70% арзан
30% арзан

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Компьютердің конфигурациясы
Сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі: Компьютерді таңдау |
Мектеп: №60 Жалпы білім беретін орта мектеп |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Пашанбай Ержан Сахиұлы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 9 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: |
Компьютердің конфигурациясы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
9.1.1.1- компьютердің міндетіне қарай конфигурациясын таңдау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты
|
Барлық оқушылар: Компьютер конфигурациясының компоненттерінің ерекшелігін біледі Басым оқушылар: компьютердің міндетіне қарай конфигурациясына таңдау жасай алады Кейбір оқушылар: Компьютер конфигурациясының компоненттерінің ерекшелігіне қарай құрылғылардың техникалық сипаттамаларын береді |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийі |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар
|
Тақырыпқа байланысты термин сөздерді оқу, жазу Конфигурация – Конфигурация - Configuration Қатқыл диск - Жесткий диск - Memory disk Процессор – Процессор - CPU Бейне карта – Видео карта – Video card Дыбыс карта – Звуковая карта - Audio card Акустикалық жүйе – Акустическая система – Acoustic system Аналық тақша – Материнское плата - Mother board Жедел жад – Оперативная память – Random Access Memory Жүйелік блок – Cистемный блок – System suit Ішкі құрылғы – Внутренняя устройство – Internal device Қорек блогы – Блок питания – UPS Диалогтер үшін пайдаланатын сөздер мен тіркестер Компьютер конфигурациясы деген не? Компьютер конфигурациясының қандай компоненттері компьютердің жылдам жұмыс жасау қабілеттілігін анықтайды? Компьютер конфигурациясының қандай компоненттері қысқа және ұзақ мерзімді жадының функциясын атқарады? |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарға баулу
|
Топпен, жұппен және жеке жұмыс істей білу, қарым қатынас дағдысын қалыптастыру, экономикалық жағдаяттық тапсырмалар негізінде елдің инновациялық даму қарқынын дамытуға үлес қосу. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс |
Ағылшын тілі, орыс тілі (термин сөздер көмегімен тілдік орта қалыптасыру) |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Алдыңғы білім |
Компьютердің негізгі құрылғыларын және қарапайым процессордың қызметін, негізгі сипаттамасын біледі. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы (10 мин) |
Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Тренинг: «Шаттық шеңбері» Мақсаты: Сыныпта ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру, өткен тақырыптарды қайталап еске түсіру. Оқушылардың сыни ойлау, айтылым, тыңдалым дағдыларын қалыптастыру. Нұсқау: Оқушылар шаттық шеңберіне тұрады. Өздерінің аттарының бас әрпін компьютер құрылғыларымен байланыстыра отырып, сол құрылғы туралы айтып береді. Мұғалім тарапынан ауызша кері байланыс беріледі. Топқа біріктіру. Компьютердің қолданылу салаларына байланысты үшке бөлінеді. Ойын компьютері Кеңсе компьютері Дизайнерлік компьютер тобы. Әр топ неліктен мұндай салаларға бөлінгенін түсіндіреді «Кинометафора әдісі» . Мақсат: Оқушылар көмегімен сабақтың мақсатын анықтау, оқушылардың сыни ойлау дағдыларын қалыптастыру, шығармашылыққа жетелеу. Нұсқау: «Компьютер конфигурациясы» тақырыбында бейнеролик көрсетіледі. Оқушыларға бейнеролик бойынша сұрақтар қойылады. Нәтижесінде бүгін сабақта не үйренетімізді анықтауға қол жеткіземіз. Ауызша кері байланыс беру. |
https://www.youtube.com/watch?v=jD9Ngi5B1ts |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы (25 мин) |
Топтық жұмыс. ДЖИГСО әдісі Мақсаты: оқушыларды оқулықпен жұмыс жасауға, өз бетінше ізденуге, бірін бірі оқытуға дағдыландыру. Топта жұмыс жасау, достық қарым қатынас орнату, жауапкершілікке үйрету Нұсқау. Алғашқы жанұяда топ мүшелеріне тақырыпшаларды бөліп береміз. Тақырыпшалар бойынша екінші жанұя құрып сол тақырыпты талқылап, өз тобына келіп түсіндіруге дайындалады. Одан кейін алғашқы жанұяға қайта оралып әркім өз тақырыпшаларын топқа түсіндіреді. Ауызша кері байланыс беру Топтық жұмыс Тапсырма: «Тұжырымдамалық карта» Мақсаты: Оқушыларға жаңа білімді меңгерту. Сыни ойлау, айтылым, тыңдалым, жазылым дағдыларын қалыптастыру. Достық қарым қатынас орнату. Нұсқау: Әр топ өздеріне берілген сұрақ бойынша барлық білетін тұжырымдарын жазады. Ортаға спикер шығып ақпаратпен бөліседі. І топ. Компьютердің конфигурациясы дегеніміз не? ІІ топ.Компьютер конфигурациясы неше түрге бөлінеді? ІІІ топ. Конфигурация не себепті маңызды? Бағалау: «Екі жұлдыз бір тілек» әдісі . Сергіту. Тақырыптық теннис. Мақсаты: оқушыларды жалықтырмай, сергіту, зейінін шоғырландыру, терминдерді есте сақтау Нұсқау: Сабақта кездесетін терминдерді үш тілде айтып жарысу. Саралау тапсырмалары Мақсаты. Сыныптағы барлық оқушының сабаққа тартылуын қамтамасыз ету. А-деңгей. Компьютер құрылғыларының тізімін жаса, қызметтерін жаз.
В-деңгей Төменде берілген жазбалар компьютерлік құрылғылардың қандай түріне жатады.Кестені толтыр.
С-деңгей Ғаламтордан компьютер құрылғыларыныың жаңа нұсқаларын тауып, ойын компьютерін құрастыр. Қандай құрылғылар қажет, кестені толтыр? С-деңгей Ғаламтордан компьютер құрылғыларыныың жаңа нұсқаларын тауып, ойын компьютерін құрастыр. Қандай құрылғылар қажет, кестені толтыр?
Дескриптор:
Kahoot бағдарламасы көмегімен тест алу Мақсаты: барлық оқушының бүгінгі сабақты қаншалықты меңгергенін анықтау
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы (5 мин) |
Кері байланыс. «3минуттық эссе» Мақсаты: Оқушылардың қажеттіліктерін анықтау, рефлексия жасау дағдыларын қалыптастыру Нұсқау: Бүгінгі сабақ бойынша қызықты, қиын, жаңалық болған ақпараттар бойынша ойтолғаныс жазады |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын
сақтау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сыныпта әр түрлі деңгейлі оқушылар болғандықтан әрбір оқушының қажеттіліктерін қанағаттандыру мақсатында саралаудың тапсырма, диалогтық қолдау тәсілін қолд |

