|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: «Интернеттегі кауіпсіздік» |
Мектеп: Жармыш орта мектебі ММ |
||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні Айтымова Гулсим Куановна |
||||||||||||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқандар: 11 |
Қатыспағандар: 0 |
|||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
«Компьютердегі деректеріңізді қалай қорғауға болады?» |
||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
Білу, түсіну, қолдану |
||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
5.4.2.2 Құжатқа құпия сөз орнату. |
||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
|
||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Құжатқа және компьютерге құпия сөз орнату жолын түсіндіре алады. Терминдер: құпия сөз, шифрлау Құпия сөз-пароль-password Шифрлау-шипрования-encryption |
||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу
|
Қарым-қатынас жасау қабілеті, өзгелердің мәдениетіне және көзқарастарына құрметпен қарау, жауапкершілікте болу. |
||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Ағылшын тілі, орыс тілі, бейнелеу |
||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Оқушылар нені біледі; Компьютер құрылғыларының бір орталықтан басқарылуы туралы біледі. |
||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
|
Ресурстар |
|||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3 мин
3 мин
3 мин
5 мин |
Оқушылардың сабаққа қатысуын, кітап құралдарының бар, жоғын бақылап, оқушы зейінін сабаққа аудару.
«Топтастыру» әдісі арқылы оқушыларды топқа бөлу Оқушылар өлең жолдарын жалғастыру арқылы 2 топқа бөлінеді. Әр оқушы өзі таңдаған өлең жолдарын дауыстап оқып, өзінің тобын табады. (Әке туралы жыр, Ана туралы )
«Сиқырлы конверт» әдісімен үй тапсырмалары сұралады. Топқа сұрақтар жазылған конверт ұсынылады.
Құжатқа құпия сөз орнату (Бейне жазба арқылы сыни тұрғыдан ойландыру) |
Оқулық, карточкалар, стикерлер
Конверт
АКТ |
|||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
7мин
7мин
2мин
7 мин |
1-тапсырма. (жұптық жұмыс) Оқулыққа қарап, құжатқа және компьютерге құпия сөз орнатудың себебін түсіндіріңіз.
Дескриптор Білім алушы - құжатқа құпия сөз орнатудың себебін жазады;
2-тапсырма. (Жеке жұмыс) Берілген үлестірмелі қағаздағы суретке қарап құжатқа құпия сөз орнату ретін көрсетіңіз. 1._______ 2.________ 3._________ 4._______ 5.________ 6._________
Дескриптор Білім алушы - құжатқа құпия сөз орнату әрекеттерінің ретін дұрыс жазады
Сергіту сәті Ән тыңдау арқылы жаттығу жасау. Интерактивті тақтадан көрсетілген бейнероликтегі қимылдарды оқушылармен бірге қайталау.
3-тапсырма. (топтық жұмыс) 2 топ өздеріне берілген тапсырмамен жұмыс жасайды 1-топ «Компьютерге құпия сөз орнатуды компьютерде орындаңыз» 2-топ «Құжатқа құпия сөз орнату командаларын компьютерде орындаңыз»
Дескриптор Білім алушы
|
Оқулық, Компьютер, үлестірмелі материалдар
Үлестірмелі қағаздар
АКТ, үлестірмелі қағаздар. |
|||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 3 мин
3 мин
2 мин |
Рефлексия: «SMS» әдісі. Қағаздан жасалған ұялы телефондарға оқушылар сабақтың қалай өткенін және қаншалықты жемісті болғанын досына SMS – арқылы жазып білдіреді
Қалыптастырушы бағалау (смайликтермен)
Үй тапсырмасы: Тақырыпты оқу |
Қима қағаз Ұялы телефон Рефлексия Қима қағаз Бағалау парақшасы дескриптор |
|||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Компьютеріңіздегі деректеріңізді қалай қорғауға болады" ашық сабақ 5 -сынып
"Компьютеріңіздегі деректеріңізді қалай қорғауға болады" ашық сабақ 5 -сынып
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: «Интернеттегі кауіпсіздік» |
Мектеп: Жармыш орта мектебі ММ |
||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні Айтымова Гулсим Куановна |
||||||||||||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқандар: 11 |
Қатыспағандар: 0 |
|||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
«Компьютердегі деректеріңізді қалай қорғауға болады?» |
||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
Білу, түсіну, қолдану |
||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
5.4.2.2 Құжатқа құпия сөз орнату. |
||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
|
||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Құжатқа және компьютерге құпия сөз орнату жолын түсіндіре алады. Терминдер: құпия сөз, шифрлау Құпия сөз-пароль-password Шифрлау-шипрования-encryption |
||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу
|
Қарым-қатынас жасау қабілеті, өзгелердің мәдениетіне және көзқарастарына құрметпен қарау, жауапкершілікте болу. |
||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Ағылшын тілі, орыс тілі, бейнелеу |
||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Оқушылар нені біледі; Компьютер құрылғыларының бір орталықтан басқарылуы туралы біледі. |
||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
|
Ресурстар |
|||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3 мин
3 мин
3 мин
5 мин |
Оқушылардың сабаққа қатысуын, кітап құралдарының бар, жоғын бақылап, оқушы зейінін сабаққа аудару.
«Топтастыру» әдісі арқылы оқушыларды топқа бөлу Оқушылар өлең жолдарын жалғастыру арқылы 2 топқа бөлінеді. Әр оқушы өзі таңдаған өлең жолдарын дауыстап оқып, өзінің тобын табады. (Әке туралы жыр, Ана туралы )
«Сиқырлы конверт» әдісімен үй тапсырмалары сұралады. Топқа сұрақтар жазылған конверт ұсынылады.
Құжатқа құпия сөз орнату (Бейне жазба арқылы сыни тұрғыдан ойландыру) |
Оқулық, карточкалар, стикерлер
Конверт
АКТ |
|||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
7мин
7мин
2мин
7 мин |
1-тапсырма. (жұптық жұмыс) Оқулыққа қарап, құжатқа және компьютерге құпия сөз орнатудың себебін түсіндіріңіз.
Дескриптор Білім алушы - құжатқа құпия сөз орнатудың себебін жазады;
2-тапсырма. (Жеке жұмыс) Берілген үлестірмелі қағаздағы суретке қарап құжатқа құпия сөз орнату ретін көрсетіңіз. 1._______ 2.________ 3._________ 4._______ 5.________ 6._________
Дескриптор Білім алушы - құжатқа құпия сөз орнату әрекеттерінің ретін дұрыс жазады
Сергіту сәті Ән тыңдау арқылы жаттығу жасау. Интерактивті тақтадан көрсетілген бейнероликтегі қимылдарды оқушылармен бірге қайталау.
3-тапсырма. (топтық жұмыс) 2 топ өздеріне берілген тапсырмамен жұмыс жасайды 1-топ «Компьютерге құпия сөз орнатуды компьютерде орындаңыз» 2-топ «Құжатқа құпия сөз орнату командаларын компьютерде орындаңыз»
Дескриптор Білім алушы
|
Оқулық, Компьютер, үлестірмелі материалдар
Үлестірмелі қағаздар
АКТ, үлестірмелі қағаздар. |
|||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 3 мин
3 мин
2 мин |
Рефлексия: «SMS» әдісі. Қағаздан жасалған ұялы телефондарға оқушылар сабақтың қалай өткенін және қаншалықты жемісті болғанын досына SMS – арқылы жазып білдіреді
Қалыптастырушы бағалау (смайликтермен)
Үй тапсырмасы: Тақырыпты оқу |
Қима қағаз Ұялы телефон Рефлексия Қима қағаз Бағалау парақшасы дескриптор |
|||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз






















