube.com/watch?v=Lnfa-ZQgJ6Y
|
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Сабақ соңында оқушыларға қойылатын сұрақтар:
Үй тапсырмалары беріледі; Мұғалім тарапынан кері байланыс жүргізіледі (сабақ барысында кеткен қателіктер мен артықшылықтар ауызша айтылады) |
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Командадағы көшбасшылық дағдыларын дамыту . Баскетбол. Тосқауыл қою.
Бөлім |
Спорт ойындары |
||||
Педагогтың аты-жөні |
Утегенова З.М. |
||||
Күні |
20.10.2025 жыл |
||||
Сынып : 5 |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||
Сабақтың тақырыбы
|
Командадағы көшбасшылық дағдыларын дамыту . Баскетбол. Тосқауыл қою. |
||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
5.2.2.1 Көшбасшылық дағдылар мен команда құрамында жұмыс істей білуді талқылау және көрсете білу |
||||
Сабақтың мақсаты
|
Барлық оқушылар қозғалыс кеңістігінде толық топ ретінде қауіпсіз жұмыс істеу Жеке және бірлескен жұмыста отансүйгіштік сезімді және адамгершілік құндылықтарды көрсету
|
||||
Бағалау критерииі |
Негізгіқимыл-қозғалысжаттығуларыныңбайланысынанықтайды. |
||||
Құндылықтар |
Әділдік және жауапкершілік айы. Әділетті Қазақстан |
||||
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 15 мин |
Оқушыларды сапқа тұрғызу. Сәлемдесу. Рапорт қабылдау. Оқушылардың спорттық киімдеріне назар аудару. Сабақтың тақырыбымен және мақсатымен таныстыру. Бағалау критерийлерін анықтау. Техника қауіпсіздігін ескерту. Бой жазу жаттығуларын орындау. Білім алушылар, бір орында, қозғалыста және жүгіру кезінде ЖДЖ орындайды. Тыныс жолдарын қалпына келтіру. |
Оқушы өз жұбын табады Әдіс арқылы қайталау Сұрақ жауап орындайды |
Қол шапалақ
|
|
|
Сабақтың ортасы 25 мин |
Өткізілетін оқу тапсырмасының ережелері мен қауіпсіздік ережелері айтылып түсіндіріледі. Осыдан кейін білім алушылар жұпта жұмыс жасайды: Баскетболшының тұрысы: а) Допты бір орында оң және сол қолмен алып жүру; б) Бір қолдан екінші қолға ауыстырып алып жүру; в) Қозғалыста допты оң және сол қолымен алып жүру. Қағып алу – баскетболшының допқа ие болуына себепші болатын тәсіл. Жақсы қағып алып басқа тәсілдерді тиімді орындауға әсер етеді. Қағып алуға дайындық қағып алудан кейінгі тәсілдің бастапқы жағдайында келтіретіндей допқа ие болуды қамтамасыз етуі керек. Екі қолымен қағып алу. Қағып алу үшін қолын екі жақтан допқа ұмсыну керек, нәтижесінде доп ұшып келетіндей жарты сфера жасалады.
Д Сергіту сәті бейне жазба. Е |
Екпін алып немесе орнынан бойлап жасалады. Оқушылар тірек-қозғалыс дағдыларының не екенін түсінгендіктерін сипаттай және көрсете алады.
10 минут |
Смаликтер арқылы
|
Тосқауыл қою бейнежазба https://www.youtube.com/watch?v=Lnfa-ZQgJ6Y
|
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Сабақ соңында оқушыларға қойылатын сұрақтар:
Үй тапсырмалары беріледі; Мұғалім тарапынан кері байланыс жүргізіледі (сабақ барысында кеткен қателіктер мен артықшылықтар ауызша айтылады) |
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз
опты
орнында тұрып бір қолымен қағып алу.
Қолына доп тиісімен допты қысып ұстап,
не денесіне жақындатуы не келесі
әдісті қолдана алатындай бағытта
қозғауы керек. Қолды бүгу- доптың ұшу
жылдамдығының амортизациясы қызметін
қамтамасыз етеді. Доп қолға тигенде
қатты соғылмауы керек, сондықтан қолды
ертерек бүгу керек. Бір қолмен допты
қағып алу, екінші қолмен допты қағып
алуға мүмкіндік жоқ болғанда немесе
қағып алғаннан кейін бір қолмен тәсіл
жасау керек болғанда қолданылады.
Шабуылдау тәсілдерін қайталау.
кі
жақты баскетбол ойыны


