|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Деректерді ұсыну |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып 10 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Компьютердің логикалық негіздері |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.2.2.4 логикалық өрнекті логикалық сызбаға өзгерту немесе керісінше; |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Компьютердің логикалық негіздерін анықтайды Жады регистрлерінің түрлері және атқаратын қызметтерін біледі |
|||
|
ЕБҚЕ бар балалар үшін |
-Қарым-қатынас деңгейінде сөздік қорын, сипап сезу дағдыларын дамыту -Көруінде кемістігі бар балаларды ауызша жауап беруге деген ынтасын ескеру( практика түрінде жауап беруге жағдай жасау) -Денсаулығын ескере отырып оқушыға жеке карточкамен жұмыс жасау. (жүріп тұруы қиын оқушы) |
|||
|
Тәуелсіздік және отаншылдық |
- ел игілігінің жеке мүдделерінің басымдылығы; - елдің болашағы үшін жауапкершілікті түсіну; - ел жетістіктері үшін мақтаныш; |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. 3.Жаңа тақырыпқа шолу Өткен сабақты пысықтау: «Таза тақта» Оқушылар өткен тақырып бойынша тақтаға сұрақтар немесе ережелер жазып тақтаны толтырады, содан кейін әр сұраққа жауап беріп, өшіріп отырады. Соңында барлық сұрақтарға жауап бергенде тақта таза болып шығады. Оқушылардың жауаптарын ауызша мадақтау. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. |
|
|
|
Сабақтың ортасы |
«Миға шабуыл» әдісі
Басқару құрылғысы- компьютердің барлық құрылғыларының жұмысын басқарады. Ол командалар регистерінен кезекті команданы алып, деректермен не істеу керектігін анықтап қойылған міндетті орындайтын әрекеттер бірізділігін береді. Арифметикалық –логикалық құрылғы ақпаратты түрлендірудің арифметикалық және логикалық операцияларын орындайды. Регистрлер – процессордың ішкі жадысы. Әр регистрдің өз қызметі бар. -сумматор –әр операцияны орындауға қатысатын арифметикалық-логикалық құрылғының регистрі;
келетін басқару құрылғыларының регистері;
кодын сақтап тұратын басқару құрылғысының регистрі. Шина –сандық ақпаратты таратуда байланыстырушы ретінде пайдаланылатын өткізгіштер тобы. Процессордың ішінде 3 негізгі шина бар : деректер шинасы, адрестік шина, басқару шинасы. Деректер шинасы. Бұл шина арқылы түрлі құрылғылар арасындағы деректер таратылады. Мысалы, жедел жадыдан оқылған ақпарат процессорға өңделуге жіберіліп, өңделген деректер қайтадан жедел жадыға сақталу үшін жіберіледі. Адрестік шина процессор жүгінетін құрылғының немесе жады ұяшығының адресін жіберуге арналған. Басқару шинасы арқылы ақпаратпен алмасу сипаттамасын анықтайтын оқу, жазу дайындық тәрізді сигналдар жіберіледі.
|
Мұғалімді тыңдайды Мұғалім ақпаратпен таныстырады Оқушылар процессордың құрлымын біледі 1-тапсырманы орындайды 2-тапсырманы орындайды |
Стикер 5 балл Стикер 5 балл |
|
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс: «Табыс сатысы» әдісі Оқушылар «Мен білемін», «Мен үйрендім», «Мен жасай аламын» сатысы бойынша пікірлерін жазады. |
Өзін-өзі бағалау. |
|
Плакат /слайд/ |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Компьюьтердің логикалық негіздері 10 сынып ЖБ 14 сабақ ҚМЖ
Компьюьтердің логикалық негіздері 10 сынып ЖБ 14 сабақ ҚМЖ
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Деректерді ұсыну |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып 10 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Компьютердің логикалық негіздері |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.2.2.4 логикалық өрнекті логикалық сызбаға өзгерту немесе керісінше; |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Компьютердің логикалық негіздерін анықтайды Жады регистрлерінің түрлері және атқаратын қызметтерін біледі |
|||
|
ЕБҚЕ бар балалар үшін |
-Қарым-қатынас деңгейінде сөздік қорын, сипап сезу дағдыларын дамыту -Көруінде кемістігі бар балаларды ауызша жауап беруге деген ынтасын ескеру( практика түрінде жауап беруге жағдай жасау) -Денсаулығын ескере отырып оқушыға жеке карточкамен жұмыс жасау. (жүріп тұруы қиын оқушы) |
|||
|
Тәуелсіздік және отаншылдық |
- ел игілігінің жеке мүдделерінің басымдылығы; - елдің болашағы үшін жауапкершілікті түсіну; - ел жетістіктері үшін мақтаныш; |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. 3.Жаңа тақырыпқа шолу Өткен сабақты пысықтау: «Таза тақта» Оқушылар өткен тақырып бойынша тақтаға сұрақтар немесе ережелер жазып тақтаны толтырады, содан кейін әр сұраққа жауап беріп, өшіріп отырады. Соңында барлық сұрақтарға жауап бергенде тақта таза болып шығады. Оқушылардың жауаптарын ауызша мадақтау. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. |
|
|
|
Сабақтың ортасы |
«Миға шабуыл» әдісі
Басқару құрылғысы- компьютердің барлық құрылғыларының жұмысын басқарады. Ол командалар регистерінен кезекті команданы алып, деректермен не істеу керектігін анықтап қойылған міндетті орындайтын әрекеттер бірізділігін береді. Арифметикалық –логикалық құрылғы ақпаратты түрлендірудің арифметикалық және логикалық операцияларын орындайды. Регистрлер – процессордың ішкі жадысы. Әр регистрдің өз қызметі бар. -сумматор –әр операцияны орындауға қатысатын арифметикалық-логикалық құрылғының регистрі;
келетін басқару құрылғыларының регистері;
кодын сақтап тұратын басқару құрылғысының регистрі. Шина –сандық ақпаратты таратуда байланыстырушы ретінде пайдаланылатын өткізгіштер тобы. Процессордың ішінде 3 негізгі шина бар : деректер шинасы, адрестік шина, басқару шинасы. Деректер шинасы. Бұл шина арқылы түрлі құрылғылар арасындағы деректер таратылады. Мысалы, жедел жадыдан оқылған ақпарат процессорға өңделуге жіберіліп, өңделген деректер қайтадан жедел жадыға сақталу үшін жіберіледі. Адрестік шина процессор жүгінетін құрылғының немесе жады ұяшығының адресін жіберуге арналған. Басқару шинасы арқылы ақпаратпен алмасу сипаттамасын анықтайтын оқу, жазу дайындық тәрізді сигналдар жіберіледі.
|
Мұғалімді тыңдайды Мұғалім ақпаратпен таныстырады Оқушылар процессордың құрлымын біледі 1-тапсырманы орындайды 2-тапсырманы орындайды |
Стикер 5 балл Стикер 5 балл |
|
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс: «Табыс сатысы» әдісі Оқушылар «Мен білемін», «Мен үйрендім», «Мен жасай аламын» сатысы бойынша пікірлерін жазады. |
Өзін-өзі бағалау. |
|
Плакат /слайд/ |
шағым қалдыра аласыз
















