|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Желілер және қауіпсіздік Күні: Сынып: 7 |
Мектеп: №19 орта мектеп Мұғалімнің аты-жөні: Муханова Алмахан Шаудирбаевна Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Компьютер желілер және олардың жіктелуі |
||||||||||||||||
|
Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.1.3.1. Компьютерлік желілерді топтастыру |
||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар:
Оқушылардың басым бөлігі:
Кейбір оқушылар:
|
||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
Компьютерлік желі түрлерін ажыратады. Компьютерлік желілерді топтастыра алады. |
||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Компьютерлік желіні және желілерді топтастыруды ұсыну. Пәндік лексика мен термонология: Компьютерлік желі түрлеріне мысал келтіру және оларды сипаттау.
|
||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Оқушылар сыни тұрғысынан ойлай отырып, шығармашылық іс — әрекетті арттырып, бір-бірімен қарым-қатынас жасау. |
||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Орыс тілі, ағылшын тілі |
||||||||||||||||
|
Тақырып бойынша алдыңғы білім |
Компьютерлік желілерді біледі. |
||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
||||||||||||||||
|
Сабақтың басы
Білу
Түсіну
|
Оқушылардың назарын шоғырландыру, ұйымдастыру. Оқушылар «Шина», «Шеңбер», «Жұлдызша» суреттерін таңдау арқылы үш топқа бөлінеді.
«Өрмекші торы» әдісін қолдана отырып, оқушылар жіпті бір-біріне сұрақтар беру арқылы, өткен тақырыпты қайталайды. «BilimLand» сайтынан (http://bilimland.kz/kk/home#lesson) оқушылар бейнежазбаны көреді және талдайды.
«Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі (постер қорғау) «Шина» тобы: Жергілікті желіні топтастыру. «Шеңбер» тобы: Ауқымды желіні топтастыру. «Жұлдызша» тобы: Жаһандық желіні топтастыру. Дескриптор: Компьютерлік желілерді топтастыра біледі. Бағалау: Оқушылар топ бойынша бірін-бірі «Санау» әдісі арқылы бағалайды. |
Ресустар
Жіп
Оқулық Маркерлер Түсті қағаздар А3
|
|||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы Қолдану
|
Тапсырмалар (топтық жұмыс) 1- топ: Әуежайда, ірі супермаркеттерде, үйде немесе сыныпта қандай желілер топологиясын қолдануға болатынын анықтаңдар. 2-топ:Бірнеше кіреберісі бар көппәтерлі үйлердегі компьютерлерді біріктіру қажет. Бұл жағдайда желінің қандай топологиясы мен кабельдің қандай типін ақпаратты таратудың қандай құралдарын қолдануға болады? Ойларыңды негіздеңдер? Дескриптор: Компьютерлік желіні топтастыра біледі; Желі топологиясының айырмашылығын біледі; Қолданылу аясын біледі. Бағалау: Оқушылар топ бойынша бірін-бірі «Фигуралар» әдісі арқылы бағалайды. |
Слайд |
|||||||||||||||
|
Сабақтың соңы Талдау
Жинақтау
Үйге тапсырма |
Топтық жұмыс:
Ұ қ с а с т ы ғ ы Кемшілігі Артықшылығы 1 топ: Шина - Жұлдызша 3 топ: Жұлдызша - Шеңбер Дескриптор: Компьютерлік желілердің артықшылығы, ұқсастығы мен кемшілігін біледі. Бағалау: Оқушылар топ бойынша бірін-бірі «Бағдаршам» әдісі арқылы бағалайды. С е р г і т у с ә т і : Сурет бойынша әрекет
«Ақпаратты сүзгілеу» әдісі арқылы тақырыпқа байланысты төмендегі термин сөздерді сүзгіден өткізеді. Бағалау: Оқушылар топ бойынша бірін-бірі «Фигуралар» әдісі арқылы бағалайды.
«Компьютерлік желіні топтастыруға» эссе жазу. |
Слайд
|
|||||||||||||||
|
Саралау.
|
Бағалау.
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасына баулу. |
|||||||||||||||
|
Оқушыларға жеке, жұптық, топтық тапсырмалар бере отырып, компьютерлік желілер және желілерді топтастыруды үйренді.
|
Әр тапсырмаға дескрипторлар жасалып, оқушылар әр түрлі бағалау тәсілдерімен бағаланды.
|
Әр тапсырмаға дескрипторлар жасалып, оқушылар әр түрлі бағалау тәсілдерімен бағаланды.
|
|||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Компьютерлік желіні топтастыру
Компьютерлік желіні топтастыру
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Желілер және қауіпсіздік Күні: Сынып: 7 |
Мектеп: №19 орта мектеп Мұғалімнің аты-жөні: Муханова Алмахан Шаудирбаевна Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Компьютер желілер және олардың жіктелуі |
||||||||||||||||
|
Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.1.3.1. Компьютерлік желілерді топтастыру |
||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар:
Оқушылардың басым бөлігі:
Кейбір оқушылар:
|
||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
Компьютерлік желі түрлерін ажыратады. Компьютерлік желілерді топтастыра алады. |
||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Компьютерлік желіні және желілерді топтастыруды ұсыну. Пәндік лексика мен термонология: Компьютерлік желі түрлеріне мысал келтіру және оларды сипаттау.
|
||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Оқушылар сыни тұрғысынан ойлай отырып, шығармашылық іс — әрекетті арттырып, бір-бірімен қарым-қатынас жасау. |
||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Орыс тілі, ағылшын тілі |
||||||||||||||||
|
Тақырып бойынша алдыңғы білім |
Компьютерлік желілерді біледі. |
||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
||||||||||||||||
|
Сабақтың басы
Білу
Түсіну
|
Оқушылардың назарын шоғырландыру, ұйымдастыру. Оқушылар «Шина», «Шеңбер», «Жұлдызша» суреттерін таңдау арқылы үш топқа бөлінеді.
«Өрмекші торы» әдісін қолдана отырып, оқушылар жіпті бір-біріне сұрақтар беру арқылы, өткен тақырыпты қайталайды. «BilimLand» сайтынан (http://bilimland.kz/kk/home#lesson) оқушылар бейнежазбаны көреді және талдайды.
«Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі (постер қорғау) «Шина» тобы: Жергілікті желіні топтастыру. «Шеңбер» тобы: Ауқымды желіні топтастыру. «Жұлдызша» тобы: Жаһандық желіні топтастыру. Дескриптор: Компьютерлік желілерді топтастыра біледі. Бағалау: Оқушылар топ бойынша бірін-бірі «Санау» әдісі арқылы бағалайды. |
Ресустар
Жіп
Оқулық Маркерлер Түсті қағаздар А3
|
|||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы Қолдану
|
Тапсырмалар (топтық жұмыс) 1- топ: Әуежайда, ірі супермаркеттерде, үйде немесе сыныпта қандай желілер топологиясын қолдануға болатынын анықтаңдар. 2-топ:Бірнеше кіреберісі бар көппәтерлі үйлердегі компьютерлерді біріктіру қажет. Бұл жағдайда желінің қандай топологиясы мен кабельдің қандай типін ақпаратты таратудың қандай құралдарын қолдануға болады? Ойларыңды негіздеңдер? Дескриптор: Компьютерлік желіні топтастыра біледі; Желі топологиясының айырмашылығын біледі; Қолданылу аясын біледі. Бағалау: Оқушылар топ бойынша бірін-бірі «Фигуралар» әдісі арқылы бағалайды. |
Слайд |
|||||||||||||||
|
Сабақтың соңы Талдау
Жинақтау
Үйге тапсырма |
Топтық жұмыс:
Ұ қ с а с т ы ғ ы Кемшілігі Артықшылығы 1 топ: Шина - Жұлдызша 3 топ: Жұлдызша - Шеңбер Дескриптор: Компьютерлік желілердің артықшылығы, ұқсастығы мен кемшілігін біледі. Бағалау: Оқушылар топ бойынша бірін-бірі «Бағдаршам» әдісі арқылы бағалайды. С е р г і т у с ә т і : Сурет бойынша әрекет
«Ақпаратты сүзгілеу» әдісі арқылы тақырыпқа байланысты төмендегі термин сөздерді сүзгіден өткізеді. Бағалау: Оқушылар топ бойынша бірін-бірі «Фигуралар» әдісі арқылы бағалайды.
«Компьютерлік желіні топтастыруға» эссе жазу. |
Слайд
|
|||||||||||||||
|
Саралау.
|
Бағалау.
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасына баулу. |
|||||||||||||||
|
Оқушыларға жеке, жұптық, топтық тапсырмалар бере отырып, компьютерлік желілер және желілерді топтастыруды үйренді.
|
Әр тапсырмаға дескрипторлар жасалып, оқушылар әр түрлі бағалау тәсілдерімен бағаланды.
|
Әр тапсырмаға дескрипторлар жасалып, оқушылар әр түрлі бағалау тәсілдерімен бағаланды.
|
|||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз















