Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Компьютерлік модельдеу 9 сынып
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Күні 08.02- 9 «А» |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Компьютерлік модельдеу |
Сабақтың мақсаты |
Компьютерлік бағдарламаларды қолданып нысанның компьютерлік моделін жасау |
Жетістік критерийлері |
- Компьютерлік модель ұғымын тұжырымдайды . - Нысанның компьютерлік моделін жасайды. |
Ойлау дағдыларының Білу және түсіну деңгейі |
Білу, түсіну, қолдану |
Тілдік мақсаттар |
Лексика мен терминология: Компьютерлік модель, нысан Диалог құруға/жазылымға қажетті сөздер ...- бұл жүйелер мен прототиптердегі реакция мен әрекеттердің кең ауқымын модельдеу мақсатындағы абстрактілі модель жасау процесі |
Құндылықтарға баулу |
Құндылықтарды дарыту «Мәңгілік Ел» ұлттық идеясының «Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» басымдылық негізінде оқушыларды бірлесе еңбек ету, ойлау қабілетін дамыту арқылы жүзеге асады |
Пәнаралық байланыс |
Сызу пәнімен байланысы үйдің сызбасын құру кезінде қолданылады. |
Акт –ны қолдану |
Bilimland, компьютер |
Алдыңғы оқу |
Оқушылар 8-cыныпта модель және оның түрлері туралы ұғыммен танысқан. |
Сабақтың барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||||||
Сабақтың басы 2 минут 5 минут 2 минут Сабақтың ортасы 5 минут 5 минут 15 минут |
Оқушылармен сәлемдесу Жағымды психологиялық ахуал туғызу Өтілген тақырып бойынша тапсырма «Лототрон» бойынша қойылған сұрақтарға жауап беріңіздер
Сызықтық алгоритм деп - барлық әрекеттер рет- ретімен тізбектеліп орындалатын алгоритмді айтамыз.
Алға қойған мақсатқа жету үшін рет- ретімен орындалатын амалдардың тізбегі
Параметрлі цикл – FOR, шартты алдын- ала тексеретін цикл –WHILE және шартты соңынан тексеретін цикл -REPEAT
Жиым – бұл бір атаумен белгіленіп біріктірілген біртекті реттелген элементтер жиыны
UpCase функциясы латынның кіші әріптерін үлкен әріптерге ауыстырады Сабақтың тақырыбын ашу ширату жаттығуы «Түйінді сөзді тап»: Әртүрлі нысандардың модельдерінің суреттері көрсетіледі Балалар, мына суреттерде нысандардың қандай түрі бейнеленген? Модель Модель дегеніміз не? Сабақтың тақырыбын айту Олай болса бүгінгі сабақтың мақсаты қандай болады деп ойлайсыңдар? Сабақтың мақсаты, критерийлері айтылады. Компьютерлік модельдеу жайында видеоролик көрсету 1-тапсырма. Видеоны көру барысында мұқият тыңдаңыздар Компьютерлік модельдеудің анықтамасын дәптерге жазып алыңыз Сұрақ: Компьютерлік модельдеу дегеніміз не? Дескриптор: Компьютерлік модель ұғымын тұжырымдайды; «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі бойынша түсіну деңгейіне берілетін тапсырма 2- тапсырма. (Жұптық жұмыс) Сөйлемді толықтырыңыз. Дескриптор:
Қолдану деңгейіне берілетін тапсырма 3-тапсырма. Sweet Home 3D бағдарламасында болашақта өзің тұратын үйдің моделін жаса Дескриптор:
|
компьютер https://bilimland.kz/kk/content/structure/1947-informatika_kk#lesson=16468 компьютер |
||||||||
Сабақтың соңы 5 минут |
Сабақ соңында оқушылар кері байланыс жүргізеді:
Үйге тапсырма §9.1 тақырыпты оқу, компьютерлік модельдеу туралы қосымша мәліметтер қарау |
|
||||||||
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақтау |
||||||||
Kаhoot Қабілеті жоғары оқушыға тапсырма. Салыстыр. Айырмашылығы мен ұқсастығы неде? Венн диаграммасы.
Ұқсас-тығы Үлгерімі төмен оқушыға тапсырма Сәйкестендіру тесті
|
-Мадақтау, бағалау парағы |
Оқушыларға компьютер алдында отыру кезінде және онымен жұмыс жасауда қауіпсіздік ережелерін сақтау ескертіледі |
||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылғанба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткіздіме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілдіме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталдыма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
|||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралыда, оқу туралыда ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Тексерілді.......................................
Бағалау парағы
Оқушының аты-жөні..................................................................................................................
тапсырмалар |
Бағалау критерийі |
Дескриптор |
балл |
Үй тапсырмасын сұрау |
|
|
|
2-тапсырма |
Компьютерлік модель ұғымын тұжырымдайды |
1. Компьютерлік модельдеу ұғымын анықтайды 1 2. Компьютерлік модельдеудің пайдалану салаларын анықтайды 1 |
|
3-тапсырма |
Нысанның компьютерлік моделін құрады |
1. Компьютерлік бағдарламаны қолданады 1 2. Үйдің компьютерлік моделін жасайды 1 |
|
|
|
Барлығы: |
|
«5»- 9-8 «4»-7-6 «3»-5-3