Дене шынықтыру сабағының қысқа мерзімді жоспары
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 2 бөлім: Командалық спорттық ойындар |
Мектеп: |
|
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні |
|
|
Сынып: 6 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
|
Сабақ тақырыбы |
Баскетбол добын беру техникасын жетілдіру. |
|
|
Оқу мақсаттары |
6.1.5.1. Бір қатар дене жаттығуларының тактикаларын, стратегияларын және композициялық идеяларын түсіну және қолдана білу |
|
|
Сабақ мақсаттары |
Бір қатар дене жаттығуларының тактикаларын, стратегияларын және композициялық идеяларын түсінуге және қолдана білуге үйрету |
|
|
Бағалау критерийлері |
Баскетболдағы тактикаларды, стратегияларды түсіне және қолдана біледі. |
|
|
Дескрипторлар |
Баскетболдағы тактикаларды және стратегияларды қолданады;
|
|
|
Тілдік мақсаттар
|
Ойындар олардың физикалық және спорттық дағдыларын дамытуға көмектесетіндігі туралы өз түсініктерін көрсете және сипаттай алады. Мыналарды қамтиды:
Талқылауға арналған сұрақтар:
|
|
|
Құндылықтарға баулу |
Жеке жауапкершілік, көшбасшылық қасиеттері, өмір бойы оқу, бір-біріне көмектесу. |
|
|
Пәнаралық байланыстар |
Ғылыммен байланыс – денсаулық және тән, қауіпсіздік, салмақ динамикасы. Информатикамен (ғаламтордан ақпарат іздеу және өңдеу), математикамен (айналу осі, кеңістік, бағыт пен бұрыштар), психологиямен (кіші топта жұмыс жасау дағдылары), биологиямен (ағзадағы биохимиялық өзгерістер), физикамен ( жылдамдық, салмақ, энергия) байланысы. |
|
|
АКТ қолдану дағдылары |
Шағын құрылғылармен сабақты түсіру, ғаламтордан қажетті ақпаратты іздеу үшін ноутбукты қолдану. |
|
|
Алдын ала білімі |
Білім алушылар алдыңғы сыныптарда сабақтарда және оқу бағдарламасынан тыс алған спорт ойындары туралы алдын ала білімдер мен дағдыларды меңгереді деп күтіледі. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар |
|
Сабақтың басы (тайм-менеджмент) 0-7 мин |
Сабақтың басында өтетін тақырыппен таныстырып, білім алушылармен бірге оқу мақсаты және сабақтың соңында күтілетін нәтиже анықталады. Білім алушылар, бір орында, қозғалыста және жүгіру кезінде ЖДДЖ орындайды. Шаттық шеңбері. Мұғалім ортада тұрып оқушыларға доп беру арқылы сұрақтар қояды.
Қ.Б. Мұғалім береді |
Доп, сұрақтар, ысқырық |
|
Сабақтың ортасы (тайм-менеджмент) 30 мин
|
Оқушылар тақтаға назар аударады. Берілген суреттерді қарап, тақырыпты ашады.
Жеке жұмыс. Оқушыларға сұрақтар: -Тақтада не көрсетілген? Қандай ойын техникасы көрсетілген? -Оқушылар жауап береді, сабақтың тақырыбын ашады. 2. Практикалық жаттығулар: 1.«Линиямен допты алып жүру»
Қ.Б. Жалаулар 2.«Қиялап жүгіру»
Қ.Б. Мұғалім береді 3. Баскетбол әдіс – тәсілдерден құрылған эстафета ойыны. Топқа бөлу. «Пазл» ойыны
Қ.Б. «Екі жұлдыз, бір ұсыныс»
|
Презентация Қауіпсідік ережесі Доп, жалаулар |
|
Сабақтың соңы (тайм-менеджмент) 3 мин |
Сабақ соңында білім алушылар демді қалыпқа келтіру жаттығуларын орындап, рефлексия жүргізеді: - нені білдім, нені үйрендім? - нені толық түсінбедім? - немен жұмысты жалғастыру қажет?- деген сұрақтары бар парақшаға жауап береді. Сабақ уақытында орындаған жұмыстарын бағалау үшін білім алушыларға дескрипторлар арқылы бірін-бірі бағалау ұсынылады. Үйге тапсырма: Баскетбол ойының әдіс – тәсілін интернет жүйесінде қарау. |
Стикерлер |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Командалық спорттық ойындар. Баскетбол добын беру техникасын жетілдіру.
Командалық спорттық ойындар. Баскетбол добын беру техникасын жетілдіру.
Дене шынықтыру сабағының қысқа мерзімді жоспары
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 2 бөлім: Командалық спорттық ойындар |
Мектеп: |
|
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні |
|
|
Сынып: 6 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
|
Сабақ тақырыбы |
Баскетбол добын беру техникасын жетілдіру. |
|
|
Оқу мақсаттары |
6.1.5.1. Бір қатар дене жаттығуларының тактикаларын, стратегияларын және композициялық идеяларын түсіну және қолдана білу |
|
|
Сабақ мақсаттары |
Бір қатар дене жаттығуларының тактикаларын, стратегияларын және композициялық идеяларын түсінуге және қолдана білуге үйрету |
|
|
Бағалау критерийлері |
Баскетболдағы тактикаларды, стратегияларды түсіне және қолдана біледі. |
|
|
Дескрипторлар |
Баскетболдағы тактикаларды және стратегияларды қолданады;
|
|
|
Тілдік мақсаттар
|
Ойындар олардың физикалық және спорттық дағдыларын дамытуға көмектесетіндігі туралы өз түсініктерін көрсете және сипаттай алады. Мыналарды қамтиды:
Талқылауға арналған сұрақтар:
|
|
|
Құндылықтарға баулу |
Жеке жауапкершілік, көшбасшылық қасиеттері, өмір бойы оқу, бір-біріне көмектесу. |
|
|
Пәнаралық байланыстар |
Ғылыммен байланыс – денсаулық және тән, қауіпсіздік, салмақ динамикасы. Информатикамен (ғаламтордан ақпарат іздеу және өңдеу), математикамен (айналу осі, кеңістік, бағыт пен бұрыштар), психологиямен (кіші топта жұмыс жасау дағдылары), биологиямен (ағзадағы биохимиялық өзгерістер), физикамен ( жылдамдық, салмақ, энергия) байланысы. |
|
|
АКТ қолдану дағдылары |
Шағын құрылғылармен сабақты түсіру, ғаламтордан қажетті ақпаратты іздеу үшін ноутбукты қолдану. |
|
|
Алдын ала білімі |
Білім алушылар алдыңғы сыныптарда сабақтарда және оқу бағдарламасынан тыс алған спорт ойындары туралы алдын ала білімдер мен дағдыларды меңгереді деп күтіледі. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар |
|
Сабақтың басы (тайм-менеджмент) 0-7 мин |
Сабақтың басында өтетін тақырыппен таныстырып, білім алушылармен бірге оқу мақсаты және сабақтың соңында күтілетін нәтиже анықталады. Білім алушылар, бір орында, қозғалыста және жүгіру кезінде ЖДДЖ орындайды. Шаттық шеңбері. Мұғалім ортада тұрып оқушыларға доп беру арқылы сұрақтар қояды.
Қ.Б. Мұғалім береді |
Доп, сұрақтар, ысқырық |
|
Сабақтың ортасы (тайм-менеджмент) 30 мин
|
Оқушылар тақтаға назар аударады. Берілген суреттерді қарап, тақырыпты ашады.
Жеке жұмыс. Оқушыларға сұрақтар: -Тақтада не көрсетілген? Қандай ойын техникасы көрсетілген? -Оқушылар жауап береді, сабақтың тақырыбын ашады. 2. Практикалық жаттығулар: 1.«Линиямен допты алып жүру»
Қ.Б. Жалаулар 2.«Қиялап жүгіру»
Қ.Б. Мұғалім береді 3. Баскетбол әдіс – тәсілдерден құрылған эстафета ойыны. Топқа бөлу. «Пазл» ойыны
Қ.Б. «Екі жұлдыз, бір ұсыныс»
|
Презентация Қауіпсідік ережесі Доп, жалаулар |
|
Сабақтың соңы (тайм-менеджмент) 3 мин |
Сабақ соңында білім алушылар демді қалыпқа келтіру жаттығуларын орындап, рефлексия жүргізеді: - нені білдім, нені үйрендім? - нені толық түсінбедім? - немен жұмысты жалғастыру қажет?- деген сұрақтары бар парақшаға жауап береді. Сабақ уақытында орындаған жұмыстарын бағалау үшін білім алушыларға дескрипторлар арқылы бірін-бірі бағалау ұсынылады. Үйге тапсырма: Баскетбол ойының әдіс – тәсілін интернет жүйесінде қарау. |
Стикерлер |
шағым қалдыра аласыз



















